Skocz do zawartości

Klawiatura z dedykowanymi przyciskami makro i muzycznymi


Recommended Posts

Cześć,

Myślę nad zmianą klawiatury i jak przeglądam dział, to myślę, że mam nieco nietypowe wymagania. Obecnie używam biurowego klasyka - Logitech K120 i z komfortu pisania jestem zadowolony, trochę też na niej gram i też nie narzekam, moim palcom to wystarczy, może też kwestia wybranych tytułów.

To co zachęca mnie do zmiany to dedykowane klawisze makro oraz przyciski do sterowania muzyką. Myślałem jakiś czas temu nad zmianą klawiatury na mechaniczną, ale skutecznie odstraszyły mnie ceny - po przeglądzie popularnych sklepów klawiatury mechaniczne z klawiszami makro to tylko wyższe modele, więc już okolice 900PLN i wydaje mi się to zbyt dużym wydatkiem, tańszych klawiatur mechanicznych spełniających wymagania blok numeryczny, klawisze makro, klawisze typu play/pause i głośność nie widziałem. 

Z zakupu na dłuższy czas zrezygnowałem, ale ostatnio przypadkiem zobaczyłem model CORSAIR K55 RGB i zaczynam się nad nim zastanawiać. Niewygórowana cena ~200PLN, spełnia moje wymagania co do układu, z jednej strony jest membranowa, ale piszę na podobnej od paru ostatnich lat i jak miałem okazję popisać na mechanicznej to nie miałem wrażenia, że już nie chce wracać do membrany. Czy w budżecie powiedzmy 500PLN znajdę coś lepszego?

 

Podsumowując wymagania

- 500PLN (na membranową nie wiem czy miałbym ochotę wydać więcej niż połowę tego, to budżet raczej na mechanika)

- przewodowa

- blok numeryczny

- klawisze makro

- mile widziane play/pause, przewijanie, regulacja głośności wraz z wyciszeniem

- do pisania i dla weekendowego gracza

- co do stylistyki, to nie zależy mi zbytnio na podświetleniu RGB czy podobnych sprawach, ale też nie będę wybrzydzał jak klawiatura wygląda, wychodzę z założenia, że nie służy do oglądania, tylko pisania (no chyba, że podświetlenia nie da się nawet wyłączyć)

 

Widziałem szablon tylko dla myszek, więc jeżeli powinienem podać coś więcej, to chętnie uzupełnię, tylko napiszcie co dodać.

 


MAŁY UPDATE:

Mam opcję kupna opto-mechanicznego HP Omen Sequencer poniżej 400zł, jak wszystko będzie ok, to chyba jutro tak zrobię.

Edytowane przez floyd5
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...