Skocz do zawartości

Windows 10 najtaniej i legalnie?


Recommended Posts

Mało masz tego na allegro po 20-30 zł ???

Wbrew pozorom te tanie klucze są legalne bo sprzedaje je informatyk któremu pozostały klucze z wykupu na kilkanaście stanowisk.

Większej bzdury dawno nie czytałem :D :D te klucze są tak samo legalne tak te pobrane z torenta.

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

@up, dopasujesz cenę windowsa do marki laptopa? Jacy producenci mają zniżki?

 

Nowy laptop zazwyczaj ma jakiś system zainstalowany, tzn. jest sprzedawany razem z systemem. Ktoś mógł wymienić dysk i nie ma na min żadnego sytemu, ale na płycie głównej jest zapisany klucz np. win 8. Wystarczy dowiedzieć się co to był za system, ściągnąć ISO ze strony MS i masz legalny system, nie trzeba nawet podawać tego klucza przy instalacji.

Link to post
Share on other sites

 

 

Ktoś mógł wymienić dysk i nie ma na min żadnego sytemu, ale na płycie głównej jest zapisany klucz np. win 8

Np. sprzedawca wymienił dysk i dał szwagrowi. Wystawił laptopa bez systemu:

https://www.x-kom.pl/p/573628-notebook-laptop-156-acer-aspire-3-i3-1005g1-4gb-256-fhd-czarny.html#Specyfikacja

 

Wystarczy dowiedzieć się co to był za system, ściągnąć ISO ze strony MS i masz legalny system - czyli trzeba dzwonić do tego sklepu? Filozofii raczej nie będzie, bo w dzisiejszych czasach jaki system tam mógł być?

Link to post
Share on other sites

No różnica była 500 zł z systemem a bezWysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

Dlaczego uważasz autorze, że 500 na ładnych kilka lat to za dużo ? Odpuść sobie na razie ze trzy gry i masz system....
No niby tak ale dałem 4400 za laptop a tu jeszcze rok studencki i jednak 500 złoty to robi różnicę a już po sezonie i nie mam gdzie dorobić więc noWysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
Link to post
Share on other sites

 

 

No takie rzeczy to ja znam ale nie wiem czy widziałeś "legalnie "

Jak chcesz mieć legalny system to 100% pewności masz kupując od producenta, proszę link:

https://www.microsoft.com/pl-pl/p/windows-10-home/D76QX4BZNWK4/1NT3?icid=Cat-Windows-mosaic_linknav-1-WindowsHome-pl_pl&activetab=pivot%3aoverviewtab 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Ale wiesz, że na użytek własny, nie musisz go aktywować... będzie trochę ograniczony co do np tapety :D czy aktualizacji, no i co chwilę będzie przypominał na całym ekranie o aktywacji, ale to tyle. 

Zawsze można też na ubuntu lecieć chwilę. 

 

Raczej unikaj kluczy z MOLP-ów, bo ich administratorem po zakupie nadal jest sprzedający... 

 

Co ciekawe, MOLP-y na Win 10 są droższe niż kupowanie pojedynczych sztuk w sklepie (przynajmniej tak wyszło, jak u mnie chcieli kupić). Być może szkoły mają inne cenniki, ale tam są inne wersje. 

 

Z tego co pamiętam, w UE odkupowanie kluczy OEM jest legalne, ale do firmy bym nie ryzykował, za duże kary, na użytek własny może. 

 

Sam kupiłem win 10 64bit pl HOME DVD w x-kom za 449zł. nie jest to jakiś duży wydatek, jak za system operacyjny. 

Teraz trochę żałuję że nie pro, no ale trudno (myślałem że niektórych funkcji nie będę używać, ale się to zmieniło). 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...