Skocz do zawartości

zakup Palit GeForce RTX 2060 SUPER JetStream 8GB GDDR6

Recommended Posts

witam,

chce kupić karte graficzną jak w temacie palit 2060 super jetStream 8gb , procesor jaki mam to i5-7600K ale podobno jest malo wydajny( żeby nie było bottleneck ) wiec chce zamienic na i5-9400f bo tez jest na tym samym LGA a nie chce mi sie bawić z wymiana płyty głównej , dwie kości ram 8 gb taktowane 2400ghz. Czy dobrze myśle? zasilacz jaki mam to Thermaltake TR2 Bronze 500W . Z tego co sprawdzałem to niby pobór mocy powinien oscylować ok 430 W , nie bede bawił się w podkręcanie . Prosze o rady bo nie mam pojęcia czy dobrze robie i czy zasilacz ( przedewszystkim ) da rade. Z góry dziekuje ! :) Tyle tych wiadomosci jest ze juz zgłupiałem .

wiec chce zamienic na i5-9400f bo tez jest na tym samym LGA a nie chce mi sie bawić z wymiana płyty głównej , 

tenor.gif?itemid=15183818

Działanie procesorów z serii 8 oraz 9 (Coffe Lake) zostało zablokowane na płytach głównych z chipsetami H110/B150/Z170 oraz H270/B250/Z270 przez Intela. 

• Upvote 2

nie rozumiem , mi procesor normalnie dziala na plycie glownej , co to znaczy ze zostaly zablokowane ? chcesz powiedzieć że się nie da podręcic ? ( ja mam podkreconego procka ale to nie jest temat mojej prosby )  . Prosze napisać coś konkretnego bo dalej nie wiem czy zasilacz wystarczy i czy jest sens wymieniania procka .  Płyte główna mam Tomahawk Z170A MSI na LGA 1151 i widziałem że 9400F też jest na tym sockecie .

Płyte główna mam Tomahawk Z170A MSI na LGA 1151 i widziałem że 9400F też jest na tym sockecie .

Tak, socket jest ten sam. Ale Intel zablokował działanie serii 8000 oraz 9000 na płytach Z170. Jak kupisz i włożysz to sprzęt Ci się nie uruchomi.

• Upvote 1

ciekawa propozycja , bardzo dziekuje . Tyle jest tego sprzetu że można się zgubić . Jestem bardziej weekendowym graczem więc tylko na moment wchodzie w tą tematyke żeby coś poczytać i postarać się kupić coś rozsądnego , no ok ale i tak 500 W to za mało pewnie ? Zasilacz jaki mam to silentiumpc vero l2 500W . Teraz odkrecałem obudowe wcześniej pisałem z głowy :)

Do zestawu klasy 2060S + R5 3600 / i5-10400f to 500W Vero spokojnie wystarczy - szczególnie, że - o ile dobrze pamiętam - tj 80+ Bronze certyfikat.

Co zaś się tyczy karty, Radeon RX 5700 jest porównywalny z 2060S i zazwyczaj sporo tańszy (pomyśl nad tą kartą, np Sapphire Pulse).

no tak bo komputer ma już 4 lata , a ram powinien być wyżej taktowany żeby był wydajniejszy . Rozumiem , wiec najlepiej by było przeżucić się na ryzena 5 3600 z nową płytą i wsumie wszystkim . Teraz mam msi 1060 6gb karte graficzną .

sprzedaż swojego cepa, dołożysz i szukaj używki i7 7700,  i sobie nawet możesz rtx 2070 wtedy wsadzić

najtańsza i najsensowniejsza obecnie opcja

a później jak już na rynku będą ryzeny 5000 (nazwe 4000 odpuścili na rzecz mobilnych) to se pomyślisz o wymianie platformy

btw

cpu: ryzen 5600xt, gpu: 5600xt, będzie fajnie wyglądało ;)

Edytowane przez k0chan

tak mam ddr 4 dwie kości po 8 giga 2400 mhz , obudowa jest też stosunkowo nowa bo ma oddzielenie metalowe na zasilacz , są dwa wentylatory po jednym z tyłu i przód , obudowa to chyba jest z silentium , jest możliwość dodania na przód jescze jednego wiatraczka i na górze też można dodać jeden . Na procesorze jest chłodzenie sielentiumpc FERA 3 HE1224 v2 , taki wielki radiator z dużym wiatraczkiem ( za stówke nowy kupiłem jak składałem kompa ) , dyski mam dwa jeden ssd 500 i zwykly hdd 2T ale nie pamietam firm , zazwyczaj staram się kupować średniej jakości lub wyższa pułka żeby to działało .

Monitor kupilem ostatnio MSI OPTIX G241 flat 23,6 , 144 Hz ,1080p  i  ogólnie ja chce grać tylko w 1080p bo nie widze sensu na wyższym ale chciałem mieć wiecej fps . Ale procek i7- 7700 i tak potrzebuje nowej płyty głownej ? czy pójdzie mi na mojej płycie ?

Zasilacz zgadza się 80+ bronze certyfikat , bo bałem się że karta mi się spali a jednak teraz ceny tych podzespołów są najdroższe

Mam duża obudowe tą najwiekszą jeżeli chodzi o rozmiary ATX chyba się nazywa

. Ale procek i7- 7700 i tak potrzebuje nowej płyty głownej ? czy pójdzie mi na mojej płycie ?

Zasilacz zgadza się 80+ bronze certyfikat , bo bałem się że karta mi się spali a jednak teraz ceny tych podzespołów są najdroższe

Mam duża obudowe tą najwiekszą jeżeli chodzi o rozmiary ATX chyba się nazywa

procek będzie pasował do obecnej