Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć,

 

Chcę podmienić HDD na SSD i mam kilka pytań:

 

1. Micron 1300 digi - sprawdzi się jako budżetowy magazyn?

 

2. Przerzucanie danych (+ niektóre gry) lepiej zrobić na wydrę - ctrl+a -> ctrl+c -> ctrl+v i potem zmienić literę dysku?

 

3. Jeśli nie to czym zrobić obraz całego dysku?

 

 

Pozdr!

Link to post
Share on other sites
2. Przerzucanie danych (+ niektóre gry) lepiej zrobić na wydrę - ctrl+a -> ctrl+c -> ctrl+v i potem zmienić literę dysku?

Czy na tym dysku masz postawiony system/zainstalowane jakieś oprogramowanie, czy jest to tylko zwykły  magazyn na pliki? Jeśli to drugie, to spoko, kopiuj/wklej powinno wystarczyć, ale jak jest to dysk systemowy, to ja bym jednak radził stawiać OS na czysto, a dane skopiować na jakiś zewnętrzny nośnik.

Edytowane przez 030366
Link to post
Share on other sites

kilka Cruciali 512 w firmie mam i nie ma z nimi problemu (15 zł drożej w tym sklepie co podałeś linka), co do microna nie wypowiem się bo nie miałem do czynienia

a z danymi ja bym kombinował w tę stronę : 

1. w biosie boot na SSD (to laptop czy PC?)

2. świeży OS na SSD 

3. instalacja gierek, programów etc...

4. przerzucenie danych na nowy dysk- filmy, zdjęcia save gierek... (jeśli to PC to można dysk zostawić w zatoce i korzystać jako dodatkowy backup/magazyn po uporządkowaniu wszystkiego)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
system stoi na obecnym SSD, HDD służy za podręczny magazyn i bibliotekę gier, i to właśnie to chcę przenieść

Więc tak…

 

1. Zainstaluj SSD w kompie, ale nie wywalaj starego HDD, tak będzie prościej przenosić dane.

2. Zabezpiecz wszystkie swoje prywatne dane (save'y z tych swoich gierek, tak jak napisał @@minas_trith, zdjęcia, pliki i czego jeszcze tam nie trzymasz na tym HDD)

3. Odinstaluj te gry, które masz zainstalowane na HDD

4. Zainstaluj wsio ponownie, tym razem już na SSD i poprzenoś sobie wszystko, co tam potrzebujesz.

 

I w sumie to chyba na tyle by było, jeśli systemowy nośnik pozostaje nienaruszony, to nie ma tutaj za bardzo co rozkminiać więcej. W każdym razie ja bym w ten sposób kombinował na twoim miejscu.

 

EDIT: @@minas_trith, nie wiem czy zauważyłeś, ale ten Micron ma 1 TB…

Edytowane przez 030366
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

1. Micron 1300 digi - sprawdzi się jako budżetowy magazyn?
  sprawdzi, ale jak zawsze pamiętaj aby mieć backup 

 

 

 

2. Przerzucanie danych (+ niektóre gry) lepiej zrobić na wydrę - ctrl+a -> ctrl+c -> ctrl+v i potem zmienić literę dysku?
 

 

 

Wydry.jpg

 

 

 

3. Jeśli nie to czym zrobić obraz całego dysku?
 

 

 

system stoi na obecnym SSD, HDD służy za podręczny magazyn i bibliotekę gier, i to właśnie to chcę przenieść
 

to polecam sposób na wydrę. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

looknąłem i dostępny też w tym sklepie jest : https://digicomp.pl/p/70/4518/crucial-ssd-bx500-1tb-540-500-mbs-2-5-dyski-twarde-komputery.html też ma 1T (przynajmniej w opisie tyle stoi :) )

 

Więc tak…

 

1. Zainstaluj SSD w kompie, ale nie wywalaj starego HDD, tak będzie prościej przenosić dane.

2. Zabezpiecz wszystkie swoje prywatne dane (save'y z tych swoich gierek, tak jak napisał @@minas_trith, zdjęcia, pliki i czego jeszcze tam nie trzymasz na tym HDD)

3. Odinstaluj te gry, które masz zainstalowane na HDD

4. Zainstaluj wsio ponownie, tym razem już na SSD i poprzenoś sobie wszystko, co tam potrzebujesz.

 

I w sumie to chyba na tyle by było, jeśli systemowy nośnik pozostaje nienaruszony, to nie ma tutaj za bardzo co rozkminiać więcej. W każdym razie ja bym w ten sposób kombinował na twoim miejscu.

 

EDIT: @@minas_trith, nie wiem czy zauważyłeś, ale ten Micron ma 1 TB…

Link to post
Share on other sites

Dzięki wszystkim za odpowiedzi! :)

 

Nie będzie wydry lub/i obrazu dysku... za wasza radą pliki przewalę z jednego na drugi a gry przeinstaluję. Najmniej kłopotliwe rozwiązanie. ;)

 

@minias_trith - dysk wybrałem za poradnikiem z tego forum, a jeśli miałbym iść w Crucial-a to raczej w serię MX a nie BX. :)

Link to post
Share on other sites

Marvell 88SS1074 (M1300) pada rzadziej od SM2258XT (BX500), no ale każdy może paść. 

 

Co do MX500, to było trochę komentarz o padniętych sztukach składanych w Meksyku (sam mam 9 takich 2TB z Meksyku, na razie bez problemów),  no ale tak samo o M1300 tez były komentarze że potrafią paść.  

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...