Skocz do zawartości

Procesor i7-7700T LGA1151 2,9GHz / 3,8GHz / 35W


Recommended Posts

A o co ci chodzi za mało ??

Tu dał 1700 zł 

https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-i7-7700t-8196971925

 

na ebay tez cena ponizej 1500 nie schodzi 

Uznam iż potrzebujesz pomocy, więc

 

Procesory z T są jednostkami niskonapięciowymi, o niższej wydajności i niższym taktowaniu niż pozostałe procesory z rodziny. Tu nazwijmy rodziną procesory i7 7700 (TDP 65W, 3,6-4,2GHz), i7 7700k (TDP 91W 4.2-4.5GHz). Oba są wydajniejsze od i7 7700T (TDP 35W 2.9-3.8GHz), nawet sporo. Do tego procesor z K, podkręca się na odpowiednich płytach głównych co sprawia, że jest najcenniejszym członkiem rodziny i7 7 generacji. 

 

i7 7700k

Z nieznanych mi przyczyn nadal kosztuje on na portalach aukcyjnych 800-1000pln w czasach gdy można kupić ryzena 3100 czy i3 10300 czy ryzena 3300x. 

 

i7 7700

tutaj okolice 700pln (+-50)

 

a cena 7700T wynika z tego, że nikt ich nie kupował i są 3 w sprzedaży, co nie znaczy, że się kiedyś sprzedadzą. 

Link to post
Share on other sites

Mnie nic a nic nie interesuje ile ty uważasz co uważasz i jak uważasz ani jakie są twoje opinie 

Cena jaka jest taka jest i wynika z wartości rynkowej.

 

A jak taki mądry jesteś to proponuję udać się do NBP i im zrobić wykład ze te papierki zadrukowane jakimiś znaczkami plus liczbą pinset są wg ciebie warte 10szke... i ty im tyle oferujesz.

Ciekawe czy się uda ale jak załapią daj znać :)

 

PS

W kraju priwiślanskim może nie może tak

Ale na ebay jakoś idą

https://offer.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewBidsLogin&item=362939541034&rt=nc&_trksid=p2047675.l2564

Jak u nas będą jęczeć to sie wystawi na ebay


A tak z innej beczki nie każdy potrzebuje pierdyliona GHz i 150W i chłodzenia podłączonego do kaloryfera (ps świetny pomysł) 

Może ktoś chce sobie zbudować mały cichy komputerek (jak np Rodzina HP EliteBook 800 DM) gdzie komp jest mniejszy od lapsa można do włozyć postawić powiesić itd a przy tym jest wydajny. 

No o ile nie ciupie się w gierki 

 

Ja się dawno temu wyleczyłem z dużej stacjonarki (użytkowanej na co dzień) choć fakt posiadam silną maszynę obliczeniową ale uruchamianą od święta do specyficznych zastosowań.

Link to post
Share on other sites

Autorze, nie unoś się. Napiszę to kolejny już raz. Jak nie chcesz dyskusji na temat ceny, to wystaw na allegro i po problemie. Tutaj każdy może wyrazić słownie swoje zdanie, na temat wartości sprzedawanej rzeczy. To jest często bardzo duża pomoc, dla mniej zorientowanych w temacie...Nikt tu nie chce zaszkodzić tobie, ale nie chce również, by ktoś się władował.

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

 

 

Uznam iż potrzebujesz pomocy, więc
 

 

 

Mnie nic a nic nie interesuje ile ty uważasz co uważasz i jak uważasz ani jakie są twoje opinie 

Człowiek chciał pomóc to mu się oberwało od usera co ma 30 postów :( 

 

 

Cena jaka jest taka jest i wynika z wartości rynkowej.

Tą wartość zweryfikuje życie ;) 

 

 

Ale na ebay jakoś idą

Od razu tam wystaw, bo tam kupujący mają inne zarobki od polskich i faktycznie tam jest inna wartość pieniądza. Jakby Polacy zarabiali po 10 000pln każdy a nie po 2 500pln to by kupowali stare cpu za 1200.


@ Autor

tu masz 8700k na gwarancji za 850pln

http://forum.benchmark.pl/topic/296860-s-intel-core-i7-8700k/

Doradzam zweryfikować swoją wiedzę na temat rynkowej wartości sprzętu, albo nie zakładać tematów na forum komputerowym gdzie użytkownicy mają o tym pojęcie.

Link to post
Share on other sites

No bez przesady sprzedaż na ebay nie jest taka łatwa ... wiem bo czasem coś wystawię ... w zasadzie podobnie jak na allegro czasem coś sie wystawi i sie sprzeda a czasem nawet nie drgnie. Po prostu jak ktoś chce kupić to kupi jak nie to nie. 

 

PS 

Procesorek geniusze się sprzedał :)

ojej ktoś kupił stare CPU (ciekawe czy zacznie się jęczenie że ten co kupił to ....) 

 

 

I jeszcze będzie pisał (..) chciał pomóc, widać trzeba sie przyjrzeć czy to nie nowy objaw zbrodniczego....   

 

I mam przedziwne wrażenie że to jakaś nowa forma b... d... może chcieli cenę negocjować ? 

Edytowane przez maxbit
Link to post
Share on other sites

Procesorek geniusze się sprzedał :)

Gratulacje sprzedaży przedmiotu. Nic to nie zmienia w mojej opinii zamieszczonej wyżej. Czytając co napisałeś na początku miałem do wyboru dwie opcje, albo jesteś januszem albo nie do końca znasz się na sprzęcie. Wybrałem opcję bardziej humanitarną bo ciągle mi piszą, że jestem zbyt brutalny. Z takim też nastawieniem napisałem posta jak do człowiek a okazało się, że rozmawiam z januszem handlującym starym sprzętem i sprzedającym go ludziom nie znającym się na komputerach z marżą 100%. Musisz pojechać na warszawską giełdę komputerową, będziesz się czuł jak w domu. 

Link to post
Share on other sites

"że rozmawiam z januszem handlującym starym sprzętem i sprzedającym go ludziom nie znającym się na komputerach z marżą 100%."

 

Świetny poziom reprezentujesz jako ekspert. To rynek weryfikuje cenę :) Sam często szukam procesorów z L lub T do budowy bardziej domowych serwerów NAS i tak jest że czasami płacisz na to więcej niż procesor bez literek 

Link to post
Share on other sites
Świetny poziom reprezentujesz jako ekspert.

 

 

Komentarz adekwatny do poziomu tematu. Po to jest ekspert na forum aby próby naciągania naiwnych na forum piętnować, bo nie każdy tu się musi znać, a jest to ostatnie miejsce gdzie ktoś powinien dokonać nietrafionego zakupu.

 

Procek miał taką cenę, że można za te pieniądze złożyć nowy, kompletny i działający PC z wydajniejszym CPU, więc jakaś reakcja być musiała.

 

Jak ktoś chce zarabiać na handlu albo żerować na niewiedzy innych, to są od tego platformy handlowe o kiepskiej reputacji. Giełda forumowa ma być miejscem gdzie użytkownicy mogą pozbyć się niepotrzebnego sprzętu, lub kupić go od osoby co do której można mieć pewność, że nie pakuje cię na minę. Ktoś powie "nie chcesz, nie kupuj" na co ja odpowiem "nie chcesz dyskusji, nie pojawiaj się na forum dyskusyjnym". 

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

Ale wy zawszę macie ból du*y, jak ktoś coś sprzedaje i to jeszcze w normalnej cenie dla tej wersji.... Taki rynek, procek poszedł bez problemu.

Pozdrawiam i polecam jakąś maść albo rajzena.


Świetny poziom reprezentujesz jako ekspert. To rynek weryfikuje cenę :) Sam często szukam procesorów z L lub T do budowy bardziej domowych serwerów NAS i tak jest że czasami płacisz na to więcej niż procesor bez literek 

100% racji,
Ekspert od 7 boleści i painta.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...