Skocz do zawartości

Radeon HD4650 a płyta gł.


Recommended Posts

Witam! Na wstępie proszę wszystkich użytkowników o uszanowanie mojego wielowiekowego komputera i nie wyśmiewanie mnie. :)

 

Krótko, zwięźle i na temat. Otóż obecnie posiadam GeForce 7900gt. Płyta główna to Płyta główna ASUS M2NPV-MX, a że bardzo się na tym wszystkim nie znam to mam pytanko: czy do tej płyty podłączę Radeona HD4650 lub porównywalną kartę od konkurenta? Jeżeli macie jakieś inne propozycje co do lepszych i możliwie tanich kart to będę wdzięczny. Z góry dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Zależy jaki to Dual Core może ma akurat antka 6000+?,

 

weź radka hd5670

 

http://allegro.pl/powercolor-hd5670-1gb-ddr3-128bit-nowa-fa-gw-i1672808121.html

 

i do tego

 

http://allegro.pl/oryginalny-fortron-400w-atx-pfc-noise-killer-i1672524567.html

 

i będziesz miał cicho i stabilnie.

 

Albo używanego Radeona HD3850/70 w cenie 100-130 zł

Edytowane przez VMAX OC
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Tak się składa, że jest to Core Processor 4600+, 2.41 GHz. Na dniach zamierzam wybrać się do sklepu dlatego proszę, doradźcie co kupić, żeby było tanio i jakoś hulało. Chciałbym wiedzieć czy przy takim procesorze karta taka jak 4850 ma sens, a jeśli nie to czy da się coś do tego skombinować żeby cała suma upgrade nie przekroczyła 400zł?

Link to post
Share on other sites

Mówimy o 400zl w sensie grafika + zasilacz?

Napisz jaki masz aktualnie zasilacz!!

Jesli chcesz zmieniac zasilacz a nie wiem jeszcze czy tego potrzebujesz, to polecam do tego procka kupic jednak mocniejsza grafike i nie pchac sie w stare 4850... lepiej wziac GTS 450 za 300zl + do tego zasilacz JESLI faktyvcznie potrzebujesz zmiany zasilki :)

 

Kuzi12: do jakiego procesora i jakiegos zasilacz chcesz wlozyc tego 5670?

Edytowane przez Valus
Link to post
Share on other sites

Plyta jest calkowicie OK, nie mocna do niej wkladac tylko quadow i pamieci mocnijeszych niz 566 MHz co troche szkodzi :P

http://www.ceneo.pl/1883232s --> i obowiazkowo taki zasilacz :) bardzo mocne linie 12v jak na 400W :) Polecam i do tego GTS 450. Wszystko bedzie razem smigac

Radeon HD 5670 bedzie tu troche za slaby ;]

Link to post
Share on other sites

O tym GTS 450 to było do mnie czy Kuzi12? Rozkręciłem, rozejrzałem się i zobaczyłem 400W. A więc jeszcze raz:

  • ASUS M2NPV-MX
  • Athlon Core Processor 4600+, 2.41Ghz
  • Zasilacz 400W
  • Obecna grafika: GeForce 7900gt
  • RAM 2GB
Więc jeżeli zasilacz dobry to pieniążki mogą pójść na coś innego. Doradzicie co dołożyć do tego oprócz GTS 450. Licząc kartę za 300zł, zostaje 100 w porywach 200 jeżeli inwestycja byłaby opłacalna.
Link to post
Share on other sites

Heh... miałem zasilator Mustanga w starym kompie, 400W chyba właśnie, to z Athlonem 3800+ X2, i 7600GT działał przez jakiś czas, potem padnął, biorąc z sobą właśnie GFa. Tak więc Twoja decyzja, ale ja bym nie ryzykował, dlatego też w swoim kompie od razu jak go dostałem wymieniłem I-boxa na OCZ StealthXStream2 - polecam, a jeżeli chcesz odpinane kabelki to ModXStream ;). 400W wystarczy w zupełności, ale jak będziesz mieć różnice cen 10-20 zł to dopłać do wersji 500W ;). Ja tak zrobiłem, miałem brać 500W, ale za wersję 600W wyszło mi dokładnie 13zł drożej ;P<br>

Edytowane przez Deathstar
Link to post
Share on other sites

Hmm, zasilacze od 120zł nowe, najtańsze dobre to Fortrony, OCZe są fajne i też nie takie drogie. Poza tym ostatnio XFX Core 450W z tanich jest. A ile byś chciał przeznaczyć na zasilacz?

 

Co do ostatniego pytania, to jakbyś podkręcił proca, chociaż nie wiem czy na tej płycie się da - niech się wypowie ktoś, kto ją zna, to wtedy 2gb ramu miałoby sens, no ale z kolei to oznacza przesiadkę na W7, chyba że już masz? Jak masz XP to nie kupuj RAMu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...