Skocz do zawartości

Upgrade PC do montażu i gier (do 2000)


Recommended Posts

Cześć, przymierzam się do modernizacji już leciwego zestawu.

 

Obecnie mam

CPU: I5-4460

MOBO: Asus Z97-P

Zasilacz: Chieftec Smart Series 600W

RAM: 2x 4GB Kingston HyperX Savage 1600MHz CL9

GPU: MSI R9 380 4GB

 

Chcę zacząć od nowej płyty, procesora i ramu. Mój budżet wynosi około 2000zł.

 

Komputer służy głównie nauki i grania, trochę rzadziej do obróbki wideo w Adobe Premiere i After Effects.

Na płycie koniecznie potrzebuję przynajmniej po jednym porcie PCI i PCI express x1 (pomijając oczywiście x16 na gpu).  Dawno nie interesowałem się nowinkami w temacie podzespołów, więc muszę zasięgnąć waszej porady. 

 

Z góry dzięki.

Edytowane przez janek2433
Link to post
Share on other sites
Komputer służy głównie nauki i grania, trochę rzadziej do obróbki wideo w Adobe Premiere i After Effects.

Na dobrą sprawę to wszystko do zmiany.

 

W tym miesiącu nowe CPU od AMD choć jak jest tu obróbka wideo w Adobe to zdecydowanie Intel z iGPU jak i5 10400 w cenie 800zł.

 

W jakiej obudowie to siedzi?

Ile lat ma obecny zasilacz?

 

https://proline.pl/koszyk/75928265 do tego warto dorzucić sobie szybki SSD na NVMe pod obróbkę jak XPG SX8200 PRO 512G

Sprzedajesz CPU z MOBO, RAM jak i GPU i masz na używanego RTX 2060.

Link to post
Share on other sites

GPU na razie zostawię. Jeśli u da się sprzedać to co wymienię to pomyślę nad nim wtedy. Siedzi niestety w Zalmanie Z3 Plus. Zasilacz bodajże 5 lat. Dysk pod M2 też rozważałem od jakiegoś czasu, ale to jako dodatek jeśli starczy budżetu (ew. troszkę dołożyć), bo obecnie i tak mam 256 GB SSD i jakoś starcza.

 

Ah no i ten ASRock nie ma PCI pod Xonara, ale to już mniejszy problem, mobo jakieś sobie znajdę raczej

Edytowane przez janek2433
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...