Skocz do zawartości

~8000 PLN zestaw komputer + monitor I REVIT, CAD, INSTALSOFT


Recommended Posts

Cześć,

 

Chciałbym Was prosić o pomoc w doborze zestawu komputerowego wraz z monitorem. Komputer przeznaczony będzie głównie do projektowania, na drugim planie jakieś gry. Podstawowe programy wykorzystywane w mojej pracy, to AutoCad MEP 2018, Revit 2018-2020, InstalSoft (głównie modelowanie). Budżet jakim dysponuje, to 7,5-8 tyś. zł. Chciałbym w tej cenie zmieścić zestaw komputerowy (również oprogramowanie: system, office, antywirus) wraz z monitorem (tutaj myślałem o 24-27", aby nie męczył oczu przy dłuższej pracy). Przejrzałem trochę forum w poszukiwaniu odpowiedzi, który procek wybrać  i powiem szczerze, że dalej nie wiem. Intel czy AMD? Intel 8700K/ Ryzen 7 gen? Czy może nie dopnę budżetu opierając się na tych procesorach?RAM w ilości 32GB.

Edytowane przez Kali1337
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

1.Procesor AMD Ryzen 9 3900X AM4

2.Chłodzenie procesora SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2

3.Monitor Acer Nitro VG271USbmiipx 27" IPS WQHD HDR 165Hz FreeSync

4.Płyta główna Gigabyte B550 AORUS ELITE AM4

5.Pamięć G.Skill Aegis DDR4 32GB (2x16GB) 3200MHz CL16 XMP2 F4-3200C16D-32GIS

6.Dysk Adata SSD XPG SX8200 PRO 512GB M.2 NVMe 2280 ASX8200PNP-512GT-C

7.Zasilacz Modularny XPG CORE REACTOR 750W 80+Gold (COREREACTOR750G-BKCEU)

8.Obudowa SilentiumPC Regnum RG6V TG Pure Black

9.Karta graficzna Gigabyte GeForce RTX 2060 Windforce OC 6GB GDDR6 (GV-N2060WF2OC-6GD 2.0)

 

Co myślicie o takim zestawie? może za te pieniądze i do tych potrzeb lepszy będzie Intel?

Link to post
Share on other sites

Poczytaj jaką platformę (INTEL v AMD) preferują producenci oprogramowania, które chcesz użytkować. 

 

AutoCad MEP 2018, Revit 2018-2020, InstalSoft... Wydaje się, że odpowiedniejszą będzie Intel. Zatem zapoznaj się z wymaganiami i rekomendacjami producentów oprogramowania. 

Link to post
Share on other sites

https://proline.pl/koszyk/1d016e4c

CPU 10 rdzeni 20 wątków

32GB RAM z opcją rozbudowy

1TB SSD na NVMe

GTX 1660 Super

Wyciszona obudowa, PSU Seasonica z duzym zapasem mocy i 7 letnią gwarancją

Windows 10 Pro

Szkło 27" WQHD na matrycy IPS

 

Zostało ~400zł na Office i AV.


W promo masz równie wydajne chłodzenie https://proline.pl/chlodzenie-procesora-thermalright-macho-rev-c-new-am4-ready-p6715409

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...