Skocz do zawartości

zakup Palit GeForce RTX 2060 SUPER JetStream 8GB GDDR6


Recommended Posts

witam,

 

chce kupić karte graficzną jak w temacie palit 2060 super jetStream 8gb , procesor jaki mam to i5-7600K ale podobno jest malo wydajny( żeby nie było bottleneck ) wiec chce zamienic na i5-9400f bo tez jest na tym samym LGA a nie chce mi sie bawić z wymiana płyty głównej , dwie kości ram 8 gb taktowane 2400ghz. Czy dobrze myśle? zasilacz jaki mam to Thermaltake TR2 Bronze 500W . Z tego co sprawdzałem to niby pobór mocy powinien oscylować ok 430 W , nie bede bawił się w podkręcanie . Prosze o rady bo nie mam pojęcia czy dobrze robie i czy zasilacz ( przedewszystkim ) da rade. Z góry dziekuje ! :) Tyle tych wiadomosci jest ze juz zgłupiałem .

Link to post
Share on other sites

wiec chce zamienic na i5-9400f bo tez jest na tym samym LGA a nie chce mi sie bawić z wymiana płyty głównej , 

tenor.gif?itemid=15183818

 

Działanie procesorów z serii 8 oraz 9 (Coffe Lake) zostało zablokowane na płytach głównych z chipsetami H110/B150/Z170 oraz H270/B250/Z270 przez Intela. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

nie rozumiem , mi procesor normalnie dziala na plycie glownej , co to znaczy ze zostaly zablokowane ? chcesz powiedzieć że się nie da podręcic ? ( ja mam podkreconego procka ale to nie jest temat mojej prosby )  . Prosze napisać coś konkretnego bo dalej nie wiem czy zasilacz wystarczy i czy jest sens wymieniania procka .  Płyte główna mam Tomahawk Z170A MSI na LGA 1151 i widziałem że 9400F też jest na tym sockecie .

Link to post
Share on other sites

 

 

Płyte główna mam Tomahawk Z170A MSI na LGA 1151 i widziałem że 9400F też jest na tym sockecie .

Tak, socket jest ten sam. Ale Intel zablokował działanie serii 8000 oraz 9000 na płytach Z170. Jak kupisz i włożysz to sprzęt Ci się nie uruchomi.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Niekoniecznie, obecne ceny za R5 3600 zdecydowanie zniechęcają (szczególnie, że za niecałe dwa tygodnie premiera Ryzen 4000). Moim zdaniem możesz pomyśleć nad tańszą płytą Z490 i kupić np. i5-10400f, bo te mocno potaniały ostatnio.

Link to post
Share on other sites

ciekawa propozycja , bardzo dziekuje . Tyle jest tego sprzetu że można się zgubić . Jestem bardziej weekendowym graczem więc tylko na moment wchodzie w tą tematyke żeby coś poczytać i postarać się kupić coś rozsądnego , no ok ale i tak 500 W to za mało pewnie ? Zasilacz jaki mam to silentiumpc vero l2 500W . Teraz odkrecałem obudowe wcześniej pisałem z głowy :)

Link to post
Share on other sites

Do zestawu klasy 2060S + R5 3600 / i5-10400f to 500W Vero spokojnie wystarczy - szczególnie, że - o ile dobrze pamiętam - tj 80+ Bronze certyfikat.

Co zaś się tyczy karty, Radeon RX 5700 jest porównywalny z 2060S i zazwyczaj sporo tańszy (pomyśl nad tą kartą, np Sapphire Pulse).

Link to post
Share on other sites

no tak bo komputer ma już 4 lata , a ram powinien być wyżej taktowany żeby był wydajniejszy . Rozumiem , wiec najlepiej by było przeżucić się na ryzena 5 3600 z nową płytą i wsumie wszystkim . Teraz mam msi 1060 6gb karte graficzną .

sprzedaż swojego cepa, dołożysz i szukaj używki i7 7700,  i sobie nawet możesz rtx 2070 wtedy wsadzić

najtańsza i najsensowniejsza obecnie opcja

a później jak już na rynku będą ryzeny 5000 (nazwe 4000 odpuścili na rzecz mobilnych) to se pomyślisz o wymianie platformy

 

btw

cpu: ryzen 5600xt, gpu: 5600xt, będzie fajnie wyglądało ;)

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

tak mam ddr 4 dwie kości po 8 giga 2400 mhz , obudowa jest też stosunkowo nowa bo ma oddzielenie metalowe na zasilacz , są dwa wentylatory po jednym z tyłu i przód , obudowa to chyba jest z silentium , jest możliwość dodania na przód jescze jednego wiatraczka i na górze też można dodać jeden . Na procesorze jest chłodzenie sielentiumpc FERA 3 HE1224 v2 , taki wielki radiator z dużym wiatraczkiem ( za stówke nowy kupiłem jak składałem kompa ) , dyski mam dwa jeden ssd 500 i zwykly hdd 2T ale nie pamietam firm , zazwyczaj staram się kupować średniej jakości lub wyższa pułka żeby to działało .


Monitor kupilem ostatnio MSI OPTIX G241 flat 23,6 , 144 Hz ,1080p  i  ogólnie ja chce grać tylko w 1080p bo nie widze sensu na wyższym ale chciałem mieć wiecej fps . Ale procek i7- 7700 i tak potrzebuje nowej płyty głownej ? czy pójdzie mi na mojej płycie ?


Zasilacz zgadza się 80+ bronze certyfikat , bo bałem się że karta mi się spali a jednak teraz ceny tych podzespołów są najdroższe


Mam duża obudowe tą najwiekszą jeżeli chodzi o rozmiary ATX chyba się nazywa

Link to post
Share on other sites

Kup rtx 2060S albo RX 5700 , bierz tą która będzie tańsza , wydajnościowo praktycznie takie same . A co do zamiany cpu to poczekał bym do premiery ZEN3 , pewnie wtedy cpu intela jeszcze stanieją a może i amd będą w lepszej cenie ;)

Link to post
Share on other sites

. Ale procek i7- 7700 i tak potrzebuje nowej płyty głownej ? czy pójdzie mi na mojej płycie ?

Zasilacz zgadza się 80+ bronze certyfikat , bo bałem się że karta mi się spali a jednak teraz ceny tych podzespołów są najdroższe

Mam duża obudowe tą najwiekszą jeżeli chodzi o rozmiary ATX chyba się nazywa

procek będzie pasował do obecnej

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...