Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, 
szukam jakiegoś dobrego routera z WiFi 6
Potrzebuję router głównie pod konsole (streaming, granie w chmurze).
Net mam 300mb (czasem nawet 320mb, wysyłanie 49mb).
Router będzie podłączony kablem do ARRIS TG 2492 oraz aktualny router to ASUS RT-AC66U

Może coś takiego jak: Huawei WiFi AX3
Budżet myślę że tak max do 350zł

Edytowane przez helganin
Link to post
Share on other sites

Przy twoim internecie jest  to całkowicie nieopłacalne, bo standard AC bez problemu takie prędkości ogarnia. Masz dość dobry ruter i chcesz go zamienić na dość przeciętny. Nie ma to absolutnie żadnego sensu, byś musiał zmienić na coś w okolicach TP-Linka AX50, żeby ewentualnie to miało jakiś sens.

Link to post
Share on other sites

Coś mi ten asus słabo podchodzi, granie w chmurze nie jest możliwe bo są lagi nawet na konsoli podpiętej kablem.
Na laptopie wyciąga te 300mb jakoś tam (jak się rozpędzi) ale konsole już nie i xbox leci tak około 80mb.

Jakoś słabo dostępny ten TP-Linka AX50

Edytowane przez helganin
Link to post
Share on other sites

Sprawdź, czy do tego Asusa jest aktualizacja FW, albo wrzuć tam DD-WRT. Trochę mnie dziwi to zachowanie, bo ogólnie jest to dość dobry ruter i może warto przyjrzeć się jego ustawieniom.

Tego TP-Linka bez problemu można znaleźć, ale tanio nie będzie.

https://www.net-s.pl/produkt/tp-link-router-archer-ax50-ax3000-4lan-1usb-1060496;20-c-10

Link to post
Share on other sites

Popatrz na jakich kanałach pracują sieci dookoła Ciebie i spróbuj wybrać najmniej obciążony kanał. Jeżeli laptop potrafi wyciągnąć 300Mbit, a konsole dobijają tylko do 80Mbit, to nie wiem, czy nowy ruter tu cokolwiek pomoże.

WiFi 6 o niczym nie świadczy, czego przykładem jest TP-Link AX10 i Huawei AX3, które prędkościami często nie dorównują dobrym (czasem tanim) ruterom AC.

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem DD-WRT na większości ruterów działa lepiej niż oryginalny soft, ale różne są opinie, w Asusie jest ASUS WRT i powinno być OK. Upewnij się, że masz najnowszy firmware z sierpnia 2020.

Ja bym zaczął od wgrania najnowszego FW i zresetowania rutera, a potem ustawienie go na nowo.

Po resecie możesz ustawić dotychczasowe SSID oraz hasła (WPA2+AES), żeby nie zmieniać tego na wszystkich sprzętach. Dodatkowo ustaw najwyższą moc nadawania i ręcznie wybierz wolne kanały na stałe, oraz najwyższe możliwe ustawienia technologii przesyłu i maksymalne szerokości kanału.

Jeżeli wszystkie te czynności nie zapewnią poprawy, to warto skorzystać z gwarancji.

Jeśli ten Arris nie jest używany jako punkt dostępu TV, czy do stacjonarnego telefonu, to warto zgłosić do operatora, żeby go przełączył w tryb bridge.

 

https://www.asus.com/pl/Networking/RT-AC66U-B1/HelpDesk_BIOS/

 

Przejrzyj ten test, może jakaś opcja Ci umknęła.

https://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/router-asus-rt-ac66u-i-karta-pce-ac66.html

Edytowane przez Pawel7
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...