Skocz do zawartości

geforce GTX 560Ti,hd 6870,hd 6950,geforce GTX 470 czy coś innego?


Recommended Posts

Witam,

Na początek wspomnę iż byłem posiadaczem kart graficznych GeForce GT 9800 512 MB gdy on chodził było słychać oprócz chodzenia grafiki skwierczenie (tak jakby się coś smażyło ale nie było to przesadnie takie smażenie typowe tylko po wsłuchaniu się w prace karty można było takie coś wywnioskować) Jak się domyślacie owa karta po roku czasu przestała w ogóle chodzić.

Drugą kartę jaką posiadałem była to karta Gigabyte GTX 460 1GB OC. Z tą kartą było tak samo tylko padła dwa razy w przedziale 6 miesięcy. Usterką były pojawiające się artefakty w grach a sama karta miała temperaturę ok 70-80 stopni i również było słychać taki sam dźwięk jak w GT 9800.

Teraz gdy serwis zwrócił mi gotówkę, zwiększyłem budżet do 850 zł.

Karty którymi się interesuję to Radeon: HD 6870,HD 6950.

GeForce: GTX 470, GTX 560TI

Co wy byście mi polecili lepszego? Po zakupie nie chce być oczywiście rozczarowany.

Musi to być wydajny sprzęt gdyż będę go wykorzystywał do grania,różnego rodzaju zabaw w obliczenia poprzez GPU, oraz programowanie. Dla tego potrzebuje jak najwydajniejszego układu, żeby potem nie pluć sobie w brodę.

Link to post
Share on other sites

GTX 470 możesz sobie darować od razu... To po prostu stara konstrukcja i niestety posiada dość sporo wad, mimo wysokiej wydajności.

 

HD 6870 to nieco niższa półka niż 6950 i GTX 560 Ti - więc wybierałbym między tymi dwoma. Na starcie Radeon jest nieco wydajniejszy, karta nV nadrabia po podkręceniu (z nadwyżką). Część (teraz już bardzo skromna) referencyjnych 6950 daje się w prosty sposób przerobić na 6970... Wówczas deklasuje konkurentów swojej półki cenowej...

Link to post
Share on other sites

Jakie obliczenia przez GPU?

Bo są obliczenia w których karty AMD są wyraźnie szybsze ze względu na VLIW...

 

Jeżeli pada Tobie zasilacz, ewentualnie jest przeciążony to możesz słuchać pisku/skwierczenia cewek.

Jak mieścisz się w limicie podanym przez producenta to reklamuj (o ile masz jeszcze gwarancję).

Edytowane przez alfarome
Link to post
Share on other sites

Ale zasilacz sprawdzałem miernikiem na napięciach 12V oraz 5V daje stabilne napięcie mieszczące się w normach więc to nie wina zasilacza. Zamówiłem sobie Gigabyte GTX 560Ti 1GB wersja OC zapłacę za niego jakieś 820-830 zł lecz z nvidią po prostu jest mniej problemów gdyż większość softu jest po prostu z nią kompatybilna.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...