Skocz do zawartości

Nagłe spadki fps w Batman Arkham Knight


Recommended Posts

Wydaję mi się że to akurat nie wina zasilacza nigdy nie miałem z nim problemów, a i ma on troszkę zapasu mocy, ale może się mylę. Co do tej Forzy to dziwna sprawa, raz jak włączyłem to zacięcia co kilka sekund na najniższych, następnym razem na średnich/wysokich żadnych lagów co najwyżej minimalne spadki fps (rzadko).

 

Tak jak Panowie i Panie piszecie, to chyba się już odzywa wiek sprzętu i to wina każdego podzespołu po trosze. Ramu tylko 8 GB do tego 1600mhz. Tak na prawdę 3,5 GB VRAM. Zwykły twardziel i kilkuletni procesor. Taka już chyba kolei rzeczy, no chyba że jednak inna jest tego przyczyna i wspólnie ją znajdziemy :)

Edytowane przez koza32199
Link to post
Share on other sites

Przetestuj ram memtestem, minimum 2 pełne przebiegi, optymalnie cała noc. Może z nim coś nie tak a chyba jeszcze go nie sprawdzałeś.

No właśnie taka forza powinna chyba działać płynnie na tym sprzęcie na medium. Gdybyś miał chęć coś doinwestować w niego to zacząłbym od wymiany procka na i7 / xeona 4r8w w rozsądnej cenie.

Link to post
Share on other sites

Sprawdzę Ram tak jak mówisz. A czy da się jakoś twardo zresetować pamięć RAM, ja wiem że ona się kasuje za każdym wyłączeniem kompa, ale mam na myśli np. ten plik stronicowania albo pagefile i hiberfil. Może ona jest jakoś zaśmiecona albo buforuje jakoś cześć do innych celów, nie wiem trochę rzeźbie ale coś mi świta XD

 

A co do tej i7 to myślałem nad nią, a żeby wycisnąć ostanie soki z GPU, ale jak tak sprawdziłem po ile ona chodzi, to doszedłem to wniosku że w tej cenie można dostać 2 razy lepszy procek obecnie, no ale wiadomo że to wiązałoby się z wymianą mobo. No i wszystko się komplikuje :D

 

Link to post
Share on other sites

Rzeczywiście cena przystępna, a jakie jest ryzyko kupując taki używany procek i czy jest to dużo lepszy wybór niż i7-4790k, czy ta i7 nie jest mocniejsza? No i na jaki wzrost wydajności mógłbym liczyć?Na pewno troszkę bardziej byłbym w stanie wykorzystać GPU.

Link to post
Share on other sites

4790K ma wyższe zegary, zintegrowaną grafikę i można go podkręcić na płycie Z. No ale cena też odpowiednio wyższa, na alledrogo najtaniej za 749zł :o Różnica w wydajności względem i5 będzie zależna od gry, taki watch dogs się ładnie skaluje z ilością rdzeni:

 

 

Link to post
Share on other sites

Kurcze właśnie ciężko jest znaleźć jakieś porównania procesorów na karcie graficznej gtx970.

 

To prawda cena tej i7 z literką K trochę wysoka. Myślałem nad tą i7 z K bo ma one bazowe zegary wyższe niż i7 4790 bez K, no ale cena trochę zaporowa jak za wydajność jaką oferuje. A powiesz mi na co trzeba uważać i na co można się naciąć przy kupnie używanego CPU?

Link to post
Share on other sites

W ogóle znalazłem nową zależność, nowe okoliczności, mianowicie gra mi super śmiga w stałych 60 fps na ustawieniach wysokich/ultra, ale raz na jakiś czas gra po uruchomieniu działa koszmarnie tzn. pokaz slajdów. Klatki na poziomie 10, raz na jakiś czas się odetka do jakiś szarpanych 30 ramek, po czym wraca do tego pokazu slajdów, dźwięk też zacina i szarpie, gra też po tym lagu dziwnie na chwile przyspiesza, efekt podobny do wysokiego pingu w Fifie. Zazwyczaj restartuje wtedy komputer i gra już chodzi cacy :/

 

Link to post
Share on other sites

Teraz akurat mi chodziło o Forze, zaczyna mnie to wkurzać bo tak to chodzi na ultra nawet z dwiema opcjami na ekstremalnych. A czasem jak ją włączę to jest totalna kaszana, tak jak pisałem wyżej pokaz slajdów i dziwne cofki/lagi dźwięku. Nie wygląda mi to na winę karty to jak przełączę ustawienia na bardzo niskie i zmniejszę rozdzielczość to to nic nie daje, dalej gra chodzi tak samo dziadowsko. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Piszę teraz o Forzie Horizon 4. Zauważyłem taką zależność że gra potrafi śmigać w 60 fps na ULTRA płynnie bez zacinania, ale warunkiem jest świeżo odpalony komputer. Jeśli komputer przed uruchomieniem gry był normalnie użytkowany, to niemal pewnym jest że gra będzie chodził paskudnie. Wracamy wtedy do początku i po ponownym uruchomieniu komputera gra chodzi znowu super i bez zastrzeżeń. Może to dać jakiś trop, tylko nie wiem jaki :) Piszę teraz o Forzie Horizon 4. Zauważyłem taką zależność że gra potrafi śmigać w 60 fps na ULTRA płynnie bez zacinania, ale warunkiem jest świeżo odpalony komputer. Jeśli komputer przed uruchomieniem gry był normalnie użytkowany, to niemal pewnym jest że gra będzie chodził paskudnie. Wracamy wtedy do początku i po ponownym uruchomieniu komputera gra chodzi znowu super i bez zastrzeżeń. Może to dać jakiś trop, tylko nie wiem jaki :) 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...