Skocz do zawartości

iiyama G Master GB3466wqsu - czy warto?


Recommended Posts

Witam, postanowiłem zmienić monitor na ultrawide i do tego zakrzywiony.

Oprócz parametrów liczy się dla mnie wygląd monitora, tzn nie akceptuje żadnych czerwonych wstawek, bardzo popularnych w monitorach gamingowych.

Czy poniższy monitor jest godny polecenia?

 

https://www.x-kom.pl/p/573321-monitor-led-32-i-wiekszy-iiyama-g-master-gb3466wqsu-red-eagle-curved-hdr.html

 

Dodam że nie potrzebuje 4K, monitor chciałbym powiesić na ścianie.

 

Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam i dziękuje!

Link to post
Share on other sites

Witam,

monitor dotarł, już jest podłączony :)

Robi bardzo dobre wrażenie ale mam jedno pytanie, czy u Was też okresowo mignie pasek na ekranie? Np. podczas oglądania YouTube albo grania w gry. Czy jest to związane z ustawieniami monitora/karty? Monitor podłączyłem fabrycznym kablem displayport.

Mam RTXa 2080 Super od Asusa w wersji Strix.

Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam!


Zrestartowałem ustawienia do domyślnych. I przy 144Hz dalej to samo. Natomiast przy 60Hz jest dobrze. Wieczorem wymienię kabel DP na Uniteka (bo taki mam dodatkowy w domu) i zobaczę czy jest ok :) Dam znać.

No chyba że to kwestia ustawień to proszę o pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Tez mam po DP w 1080ti i nic nie mryga w zadnych ustawieniach. A moj DP to jakis 3m crap za 20zl, ale dziala od lat. Ew sprobuj wylaczyc GSync, jak masz mozliwosc podlaczyc po inna grafe to mozesz tak sprawdzic, bo jesli ten sam problem to odsylaj i niech wymieniaja na nowy wszak mozliwa wada matrycy.

Edytowane przez remi.88
Link to post
Share on other sites

Kabel rozwiązał problem :-) właśnie skończyłem montaż na uchwycie do biurka. Moim zdaniem dużo lepsze rozwiązanie niż uchwyt do ściany. Polecam!Fotka z prac:7e7b0ccab192ab5e970a97a2ffa5aae5.jpg

A to jest uchwyt gdyby ktoś pytał: Zobacz ofertę: UCHWYT BIURKOWY WIESZAK NA MONITOR LED LCD 32'' https://allegro.pl/oferta/uchwyt-biurkowy-wieszak-na-monitor-led-lcd-32-8661046900?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

A uchwyt naprawdę bardzo solidny i świetnie wykonany :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

 

 

warto coś w nim przestawić czy jedziecie na ustawieniach fabrycznych ?

 

Jak na fabrycznych?

 

Włącz tryb FreeSync i jeśli masz kartę Nvidia, ustaw sobie G-sync compatible w panelu sterowania Nvidia. Żeby to zrobić musisz posiadać kabel Display Port co najmniej 1.2, najlepiej kup 1.4 (koszt ok 50 zł) i po sprawie. Ten dołączony do monitora może posłużyć jako linka na pranie.

 

Pobaw się ustawieniami w menu OSD, nikt Ci nie napisze co masz jak ustawić, bo każdy ma inny wzrok i jeden lubi więcej czerwonego, drugi więcej niebieskiego, jeden lubi większy kontrast, a drugi mniejszą jasność. Sam musisz to ustawić pod siebie.

 

Z HDRem jest tak samo, musisz to posprawdzać w filmach, grach, aplikacjach, jak Ci pasuje.

 

Najważniejsze, żeby monitor pracował w rozdzielczości 3440 x 1440 - 144 Hz i był podpięty kablem DP, chyba, że masz kartę AMD, wtedy możesz go połączyć HDMI.

Link to post
Share on other sites

Czy miedzy 8 bpc a 10bpc  jest jakaś różnica ogólnie warto to przestawić ?Czy przy  G-sync compatible należy włączyć synchronizację pionową w paneli nvidia ?

Praktycznie niezauważalna. Ja gram w 8 bpc bo wtedy mam 160Hz, 10 bpc jedynie przy 120Hz. tak więc filmy, desktop.

 

Synchronizacja - wyłączona, technlogia monitora - gsync

Edytowane przez DarkSideOfTheMoon
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

A czy może ktoś ma pomysł jakim kablem powinno się podłączyć ten monitor, aby wycisnąć z niego wszystkie możliwości, np 144hz?

 

Lepiej Dp czy Hdmi? I czy laptop z wyjściem MiniDp też da się podłączyć do tego monitora?

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...