Skocz do zawartości

Acer Nitro 5 AN515-44-R9MG - Upragde RAM


Recommended Posts

Witam. Zakupiłem w tym tygodniu ww acera, ale nie wzróciłem uwagi, że 8GB ramu jest tylko w jednej kości. Z tego co znalazłem w internecie to jedynie problemy z profilami XMP.

 

Osobiście, przez ceny ramu do laptopów, celowałem w mniejsze częstotliwości i potem XMP, ale brak info jaki to chipset czy problemy z XMP/OC znacznie odstraszają. 

 

Czy ktoś wie od jakich producentów RAM będzie działać na 3200Mhz? Ewentualnie, jakby ktoś się dokopał do listy producenta jakie ramy są w wsparciu

 

 

Z góry odpowiadając, czemu nie kupiłem wersji z 16gb : Koszt dopłacenia w moim przypadku to ok 600zł za  dodatkowe 8GB ram, a za to można samemu 32gb wsadzić :>

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Troszkę kolego Ci się namieszało...

 

Przede wszystkim zainstaluj Thaiphoon Burner'a i daj nam tutaj zrzuty jaka dokładnie tam siedzi kość.

Też na szybko nie mogę znaleźć support listy ramu dla tego modelu - widocznie producent nie zadaje sobie na tyle trudu aby coś takiego prowadzić.... życie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Troszkę kolego Ci się namieszało...

 

Przede wszystkim zainstaluj Thaiphoon Burner'a i daj nam tutaj zrzuty jaka dokładnie tam siedzi kość.

Też na szybko nie mogę znaleźć support listy ramu dla tego modelu - widocznie producent nie zadaje sobie na tyle trudu aby coś takiego prowadzić.... życie.

Sama kośc ma 22 Cl.. Na alledrogo znalazłem chyba taką samą używkę, ale celowałbym w wymiane na 2x 16, tylko nie wiem co moge tu wsadzić, aby nie schodziło z marszu na najniższe nastawy pamięci bo w biosie nie znalazłem zmianki o XMP lub OC pamięci

43OOLlE.pngzrdbBnX.png

Link to post
Share on other sites

jeśli tylko grasz to 32GB nie wiele wniesie, 16gb w dualu wystarczy.

 

Dokup drugą taką samą kość, niżej używka, ale dopytaj o możliwość zwrotu (chociaż jak jest to firma to chyba obligatoryjne?)

 

https://allegro.pl/oferta/hynix-8gb-ddr4-3200-hma81gs6djr8n-xn-9632412317

 

Albo trzeba coś dobrać o takiej samej specyfikacji i budowie. 

Edytowane przez pendzel_3
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

jeśli tylko grasz to 32GB nie wiele wniesie, 16gb w dualu wystarczy.

 

Dokup drugą taką samą kość, niżej używka, ale dopytaj o możliwość zwrotu (chociaż jak jest to firma to chyba obligatoryjne?)

 

https://allegro.pl/oferta/hynix-8gb-ddr4-3200-hma81gs6djr8n-xn-9632412317

 

Albo trzeba coś dobrać o takiej samej specyfikacji i budowie. 

32GB pod przyszłe projekty, autocad, solid works. Chyba, że to nie żre tak dużo pamięci jak zakładam, na razie pracuje na SolidEdge - tam to nawet 8 styka, chociaż trochę uciążliwe jest z 8gb, ale da się. 

Pytanie mam odnośnie kupowaniu kościu osobno (takich samych) - tzn. 1 modułu x16gb. Będzie problem z dual channel, czy powinny pójść bez problemu na dualu? Akurat 32gb 3200 jest piekielnie ciężko znaleźć a ceny w dualu zaczynają się od 750zł, a osobno znalazłem np. GSkilla https://allegro.pl/oferta/g-skill-ripjaws-16-gb-sodimm-ddr4-3200-mhz-cl22-9710906665

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...