Skocz do zawartości

8 letni zasilacz do nowego zestawu


Recommended Posts

Część,

 

W najbliższym czasie mam zamiar złożyć nowy zestaw. Tak się złożyło, że od kolegi dostanę za darmo nieużywany zasilacz XFX PRO CORE 450w 80Plus Bronze.

 

Zestaw będzie się opierał na

Ryzen 5 3600 (ew. nowe CPU po premierze),

Arctic freezer 34 esport Duo,

MSI B450 A-PRO MAX,

16 GB RAM G.SKILL RIPJAWS V 3200mhz,

1660super / 5600 XT.

+MX500 240gb i WD caviar 500 GB HDD

Moje pytanie brzmi: Czy na spokojnie mogę opierać na tym zasilaczu sprzęt, czy raczej szukać czegoś nowego? Chcę robić OC CPU ;)

 

Pozdrawiam :)

Edytowane przez nut_ino
Link to post
Share on other sites

Sądzę, że wypadałoby jednak dać nową jednostkę i to mocy co najmniej 550W jeśli mówimy o certyfikacie Bronze.

Edytowane przez CrisPell
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

W kalkulatorach wychodzi pobór około 375 W. Czy bez OC też zasilacz ogarnie temat bez pocenia się?

Nie ma gwarancji ile ten twój zasilacz po tylu latach ma sprawności. Zasilacz nie powinno się używać do granic jego możliwości, a ten ma 400W na najważniejszej linii 12V.

Link to post
Share on other sites

 

 

Stary zasilacz w razie awarii może zabrać ze sobą do kosza grafikę, płytę główną,

 

Nie stary, ale zasilacz z czarnej listy kiepskiej jakości. Dobre zasilacze mają zabezpieczenia które chronią przed takimi niespodziankami.

Niemniej w tym wypadku warto zmienić PSU, moc zasilacza z czasem spada.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

https://allegro.pl/oferta/zasilacz-corsair-cx550m-550w-cp-9020102-eu-9200270187 najlepszy z tych wszystkich.

DC-DC, 5 lat gwarancji, częściowo modularny, kondensatory też po części japońskie. 

Komputronik cwany daje tylko 24 miesiące gwarancji.

 

Dzięki wielkie :)

W takim razie go kupie.

 

 

Korzystając z działu obudowy, mam jeszcze jedno pytanie.

Orientujecie się może czy do SilentiumPC Brutus 410 Pure Black wejdzie Artic Freezer 34 eSport Duo? 

 

Jest niby na styk 157 mm.

Edytowane przez nut_ino
Link to post
Share on other sites

 

 

Orientujecie się może czy do SilentiumPC Brutus 410 Pure Black wejdzie Artic Freezer 34 eSport Duo?    Jest niby na styk 157 mm.

Wejdzie, ale to nieopłacalne chłodziwo, jak kolega @@3ndurek, sugeruje gelid będzie znacznie wydajniejszy.

 

Brakuje 3mm wg. specyfikacji obu producentów ale SPC podawało te wymiary z pewnym luzem - powiedzmy że bym zaryzykował, jeśli nie ma funduszy na razie na zmianę budy. W najgorszym wypadku weźmiesz diaxa do ręki o nauczysz się obróbki skrawaniem.  :P

 

Z alternatyw fortis 3.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...