Skocz do zawartości

i5 4690k - jaka płyta główna ?


Recommended Posts

Witam, mam na oku pewien procesor i5 4690k i zastanawiam się jeszcze czy brać z dopiskiem k czy bez, ponieważ nigdy nie bawiłem się z OC(ale zawsze można zacząć). Czekam na jakieś porady jaki wziąć. A teraz przechodzę do głównego tematu. Mianowicie obecnie mam płytę pod 1155 i chciałem ją zmienić pod ten właśnie procesor(tylko nie jestem pewien czy 4690k czy 4690, ewentualnie coś podobnego tańszego co mi polecicie), a płyta najlepiej do 350zł :D pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

4690 bez k miało by może minimum sensu jak byś kupił z tanią płytą w komplecie za 250 zł . Kwestia do czego Ci jest potrzebny sprzęt i z jakimi podzespołami to będzie pracowało .

Mówisz , że masz płytę 1155 , może tam warto będzie dokupić jakiegoś xeona ? Więcej danych poprosimy .

Link to post
Share on other sites

Podstawowe pytanie powinno być: w jakiej cenie masz tego i5 oraz ile planujesz przeznaczyć na upgrade sprzętu? Kupowanie 4R/4W procka pod koniec 2020 roku to taki średni pomysł, a już szczególnie słaby jeżeli musisz wziąć specjalnie dla niego nową płytę.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Mam tego haswella. I powiem tak obecnie łapie zadyszkę. Nowe tytuły max na wysokich o ultra możesz zapomnieć. Red Dead Redemption 2 nawet srednie/wysokie. Mam go podkreconego do 4.2ghz na chlodzeniu SPC grandis 1.
Ja obecnie chce się przesiąść na nowy komp. 
Wiec moja sugestia do ciebie. Dozbierać kasę i kupić coś sensowniejszego.

Link to post
Share on other sites

Również mam tego Haswella, i bardzo cenię. Na tamte czasy był to optymalny wybór dla gracza, dzięki czemu po dziś dzień wszystkie tytuły śmigają mi na ultra. Jedyna gra która zmusiła mnie do lekkiego podkręcenia procesora (do 4,0 - bez napięć) to Far Cry 5, natomiast słabo radził sobie jedynie z GreedFall (na ultra - zmiana opcji i tak nic nie zmieniała).

 

Liczy się kompletna konfiguracja, carlosss89

 

Acz również Ci go odradzam > vohufila. Problem jest z cenami płyt głównych. Lepsze modele z chipsetem Z97, można kupić na 'alledrogo' ale cena za używaną, wieloletnią płytę na ogół jest zbliżona do ceny premierowej.

 

 

Odpowiedzieć musisz sobie sam. Wszystkie zależy od Twojej zasobności portfela, ceny, przyrostu wydajności.

Warunkując że masz jeden z najmocniejszych procesorów pod swoją płytę wzrost wydajności :
> i5-4690K vs i5-3570K :  https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i5-4690K-vs-Intel-Core-i5-3570K/2432vs1316

> i5-4690K vs i7-3770K : https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i5-4690K-vs-Intel-Core-i7-3770K/2432vs1317

> i5-4690K vs E3-1275 v2 : https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i5-4690K-vs-Intel-Xeon-E3-1275-V2/2432vsm4507

Edytowane przez Wyrwinóg
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...