Skocz do zawartości

Gryzoń za 250 zł (FPS) + podkładka


Recommended Posts

Czołem!
Sprawa ma się następująco:

  • Budżet: ~250 zł
  • Jakiej myszki obecnie używasz: Logitech G600
  • Jaką masz obecnie podkładkę: Roccat Taito
  • Z jakich wartości DPI korzystasz: +/- 1000
  • W co grasz: głównie FPS (Apex Legends) + okazjonalnie różne gry z różnych gatunków
  • Ile przycisków używasz w myszce: poza głównymi to nawet do 6 (pod kciukiem)
  • Chwyt: przy G600 wyrobiłem CLAW, ponieważ PALM powodował niekontrolowane wciskanie głównych przycisków
  • Jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce: 1+2+2

Dlaczego chcesz zmienić mysz:
G600 mam już ponad 8 lat, główne przyciski (L+P+scroll) mają już potężny "wieloklik", który uniemożliwia jakiekolwiek komfortowe granie.

G600 jest myszą sygnowaną do gier RPG, jednak doskonale się sprawdza w każdym gatunku i dodatkowe przyciski spełniają się nawet w FPS (tak się do nich przyzwyczaiłem, że klawiatura jest zarezerwowana tylko dla samego movementu).

 

Na początku myślałem stricte o jednej z najbardziej popularnych obecnie myszy - G502, przebolałbym mniejszą ilość dodatkowych przycisków.

Jednak później znalazłem na Allegro G602 w podobnej cenie - jest to okupione krótszą gwarancją sprzedawcy a nie producenta. Sam model jest też starszy dlatego mam wątpliwości ale tutaj bardzo mocno na plus jest ilość przycisków.
Jak byście postąpili w tej sytuacji?

Dodatkowe kryterium przy wyborze myszy to również scroll, który musi wyraźnie "ząbkować" i stawiać opór, po prostu nienawidzę "płynnych" kółek.

 

___

 

Co do podkładki: Roccat Taito mid size, również świetnie służyła mi przez kilka długich lat, niestety przez brak obszycia wygląda już jak... szmata :P

Chciałbym teraz kupić dużą podkładkę na klawiaturę i mysz (najlepiej max 80x30cm) i z obszyciem - jedyna jaką znalazłem z takimi parametrami to Redragon SUZAKI, nie jest droga - sprawdzi się z w/w myszami?
Jest oczywiście Roccat Taito XXL ale bez obszycia, wiem jak będzie zaraz wyglądać :( Jakiś czas temu były obszyte wersje Taito Control - obecnie nieosiągalne

 

Z góry dzięki za wszelkie sugestie i porady, buźki :*

Edytowane przez CjFalcon
Link to post
Share on other sites

Co do podkładek masz wybór potężny tylko chyba źle szukasz, obecnie posiadam i jestem mega zadowolony z hyperx fury s (900x420)-dość droga ok 130zł, mionix sarga(niestety bez obszycia) i chyba najlepsza dla Ciebie będzie Patrio Viper Gaming XL(900x400) -obszyta i mega tania ok 40-50zł. 

Co do myszki jestem od lat zakochany w G502 i mam już chyba 3 z tej serii(aktualnie G502 SE Hero) i mogę ją polecić, aczkolwiek grałem ostanio chwilę na Glorius Model 0 i taką mam zamiar zakupić teraz na dłuższe testy(tylko kupię chyba SPC Gear lix plus (oba model pixart 3360). Jak potrzebujesz guzików pod kciukiem to może Razer Naga Hex v2 ??

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja od lat jestem zakochany w Razerze. W moim odczuciu jakość wykonania tych peryferiów stoi na wyższym poziomie niż np. Corsair, z którego miałem okazję korzystać przez jakiś czas. Jeśli potrzebujesz czegoś, co ma masę przycisków pod kciukiem, to jedno głośnie polecam Nagę. W zestawie jest kilka dołączonych paneli pod kciuk i wybierasz ten, który najbardziej przypadnie Ci do gustu. Podświetlenie to już kwestia gustu. Sama aplikacja do sterowania DPI i podświetleniem jest bardzo intuicyjna.

https://www.x-kom.pl/p/401154-myszka-przewodowa-razer-naga-trinity.html

Link to post
Share on other sites

Stawiając sprawę jasno - zżycie się z mnóstwem klawiszy pod kciukiem, z perspektywy gracza FPS, jest utrapieniem.

Innowacja w postaci bardzo niskiej wagi, wpłynęła bardzo pozytywnie na "gameplay", wiele osób wciąż nie zdaje sobie sprawy, jak istotny jest czas reakcji w tytułach "Battle royale", "Arena FPS" czy nawet w niepozornym FPS-ie - Overwatch.

Filtrując wyłącznie pod względem liczby przycisków, otrzymasz najsampierw myszy z pożądaną klawiaturą pod kciukiem, lecz kosztem ergonomii, co jak wspomniałem - jest kluczowe.

Nic tak nie krzepi, jak lepsze wyniki w grach, niska waga dodatkowo wpływa pozytywnie na zdrowie - mniej nadwyręża nadgarstek.

 

Dodaj również długość całej dłoni, myszy jak Naga o chwycie 1+2+1+1 (ułożenie podyktowane jest profilem prawego boku), są wyjątkowo niekompatybilne ze sporymi dłońmi.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...