Skocz do zawartości

MSI Z390 Gaming Plus zintegrowana grafika problem


Recommended Posts

Niedawno zakupiłem płytę główną w znanym i lubianym sklepie internetowym. Po podłączeniu kabla HDMI widzę taki oto obraz:

dj1rTnT.jpg

 

Dodam tylko że podłączyłem dysk ze starym systemem i tam były różne sterowniki od poprzedniej płyty na chipset Z170. Czy możliwy jest brak zgodności ze sterownikami?

 

Po podłączeniu grafiki na PCI wszystko jest ok zero artefaktów. Innych problemów z płytą także nie zauważyłem.

Link to post
Share on other sites

8VjczXb.jpg

 

Działa, po sformatowaniu dysku i uruchomieniu instalacji świeżego systemu obraz był bez żadnych artefaktów.

Testowałem także na innym monitorze oraz kablu hdmi wszytko ok. Przyczyną był prawdopodobnie stary system znajdujący się na dysku, który miał wgrane dosyć wiekowe sterowniki. Chociaż nigdy nie słyszałem o sytuacji aby zintegrowana grafika nie dawała obrazu nawet po uruchomieniu z dyskiem na którym znajduję się Windows dziwne.Biosu na razie nie aktualizuję gdyż nie widzę takiej potrzeby.

Edytowane przez Miłośnik biedronek
Link to post
Share on other sites

 

 

Obadaj jeszcze wejscie DVi na plycie jak jest

 

Wyjście.

 

 

 

Spróbuj zainstalować system na nowo,

 

Jeśli winne były sterowniki najprawdopodobniej wystarczyło uruchomić system w trybie awaryjnym i owe sterowniki odinstalować zamiast męczyć z instalowaniem Windowsa od nowa. No ale za późno...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 wystarczyło uruchomić system w trybie awaryjnym i owe sterowniki odinstalować

 

Po uruchomieniu PC od razu były artefakty od samego ekranu ładowania dało się wejść do biosu tylko nie było innej możliwości. Po za tym miałem zamiar stawiać czysty Windows. Siódemka już się powoli nudzi

 

 

Edytowane przez Miłośnik biedronek
Link to post
Share on other sites

Wyjście.

 

 

 

 

Jeśli winne były sterowniki najprawdopodobniej wystarczyło uruchomić system w trybie awaryjnym i owe sterowniki odinstalować zamiast męczyć z instalowaniem Windowsa od nowa. No ale za późno...

Nie przesadzaj że zainstalowanie systemu to taka męczarnia ! No tak zajmuje to dwa tygodnie i trzeba umówić się na konsultację telefoniczną z infolinią z Bangaldeszu. Po drugie skoro człowiek zmienia bebechy w komputerze szczególnie płytę główną to instalka na nowo jest zrozumiała. Nowy komp to nowy system, moim zdaniem jest to najprostsze i najlepsze rozwiązanie. System dostosuje się pod nowy chipset i wszystkie nowe urządzenia. Wiele razy przerabiałem tego typu sytuacje i wiem że bardzo często komputer po nowej instalce jest bardziej wydajny niż po kilkuletniej instalacji z pełną ilością ścierwa. Ponadto osoby którym się tego nie chce robić uważam z wielkich leniwców, bo poświęcić  10 - 15 minut na postawienie na nowo to nie jest coś wielkiego !

Edytowane przez Alcedo1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Sie tak zastanawiam o czym Wy tu piszecie, przeciez jak wol to nie sa zadne artefakty, tylko monitor nie lubil sie z ustawiona w windozie rozdzielczoscia... Takie linie, to z tego co pamietam wylaza przy ustawionych niekompatybilnych z monitorem hercach...?

 

Hmm możliwe ale i tak już nowy system siedzi na dysku.

 

I actually don't know without a doubt if the issue is altogether the CPU upsers.

 

Chyba nie lubisz biedronek  ;-c

Edytowane przez Miłośnik biedronek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...