Skocz do zawartości

Upgrade czy złożenie całkowicie nowego PC ? 5000zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez 3ndurek,

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Głównie Gry, Programy typu Solidworks(głównie)/Blender/Meshroom/Ultimaker Cura/Reaper

  • Maksymalna kwota : 5000zł

Kiedy zamierzam kupić komputer? : w przeciągu tygodnia

Których części potrzebuję : albo wszystkich albo kilku konkretnych

Czy będę podkręcać sprzęt? : Jeśli będzie taka możliwość jak najbardziej chociaż nie jest to wymagane

Rozdzielczość mojego monitora i model : 1) LG 29cali 2560x1080 75Hz 2) IIyama 24 cale 1920x1080 75Hz

Specjalne wymagania : Wydajność w wyżej wymienionych programach oraz możliwość odpalenia nowy gier na ustawieniach wysokich/ultra. Niskie temperatury/względna kultura pracy (nie wymagam żeby był cichy jak mysz, ale nie chce też czegoś głośnego jak odkurzacz)

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :

Procesor Intel Core i5-6500, 3.2GHz, 6 MB,

Płyta główna MSI Z270 TOMAHAWK

Pamięć HyperX Fury, DDR4, 8 GB, 2133MHz, CL14  x2

Chłodzenie CPU SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2 

Dysk Seagate BarraCuda 1 TB 3.5" SATA III 

Dysk SSD Transcend 370S 128 GB 2.5'' SATA III 

Dysk SSD ADATA XPG SX8200 PRO 512 GB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe 

Obudowa SilentiumPC Gladius M35 

Karta graficzna MSI GeForce GTX 970 OC 4GB GDDR5

 

Seasonic Focus Plus 650W 80 Plus Gold

Własna propozycja zestawu :

Jeśli byłby to upgrade:

Karta graficzna MSI GeForce RTX 2070 SUPER Gaming X 8GB GDDR6

Procesor AMD Ryzen 7 2700X, 3.7GHz, 16 MB,

Płyta główna MSI B450 TOMAHAWK MAX

Pamięć G.Skill Trident Z RGB, DDR4, 16 GB, 3200MHz, CL16 

Obudowa SilentiumPC Signum SG7V Evo TG ARGB

łącznie: 4185zł (morele.net)

+ Chłodzenie na CPU

Inne : Generalnie mam problem i rozważam dwie opcje upgrade bądź kupno całego nowego zestawu komputerowego.

Czy wymienione wyżej podzespoły pozwolą mi pograć w nowe i nadchodzące produkcje takie jak nowy COD, CyberPunk 2077 itp. w jak najwyższych detalach ? i czy w wymienionych wyżej programach osiągnę płynność w działaniu ?

Przy wyborze procesora i płyty głównej kierowałem się tym że w przyszłości będe czekał na kolejne procesory AMD na nową już podstawkę, więc nie chce wydawać na te części dużo kasy jednak potrzebuje upgrad'u tego co mam.

Co do obudowy to jest jedyny element który zostaje na 100%. Widziałem ją na żywo, bardzo mi się spodobała wizualnie i wielkościowo.

Co do Ram'u wiem że są tańsze opcje jednak wybrałem ten model głównie ze względów estetycznych które też są dla mnie dość ważne. nie zamykam się na inne opcje.

Kwestia karty graficznej czy jest ona w tym momencie opłacalna ? na morele kosztuje obecnie 2099zł. Często jak gram w jakąś grę na drugim monitorze odpalam film/serial i obecna konfiguracja niekoniecznie radzi sobie w takim połączeniu więc czy ten rtx da sobie rade ? 

Co do Chłodzenia CPU chciałbym na procesor coś co zapewni niskie temperatury oraz kulturę pracy, czytałem że boxowe chłodzenie w tym procesorze nie jest najlepsze. 

Jeśli bardziej będzie opłacało się złożyć cały nowy komputer to prosiłbym o propozycje

Zakupów będę robił albo na morele albo x-kom więc jak coś prosiłbym o propozycje z tych sklepów.

Z góry dziękuje za wszystkie podpowiedzi i Serdecznie Pozdrawiam.

 

Link to post
Share on other sites

Z  punktu widzenia zwykłego zjadacza chleba to jakieś szaleństwo, że chcesz wywalić tyle kasy na sprzęt, który w zasadzie jest już przestarzały. Jeszcze rozumiem B550, Ryzen 3600, ale B450 i Zen+ ?

 

Ja zrobiłem wczoraj podobne zamówienie, ale za ułamek ceny z drugiej ręki:

Ryzen 2700 (można podkręcić do X) - 540 zł z Ali (można z Ceneo: v. Tray 669 zł)

wiatrak Snowman z Ali - 72 zł z kuponem (nie gorszy niż firmowe droźsze modele)

MSI B450-A Pro Max ATX (w zasadzie Tomahawk z mniejszymi radiatorami) - 270 zł z Allegro z gwarancją do 12.2022

GOODRAM 16GB (2x8GB) 3600MHz CL17 IRDM PRO - 250 zł z Allegro, zapakowane i nie używane z gwarancją

 

Razem: 1132 zł + 18 zł przesyłki (Ali sa za free + nic mi jeszcze nie wypchali vatą)

Wsadzę to do starej obudowy Antec do której nie mam większych zastrzeżeń i pewnie niedługo wymienię swoją 970 GTX na coś lepszego, tez z drugiej ręki za część ceny nówki. Przecież to wszystko za parę lat będzie i tak niewiele warte, a  za zaoszczędzoną kasę pojadę na dwu tygodniowe wakacje z żoną do Grecji :). Tak - da się, bo kupuję bilety z czarterów po około 550 zł od łebka w obie strony, a hoteliki można znależć i po 40-50 zł na dobę za osobę.

Edytowane przez XTR007
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mogłem to napisać w poście ale zapomniałem, części używanych nie chcę tylko nówki z wyżej wymienionych sklepów. 

Co do tego że jest to przestarzała architektura zdaje sobie sprawę, lecz tak jak pisałem w poście ten procesor nowy kosztuje 830zł i to mnie głównie przekonało że go tutaj umieściłem. Kierowałem się też tym że jest to procesor 8 rdzeniowy więc powinien dawać sobie rade w wyżej wymienionych programach oraz z obsługą kilku programów na raz. Nie chcę inwestować jakoś dużo pieniędzy w mobo + cpu ponieważ będę czekał na procesory amd na architekturze zen 4 które zapewne pojawią się w przeciągu 1-2lat. A potrzebuję trochę większej mocy ponieważ pojawiło mi się dużo projektów do realizacji. Oczywiście nie zamykam się na ten procesor i mobo także czekam na inne pomysły.

Tak więc co byś proponował z nowych części w tym budżecie ? Albo jaki cały pc byś proponował ? Dzięki za odpowiedź ;) 

Link to post
Share on other sites

Zrozumiałem, że chcesz nówki, tylko, że trochę nie widze w tym sensu, jak można bez problemu kupić rzeczy trochę używane z gwarancją. Robię tak od lat i nie widzę różnicy, oprócz kopy zaszczędzonych peniędzy. Trochę się dziwię, że chcesz kupować tylko z dwóch sklepów jakby inni byli gorsi. Tak a pro-po to w Morele jakiś czas temu reklamowałem kartę grafiki, bo w dość niespecyficznej sytuacji nie pracowała prawidłowo i potwierdził to naocznie pracownik w punkcie odbioru. I co ? Wysyłałem do nich dwa razy, a oni nie widzieli nic złego, więc nawet gwarancja może nie znaczyć nic. Tym bardziej lepiej wydać mniej na to samo, niż więcej. Ale to jest moje zdanie.

 

 

A pro po nowości.

Tak jak napisałem po co kupować 2700x skoro 2700 podkręcone to jest praktycznie to samo i jest dostępne nowe za 669zł.

https://mocnykomputer.pl/pl/p/Procesor-AMD-RYZEN-7-2700-AM4-YD2700BBM88AF-3%2C24%2C1GHz-OEM-Tray/2963?utm_source=ceneo&utm_medium=referral

 

B450 Tomahawk jest z tego co się orientuję najlepszą budżetową płytą z tej serii, a pamiątki bym wybrał naszego Goodrama 3700 za 315 zł. Ma niezłe recenzje, prędkość i wygląda fajnie z tymi złotymi znaczkami. Co do karty się nie wypowiem, bo sam celuje co najwyżej w 1660 super ze względu na cenę.

 

To wszystko.

Edytowane przez XTR007
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Tak jak napisałem po co kupować 2700x skoro 2700 podkręcone to jest praktycznie to samo i jest dostępne nowe za 669zł. https://mocnykompute...medium=referral

Bo to wersja bez chłodzenia.

 

 

 

Co do Chłodzenia CPU chciałbym na procesor coś co zapewni niskie temperatury oraz kulturę pracy, czytałem że boxowe chłodzenie w tym procesorze nie jest najlepsze. 

Obecna Fera 3 jako tako da radę.

 

Z obudów zerknij jeszcze na Fractal Meshify C TG.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Z obudów zerknij jeszcze na Fractal Meshify C TG.
 

 

Faktycznie też bardzo fajna obudowa, musze się jej przyjrzeć. 

 

 

 

a pamiątki bym wybrał naszego Goodrama 3700 za 315 zł. Ma niezłe recenzje, prędkość i wygląda fajnie z tymi złotymi znaczkami.

 

Widziałem te pamięci napewno je rozważę. 

 

a co do karty graficznej tej model od msi jest dobry ? czy szukać raczej czegoś innego ? 

I czy mój obecny zasilacz podoła takiej konfiguracji ? Ryzen 7 + rtx 2070 super? 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...