Skocz do zawartości

Komputer do grania/streamowania ~ 15.000 tys.zł.


Recommended Posts

Witam :)

Jak już części z Was wie albo i nie wie należę do 5 osobowej grupy znajomych i co jakiś czas przychodzi kolej na zmianę sprzętu któregoś z nas :P

 

Przyszła kolej na znajomego a więc do rzeczy :)

 

Komputer 100% do grania i streamowania - Budżet to plus/minus 15.000 tys.zł. Mowa o samej jednostce bez monitora,klawiatury itp.itd.

 

Tutaj pojawia się pierwsze a zarazem kluczowe pytanie złożyć 1 czy 2 komputery ?

 

Modne wśród streamerów jest streamowanie na 2 komputery czyli na 1 odpalone wszystkie niezbędne programy a na drugim tylko i wyłącznie gra,tak by uniknąć jakichkolwiek opóznień,ścięć itp.itd.

 

Pytanie tylko czy obecnie ma to sens ? Kilka lat wstecz gdy nie było procesorów kilku rdzeniowych,pamięci ram w komputerze rzędu 1 czy 2 gb to stream na 2 jednostki miał sens,ale obecnie gdy dostępne są procesory 8,12,16 rdzeniowe i ram rzędu 32/64 gb nie wiem czy warto stawiać na 2 jednostki ...

 

My postawiliśmy na 1 komputer ( ale oczywiście wszelkie rady są cenne i na wagę złota dlatego o tym wspomniałem wcześniej )

 

Komputer fajnie gdyby miał podświetlenie RGB,nikt nigdy z nas na to nie patrzał,ale składając jednostkę od podstaw w takim budżecie może warto zwrócić na to uwagę.

 

PODZESPOŁY :

 

1.KARTA GRAFICZNA - na 99.9% - RTX 3080 gdyby miało się coś zmienić to tylko i wyłącznie na 3090 ;)

 

2.PROCESOR-Tutaj wyjściowo stawialiśmy na Ryzena 9 3950X.Ale ponoć lepiej karty od Nvidia współpracują z Intelem,pytanie ile w tym prawdy ? Albo i9-7960X / 10900k ? Myślę że o ile 16 rdzeni w przypadku gier to dużo za dużo o tyle w przypadku grania i streamowania na jednym komputerze jest to dość istotne.

 

3.CHŁODZENIE PROCESORA - Na 100% musi być to chodzenie wodne,pomysł padł na MSI MAG Core Liquid 360R 3x120mm albo NZXT Kraken Z73 RGB 3x120mm

 

4.PŁYTA GŁÓWNA - Gigabyte X570 AORUS MASTER / MSI MEG X570 UNIFY

,mocna sekcja zasilania to priorytet tak żeby nie było żadnych problemów z OC procesora

 

5.PAMIĘĆ RAM - 32/64 GB G.Skill Trident Z RGB, DDR4, 32 GB, 3200MHz, CL16

 

6.ZASILACZ - Tutaj raczej na 100% wybór padnie na SEASONIC PRIME PX 850W 80 Plus Platinum

 

7.OBUDOWA - W tym przypadku na pewno musi być coś  dużego,przewiewnego i wyciszonego a przy tym prostego/eleganckiego z wyglądu :) Ja osobiście mam Define R6 Window która sobie bardzo chwalę dlatego pomyślałem od razu o FRACTAL Design Define 7 XL Black

 

8.DYSKI SSD - Tutaj raczej na pewno zostaną z obecnego komputera czyli 2x1 TB SAMSUNG EVO 970 oraz wersja 256 gb na system

 

9.SYSTEM OPERACYJNY - Windows 10

 

 

Bardzo bym prosił o jakieś rady :)

Bardzo bym również prosił o nie komentowanie na zasadzie że po co to,po co tamto ,to się nie opłaca,procesor za mocny do gier itp,itd.To już jest sprawa indywidualna tego co kupuję oraz każdy ma do tego inne podejście :)

 

Tak samo jak jeden kupi auto cabrio a drugi powie że to absurd bo w PL nie ma na to pogody.

 

Dlatego złóżmy coś naprawdę konkretnego :) ;)


Nikt,nic :) ?

Edytowane przez Szy3ki
Link to post
Share on other sites

Ja bym szedł w 10900k na Gigabyte Z490 AORUS ELITE. Intel 10900k jest najlepszy w grach a mocy na pewno wystarczy mu do streamowania.

Do chłodzenia z tych dwóch to NZXT Kraken Z73 RGB, ale taniej byłoby Arctic Liquid II 360.

Ram 32Gb wystarczy, no g.skill 2x16gb 3600mhz, lepiej 3600 niż 3200 64gb. Bardziej przewiewna obudowa to fractal design meshify s2.

Edytowane przez wrobel_krk
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Ja bym szedł w 10900k na Gigabyte Z490 AORUS ELITE. Intel 10900k jest najlepszy w grach a mocy na pewno wystarczy mu do streamowania.

Będzie 10900k i Gigabyte Z490 Aorus Master :D

 

 

 

Do chłodzenia z tych dwóch to NZXT Kraken Z73 RGB, ale taniej byłoby Arctic Liquid II 360.

Znajomy posiada COrsair H150i pro,ponoć bardzo wydajne i ciche chłodzenie,cena też w sumie dobra :) Więc może warto się nim zainteresować ?

 

 

 

Bardziej przewiewna obudowa to fractal design meshify s2.

Faktycznie,nie brałem jej w ogóle pod uwagę :D To jest chyba blizniacza konstrukcja tylko nie ma drzwi na froncie przez co faktycznie wpada bezpośrednio powietrze a nie przez boczne kratki jak w serii "R"


 

 

Za 400zł mniej masz Fractal ION 860W Platinum, czy zauważysz różnice w jakości? - nie sądzę.

Masz rację :) Ale teraz tak się zastanawiam czy nie iść w zasilacz ok 1000W,popatrzyłem to i9 10900k po OC na 5/5.3 GHz bierze ok 400W, do tego 3080 ewentualnie 3090 też pewnie z 300 jak nie lepiej ... Niby zapas jest na zasilaczu tym bardziej że będzie markowy,nie jakiś no name ale może warto kupić coś mocniejszego ?

Link to post
Share on other sites

 

 

Będzie 10900k i Gigabyte Z490 Aorus Master

Za dużo pieniędzy masz widzę, 10850K masz za ~2100zł, to samo co 10900K, MOBO pod OC tego to i Z490 Aorus Elite ogarnie.

 

 

 

Znajomy posiada COrsair H150i pro,ponoć bardzo wydajne i ciche chłodzenie,cena też w sumie dobra Więc może warto się nim zainteresować ?

Poczytaj http://forum.benchmark.pl/topic/295553-aio-w-2020-roku-kr%C3%B3tki-przewodnik-oraz-polecane-modele/

 

10900K po OC z RTX 3080 bierze ~600W, pod RTX 3090 można myśleć o 1000W, ale też nie idź w jednostki za 1500zł ;).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Za dużo pieniędzy masz widzę, 10850K masz za ~2100zł

Tam gdzie kupuję części 10900k jest tylko 120 zł droższe względem 10850k więc grzech było by nie dołożyć :D

 

 

MOBO pod OC tego to i Z490 Aorus Elite ogarnie.

Tutaj zwracałem bardziej uwagę na wygląd i kartę dzwiękową bo o ile w obecnym komputerze ona jest o tyle w nowym jej nie będzie więc fajnie by było gdyby płyta miała dość dobrą karte dzwiękową :D

 

 

10900K po OC z RTX 3080 bierze ~600W, pod RTX 3090 można myśleć o 1000W, ale też nie idź w jednostki za 1500zł

Co byś polecił modularnego do 1000W ? Bo przyznam szczerze że myślałem o SEASONIC Priome TX 1000W 80 Plus Titanium %-):wariat:

A ten Fractal ION 860W Platinum faktycznie dobry,godny polecenia ?

 
Link to post
Share on other sites

Dobre audio to dedykowana karta, szkoda bulić tyle za samo MOBO, które obsłuży ledwie jeszcze jedną generację CPU.
 
TX1000W świetna jednostka, ale za droga.
 
Za 900zł Corsair HX1000, generalnie jest strasznie u nas z zasilaczami, Zasilacze SF/EVGA wywiało, zrobiłem polecane to tam 3 jednostek z tego już nie ma, a SF Leadex III Gold 750W z 500zł magicznie wskoczył na 700zł. Ci Janusze nie maja honoru.

 

A ten Fractal ION 860W Platinum faktycznie dobry,godny polecenia ?

Za 650zł nie znajdziesz niczego lepszego o tej mocy i z takim środkiem, gwarancją, kulturą pracy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Dobre audio to dedykowana karta, szkoda bulić tyle za samo MOBO, które obsłuży ledwie jeszcze jedną generację CPU.

Właśnie dobrze że ten temat poruszyłeś bo to istotne,dlatego też w temacie wspomniałem o ryzenie 9 głównie ze względu to iż nie trzeba praktycznie co generacja procesora wymieniać płyty głównej :/ Może lepszym wyborem był by np.Ryzen 9 3950x ? Zamiast 10900k ?Minimalnie gorszy w grach ale za to kilka rdzeni więcej więc do stremowania może nawet lepiej :) ?

 

Za 900zł Corsair HX1000, generalnie jest strasznie u nas z zasilaczami, Zasilacze SF/EVGA wywiało, zrobiłem polecane to tam 3 jednostek z tego już nie ma, a SF Leadex III Gold 750W z 500zł magicznie wskoczył na 700zł. Ci Janusze nie maja honoru.

Wiesz co się w ogóle stało że z tymi zasilaczami ? Bo faktycznie rynek się skurczył i to znacznie :/ Sam mam od jakiś 5 lat albo i lepiej EVGA supe rnova G2 850 i jestem z tego zasilacza naprawdę mega mega zadowolony :)

 

 

 

Za 650zł nie znajdziesz niczego lepszego o tej mocy i z takim środkiem, gwarancją, kulturą pracy.

Rozumiem,w takim razie gdy padnie wybór na 3080 to zasilacz jest już wybrany na 99% :D

Link to post
Share on other sites

Pewnie nikt tego do nas nie ściąga, morele/komputronik coś tam mieli z dystrybucji.

 

Xkom pokazuje SF Leadex Titanium 1000W za 1200zł, ale na zamówienie, czyli też tego fizycznie nigdzie nie ma.

 

Sam mam P2 650W kupioną już lata temu za ~530zł i nawet gdyby nie daj bóg padł to nie ma w sumie na coś lepszego wymienić w tej kwocie, bo tam to wentyl w ogóle mi się nie załączył, a taki RMX650W na chwilę obecną kosztuje więcej i jak dla mnie to trochę gorsza jednostka, nie mówiąc już o wersji RM 2019 gdzie zepsuli środek, dali gorsze kondensatory, gorszy wentylator i sam tryb półpasywny jest znacznie krótszy.

 

W październiku nowe Ryzeny ale to i tak ostatnie jakie wyjdą na AM4, jak powtórzy się sytuacja z cenami 2700/2700X to taki 3900X/3950X ładnie poleci.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...