Skocz do zawartości

Myszka gamingowa z boczną klawiaturą


Recommended Posts

§  Budżet:  300-350zł jak mniej też spoko
§  Jakiej myszki obecnie używasz: SteelSeries Rival 100
§  Jaką masz obecnie podkładkę:  Podkładka Corsair MM300 Extended 93cm
§  Z jakich wartości DPI korzystasz:  Różnie, ale w tej chwili mam 1000
§  Ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – cm / 360° w grach FPS:  Nie liczę, ale obstawiam 30cm?
§  W co grasz (gatunki oraz konkretne tytuły): FPS - r6, elsword, mmo itp., ale zaczynam powoli przesiadać się na mmo itd.
§  Ile przycisków używasz w myszce:  2 pod kciukiem
§  Chwyt: Palm rzadko fingertip
§  Jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
§  Wielkość dłoni (od czubka palca środkowego do kciuka: 12-13. Jakoś tak
§  Dlaczego chcesz zmienić mysz: Makro, przesiadka na mmo itd. itd. itd.
§  Uwagi (wygląd, liczba przycisków, waga, materiał myszy): Najbardziej mnie urzekł logitech g600, ale niestety nigdzie jej nie ma, a na allegro powystawówki/używki, a średnio podchodzę do tego typu zakupów. Zastanawiałem się nad razer naga trinity, ale mam mieszane uczucia do opinii i samego Razera. Zależy mi na myszkach z boczną klawiaturą.

Link to post
Share on other sites

Wybór niestety bardzo ograniczony, najbardziej interesującym i aktualnym modelem, jest G604.

Model pokaźny, ważący 114 gramów będzie zupełnie odmienny, Rival 100 to jednak bardzo mała mysz.

 

Pod głównymi przyciskami, D2FC-F-7N zapewniające dobry i chrupki klik.

"Scrollwheel" to optyczny mechanizm - niesamowicie żywotny, niestety jego implementacja jest podobnie jak w przypadku modelu G502 - kiepska, luźność i chybotliwość, użytkowanie nie należy do najprzyjemniejszych.

Sekcja przycisków dla kciuka, to mikro-przełączniki o charakterystyce pracy bardzo zbliżonej do gumowych kopuł klawiatur membranowych, pogodzić niestety będziesz musiał się z ich ślamazarnością i nieprzyjemnym klikiem.

Ogromna zaleta, to autorski sensor Hero, który wciąż przoduje w kategorii myszy bezprzewodowych - użytkowanie myszy z próbkowaniem 500Hz oraz trybem oszczędzania energii, pozwolić powinno na kilkaset godzin pracy.

Link to post
Share on other sites

Hero to bardzo udany układ, brak "smoothingu", wyjątkowo niski pobór energii, wysoki "max speed" - do "casualowego" użytkowania tudzież gier MMO, G604 to absolutny brak zarzutów.

"Delay" łączności bezprzewodowej w przypadku tego sensora, jest na tyle niewielki, że można go zupełnie pominąć.

 

Wnętrze myszy Corsaira, wygląda nędznie.

Enkoder TTC, zdecydowanie mniej żywotny mikro-przełącznik pod rolką typu "Tactile", Omron D2FC-F-K które dostarczają gąbczastego kliku - nie tego oczekujesz od myszy za ponad 300zł.

Lista wad na tym się nie kończy, przewód w oplocie to gwóźdź do trumny, nieelastyczny i krępujący ruchy, nie ma mowy o komforcie choćby zbliżonym do myszy bezprzewodowej.

Link to post
Share on other sites

Nie zaleciłbym, nie ze względu na sensor, który zapewnia świetne osiągi, a ze względu na nieporęczność G604.

Musisz rozwiać wątpliwość - czy tak naprawdę potrzebujesz tylu przycisków, a gry FPS to jedynie dodatek.

Rynek myszy, rozrósł się nieprawdopodobnie, konstrukcje ultra-lekkie dominują.

 

Połowicznym rozwiązaniem, jest po prostu pozostawienie Rivala 100 do gier FPS i używanie dwóch myszy.

Link to post
Share on other sites

Myślałem raczej o całkowitej zmianie. Raczej tak najbardziej mnie interesuje myszka 9+ przycisków + funkcja makr. A w niedalekiej przyszłości były może jakieś plotki myszki spełniającej wymagania albo zahaczającej? 

Znajomy polecił mi jeszcze Genesis Xenon 770. Znalazłem jeszcze SteelSeries Rival 500

Jak te oceniłbyś?

Edytowane przez paweb4
Link to post
Share on other sites

Recenzja modelu Genesis Xenon 770:

https://bit.ly/3cCsScu

 

Genesis to czerpiący garściami z chińskich fabryk "importer" gotowych projektów, nie licz na szczególną jakość wykonania.

PCB wygląda bardzo w porządku, optyczny enkoder F-Switch jest gwarantem długiej żywotności rolki, podobnie jak mikro-przełączniki Huano "Blue shell", które są niebywale trwałe (zażegnany "double-click"), jednak ich klik w grach MMO może przemęczać - niesamowicie satysfakcjonujący, lecz "nieresponsywny" w zestawieniu z mikro-przełącznikami Omron.

 

"Korzystając z panelu MMO niestety jest problem w postaci bardzo śliskich przycisków. Nie wiedzieć czemu, nie pokryto ich antypoślizgową warstwą. Trzymając na nich palce czujemy jak non stop się ślizgają, co praktycznie uniemożliwia pewne kontrolowanie gryzonia. Rozwiązaniem na to jest naklejenie na każdy z nich matowej lub gumowanej taśmy."

Ponadto, połączenie uporczywego przewodu z wysoką wagą, pozostawia mysz wyłącznie gatunkowi MMO.

 

"SteelSeries Rival 500"

Waga powyżej 130 gramów, znowuż przewód w oplocie, najprawdopodobniej enkoder TTC - 2-3 lata bezproblemowej pracy, mikro-przełączniki sygnowane logiem Steelseries, są najprawdopodobniej również produkcji TTC, klik nie należy do najprzyjemniejszych.

W cenie podobnej do G604, niestety nie widzę zalet.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...