Skocz do zawartości

Ulepszenie/naprawa [2000zł]


Recommended Posts

Witam, padł mi komputer, najprawdopodobniej płyta główna. Nie wiem co mam zrobić, czy pozostać przy obecnej platformie czy coś ulepszyć, jednak całkowicie jestem w tyle z ryzenami i nie wiem co i jak :)


 


Obecnie posiadam


  • CPU i5 4690k
  • GPU palit 1050ti kalmx pasywny
  • ram kingston beast ddr3 2x4gb 1600mhz (2 wolne)
  • hdd 2x250gb - używam linuxa, raczej nie gram ale wpadł mi w oko ms flight simulator i udawało się zagrać w 30fps na średnich ustawieniach, więcej mi nie trzeba
  • PSU: cooler master g550m
  • płyta msi z97 gaming 3
  • głośniki mc-mhf60u
  • obudowa fractal r4
  • chłodzenie silentum pc grandis

 


Chciałbym propozycję ulepszenia, bo ludzi pogięło i wołają za moją płytę używana 500zł, a ona nowa tyle 5 lat temu kosztowała. Do tego nie mam 100% pewności, że to ona. Potrzebuję minimum 16gb ramu, dokupić do tej platformy co mam lub do nowej. Mógłbym szarpnąć się na lepszą płytę i procesor a kartę graficzną kiedyś tam za rok dwa wymienić. Proszę o podpowiedź bo ja nie jestem na bieżąco z komputerami ;)


 


  • Zastosowanie komputera : Biuro. microsoft flight simulator
  • Maksymalna kwota : 2000zł 
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : już
  • Których części potrzebuję : płyta, ram, może ssd. może cpu
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : bez większych wymagań
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : asus mx23h fhd (nie wymieniam)
  • Specjalne wymagania : cisza! bardzo ważne, lepsze audio
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :wyżej, chłodzenie raczej nie będzie mi pasować pod nową płytę, ze względu na brak mocowania
  • Własna propozycja zestawu : -
Edytowane przez misiek998
Link to post
Share on other sites

Napracowałem się z założeniem tematu, jednak musiałem do tego przysiąść i wzrost wydajności nie jest tak wielki jak go reklamują, ja liczę 20-30% a stracić 2000 bardzo łatwo i nie ma to zupełnie sensu w moim przypadku, najprawdopodobniej kupię coś używanego na z97, pomimo zaporowych cen, nie wiem dlaczego tak się dzieje, ale 5 lat temu placilem podobnie za płytę, rozumiem inflacja ale to się starzeje to nie jest nowe auto z salonu ... I na tym co mam jeszcze parę lat pociągnę, nie ma się czego wstydzić. Za 2k do mają gorsze gotowce z allegro ale to już inny temat :)

Edytowane przez misiek998
Link to post
Share on other sites

 

 

wzrost wydajności nie jest tak wielki jak go reklamują, ja liczę 20-30% a stracić 2000 bardzo łatwo i nie ma to zupełnie sensu w moim przypadku,

10400F na B460 z 16GB RAM to koszt ~1400zł https://proline.pl/koszyk/4d9f903d

z RAM 3733MHZ i MOBO na Z490 to raptem ~300zł drożej https://proline.pl/koszyk/9f46f89d

 

 

 

najprawdopodobniej kupię coś używanego na z97, pomimo zaporowych cen

~600zł za używanego 4790K o wydajności niższej niż Ryzen 3100 nówka w cenie 450zł z coolerem, za 650zł i5 10400F o wydajności porównywalnej co Ryzen 3600.

 

Sprzedajesz to co masz i z dopłatą raptem kilku stówek masz nową platformę z opcją upgrade.

 

Z drugiej strony do wykręconego 4690K można dac GTX 1660S, ale to nie będzie mega skok wydajności.

Link to post
Share on other sites

Odkopie temat, bo jeszcze rozważam opcję kupna czegoś na rowni z tym co mam, mianowicie chińskie płyty x79 i do tego jakiś xeon na 8 rdzeni np 2650v2. Pamięci DDR3 ecc są wolne ale za to bardzo tanie, myślę że taki zestaw spełnił by moje wymagania na następne parę lat,a z pewnością uruchomi flight simulator.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...