Skocz do zawartości

Zasilacz 1000W +


Recommended Posts

Podepne pod temat Mam XFX pro series PSU 850 W Teraz po założeniu 3090strix mam suszarke z zasilacza tragedia co halas wiatrak chyba na max działa :> Cos dobrego i cichego ?
 

Corsair HX1000I

 

Ten chyba bede szukał bo mam troche żeczy z corsair AIO, Commander pro etc. Jesli jest  dobry ?? ?:)

Edytowane przez kampers
Link to post
Share on other sites

Widac dobra cena ale u mnie jeden sklep to sprzedaje w NO sciągają z DK :) Cena za Corsair HX1000i (PSU) - 1000 W - 140 mm - Certyfikat 80 Plus Platinum 2890kr vs XFX Black Edition XTi 1000W 2888 kr. Czy to bedzie aż taka różnica w jakosci by mieć krótszą gwarancję ?

Link to post
Share on other sites

To jest top pod względem jakości i za bardzo nie ma nic lepszego, zobacz ile kosztuje Seasonic Prime Titanium//Prime TX.

 

Mam wrażenie że jednak seasonic jest trochę przehypowany. Wczoraj montowałem nowy TX 650. Wentylator głośniejszy niż w corsair rmx  750 (2018). Jedynym usprawiedliwieniem tej ceny jest know how make titanium psu. 

Na plus w serii seasonic prime jest że jeden kabel pcie to jedna wtyczka. 

 

Niestety strona xfx nie jest zbyt przejrzysta i tak naprawdę odpycha kupującego. 

Link to post
Share on other sites

@@kampers, weź daj link do tego sklepu bo tak to sobie możemy do świąt pisać.

 

@@marcin2468, mam P2 650W i PX 650W i ciężko tu porównywać kulturę pracy gdy EVGA ma tryb półpasywny do ~60% obciążenia więc...

 

 

 

Wentylator głośniejszy niż w corsair rmx  750 (2018).
 

W jakim sensie, szybciej się kręci, słyszalne łożysko?

 

Jak pisałem już kilka razy, kwestia tego w jaką moc kto celuje. Prime TX 850W nie ma sensu jak za 1/2 ceny jest Fractal ION 860W, czy ktoś wychwyci różnicę w regulacji/filtracji napięć? nie sądzę. Ten Fractal jest naprawdę cichy, niecałe 700rpm przy 600W https://www.tomshardware.com/reviews/fractal-design-ion-860p-power-supply,6239-2.html

Link to post
Share on other sites

 

W jakim sensie, szybciej się kręci, słyszalne łożysko?

 

 

Ciężko powiedzieć, jednak wydaje mi się że to nie łożysko (wiem że poprzednia seria titanium miała z tym problemy). Może tak być że seasonic szybciej się kręci. Na razie nie mam specjalnie czym obciążyć PSU. Czekam na jakieś promo karty do 1080p. Może rtx 2070 super, 5700 XT lub ewentualnie poczekam na niższy model z nowych kart zielonych lub czerwonych. 

 

PS.

TX-a kupiłem na amazonie na promo bo w polsce ceny zabójcze.

A pomyśleć że kiedyś HX 1000 i 1200 były w komputroniku po ~600zł  :D.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...