Skocz do zawartości

Intel czy ryzen ...


Recommended Posts

Witam mam pewien problem a mianowicie padła mi płyta asrock z270  od mojej i7 7700k sprawa wygląda tak że nie mogę znaleźć nigdzie na sklepie a bez gwarancji raczej nie chciałbym nic kupować np na allegro .. Z drugiej strony pomyślałem skoro już mi padła ta płyta czy jest sens pchać się w to samo skoro dostałem zwrot kasy od xkomu i czy nie lepiej kupić nowego proca ... Tylko teraz jest problem taki że nie wiem jakiego czy czekać na nowe ryzeny czy kupić i7 10700kf . Czy rzeczywiście AMD dokona jakiegoś postępu czy różnica będzie marginalna .

Link to post
Share on other sites

ale i sporo droższe, chyba ktoś konfy nie oglądał

poza tym nie wiadomo jak z dostępnością będzie i Januszostwem w naszym wspaniałym kraju - jak masz cash to imo brałbym niebieskiego, nie wiem jaką masz autorze kartę, ale na 99% to ona ci wydajność zblokuje, patrząc w jaki pułap celujesz

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Za mało danych żeby rzetelnie doradzić.

Wypisz wszystkie graty które masz i w jaką rozdzielczość celujesz a do tego budżet na całą zmianę. No i do czego to ma być, gry?

 

Czekaj na nowe AMD, mają być nawet lepsze od Intela w grach.

 

Owszem, z tym że o ile slajdy się potwierdzą to tak naprawdę będzie to kwestia średnio ~5% nie wliczając CS:GO bo tam rzeczywiście ma być grubo, a jeśli do tego AMD utrzyma ceny to opłacalność stoi pod poważnym znakiem zapytania. 

E:literówka


 

 

chyba ktoś konfy nie oglądał

no chyba nie  ;)

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

Pytanie do czego potrzebujesz tego komputera - jeżeli głównie grym to Intel wciąż ma sens, jeżeli oprócz grania, cokolwiek innego - programowanie, grafika, obróbka filmów; bierz Ryzen'a. Piszę wciąż o aktualnej generacji i aktualnych cenach, gdzie alternatywą dla 10700kf jest albo 3700x i 400zł w kieszeni, albo 3900X i za 150zł dostajesz dodatkowe pół procesora. Jak będzie z serią 5000 - ciężko powiedzieć. Jeżeli krzyczą o wzroście o 20% w grach, to w tym obszarze wydajność wzrośnie zauważalnie, ale tyle wiemy o sprzęcie ile go przetestowano. No i pozostaje pytanie jak z dostępnością i wydajnością w konkretnych zastosowaniach w kontekście ceny.

Link to post
Share on other sites

Ogólnie ciężko mi określić jakie graty posiadam  bo nie mam dwóch najważniejszych rzeczy mianowicie karty graficznej i procka znaczy procka mam ale bez płyty to tak jakbym go nie miał .. Karta była 1080ti strix od asusa niestety albo mam pecha albo szczęście zależy jak na to patrzeć gdyż karta poszła na gwarancje tak samo jak płyta gówna i dostałem całkowity zwrot kosztów teraz że tak powiem za zwrot kasy planowałem uprage kompa czyli kupić 3080 lub 3070 i ewentualnie kupić proca ze swoich pieniążków .. na obecną chwile mam gtx 770 

ram corsair vengeance lpx 3200mhz 2x8gb

Zasilacz Evga 650w

chłodzenie dark rock 4i to by  było tyle z moich gratów bo tak jak pisałem karta proc i płyta do wymiany . W kompa mam zamiar grać i sporadycznie streamować .

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...