Skocz do zawartości

Nietypowy problem techniczny! help!


Recommended Posts

Witam, mam dosc skomplikowany problem z ktorym nie poradzil sobie nawet serwis sklepu komputerowego...;/ Zlozylem nowy komputer pol roku temu (Athlon 6000+,M61PME-S2,4GB ram,GF 9600GT 512MB, HDD500GB), wszystko smigalo bez zarzutu, otoz nagle kiedy chcialem przeinstalowac system (XP) pojawil sie problem... Przy drugiej fazie instalacji (instalowanie urządzeń) komputer po prostu wyłaczal sie, za kazdym razem... (nawet kiedy skolowalem 3 rozne wersje XP!) natomiast przy Viscie zawsze idzie bez problemu. Dalem kompueter do serwisu, sprawdzili (podobno) wszystkie komponenty i ze dzialaja ok, pwoiedzieli ze kable od obudowy (IEEE 1394) byly zle podlaczone do plyty glownej i ze juz windows sie instaluje ok. Kiedy przynioslem komp do domu i chcialem zaisntalwoac windows, ZNOWU sie wylaczyl a po trzeciej probie zainstalowal sie... (czyli raz to robi a raz nie, jak mu pasuje). Po zainstalowaniu wszystkiego do windowsa (programy, stery itd) wlaczylem FarCry 2 (bo mialem od jakiegos czasu problem z migajacymi teksturami) zeby zobaczyc czy teraz bo formacie jest ok... a tutaj.. tekstury migaja (nigdy tego nie bylo) a po paru minuatch obraz zalewa sie teksturami i nic nie widac, po czym komputer calkowicie wylacza sie (zmiana sterow nic nie pomaga) NIGDY wczesniej nie mialem takiego problemu, ani z windowsem ani z gra, cos w komputerze jest chyba jednak uszkodzone? Ale co? Jest ktos w stanie pomoc? Swira od niego juz dostaje...;/

Link to post
Share on other sites

najwyrazniej padl jeden z podzespolow. zrob jak Ci kolega wyzej napisal. dojdziesz metoda prob i bledow co to.

odnosnie serwisu... nie znalezli bo nie szukali, nikomu nie chcialoby sie bawic w sprawdzanie wszystkiego. nawet jak przyjdziesz i powiesz, ze konkretna rzecz nie dziala to tez nie masz pewnosci, ze przyznaja Ci racje.

Link to post
Share on other sites

Zasilacz jest Modecom Feel3 500W, no ja wlasnie nie wiem jak oni to sprawdzali, mowili ze wszystkie komponenety wymieniali i sprawdzali (co zajelo 3 dni i 40zl), no i podobno jest ok ale byc moze sie nie przylozyli... No ja powiem tak: gdy meczylem sie z tym windowsem to na probe odlaczylem karte grafiki i podlaczyelm monitor do zintegrowanej na plycie glownej, ale komp rowniez sie wylaczyl;/ Wiec moze to nie wina grafiki? I jeszcze jedno: Podczas tych instalacji XP komputer pyta "czy zainstalowac sterownik urządzenia Battery?" Bo ze chyba jest niepodpisany cyfrowo... Ale NIGDY wczesniej przy instalacji nie pytal mnie o to, a ja nie zmienialem zadnych podzespolow w tym czasie ani nie instalowalem dodatkowych... i obojetne czy klikne TAK czy NIE to i tak sie wylaczal... Nic z tego nie rozumiem...

Link to post
Share on other sites

I jeszcze taka sprawa, chcialem sprawdzic czy np na Call of Duty 5 bedzie komputer dzialal ok, ale po paru minutach dostal zwieche... a bezposrednio po restracie sprawdzilem temp. procka w biosie i wynosila 71 stopni, czy to nie jest zbyt duzo? nie przegrzewa sie? Procek X2 6000+. No na pewno cos w komputerze jest uszkodzone...

Link to post
Share on other sites

71 st po restarcie to BARDZO DUŻO

 

mój 6000+ przy standardowym chłodzeniu miał max 55 st

teraz przy Pentagram Karakorum max 45 st

i to przy ostrym obciążeniu

 

Taka temp po restarcie swiadczy o problemie z chłodzeniem (pasta do wymiany, wentylacja obudowy) lub zasilaniem (za duże napięcie na procku)

Link to post
Share on other sites

Podejrzewam Bad Sektory na HDD, usuń wszystkie partycje win98 nie wiesza sie lub dyskietka bootowalna z win98, zawsze pomaga, jak system postawisz odszukaj u producenta dysku aplikacje skanująca dysk i naprawiającą uszkodzone sektory.

Link to post
Share on other sites

Najprościej będzie zacząć od temperatury procka, która o ile bios podaje ją precyzyjnie jest bardzo wysoka. Zobacz w biosie na czy masz ustawione automatyczne odcięcie zasilania przy danej temperaturze (być może masz ustawiony próg na 75*C), jeśli tak to ustawy wyżej, np. na 85. Zobacz czy to pomaga. Kolejną rzeczą do zrobienia jest zdjęcie chłodzenia z procka, wyczyszczenie starej i nałożenie nowej pasty termoprzewodzącej, być może radiator nie przylega prawidłowo do powierzchni procesora. Sprawdź też porządek w obudowie, tj. ułożenia kabli, kurz. Jeśli twoja obudowa nie ma żadnych wiatraków wyciągających gorące powietrze na zewnątrz to koniecznie zamontuj przynajmniej jeden wydajny wiatrak. Powinien być też jeden wciągający chłodne powietrze do wnętrza budy. To powinno pomóc, jeżeli chodzi o przegrzewający się procesor.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...