Skocz do zawartości

Instalacja światłowodu - ile może kosztować podłączenie sieci?


Recommended Posts

Cześć! 

Ostatnio w mojej okolicy pojawił się światłowód, a ja jako użytkownik internetu mobilnego stwierdziłem że nie ma na co czekać i trzeba wziąć się za instalację tego dobrodziejstwa u siebie. Pobiegłem do Plusa, poprosiłem o stworzenie umowy, i tutaj na koniec pojawia się zong, ponieważ pani która mnie obsługiwała powiedziała że przyjedzie w najbliższym czasie technik, i będzie wyceniał mi podpięcie światłowodu, trochę się zdziwiłem bo usługa podpięcia zawsze była darmowa z tego co się orientowałem przed zakupem, i tutaj pojawia się pytanie. Czy ktoś z was może był w podobnej sytuacji i wie może ile by kosztował przyłącz światłowodu do domu metodą napowietrzną? Ogólnie kabel należy do Orange, ale Plus od nich dzierżawi światłowód. Kabel jest oddalony o jakieś 8m od mojego domu, a dokładniej to mają go przeciągnąć do słupa do słupa, i ze słupa na mój dom, zapas kabla został na słupie z tego co widziałem. Ja zdecydowałem się na najtańszy pakiet za 40 zł w sieci Plus, gdyby to miało znaczenie. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Cena samego podłączenia to jest kwestia mocno indywidualna i zależy od wielu czynników, więc raczej nikt ci tutaj   nie wywróży - po prostu musisz poczekać na tego technika, który sporządzi wycenę. Jeśli przyłączenie okaże się drogie/nieopłacalne, to nikt cię nie zmusi do podpisania umowy przecież…

EDIT: Skoro światłowód należy do Orange, to czemu nie pójdziesz w pierwszej kolejności do Orange, tylko do Plusa?

Edytowane przez 030366
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...