Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Big Navi / Navi 2 / RDNA2

Recommended Posts

• Odpowiedzi 1,1tys.
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi użytkownicy w tym temacie

Najaktywniejsi użytkownicy w tym temacie

Popularne posty

Ona jest cała alumenowa o_O, tylko logo RADEON i wentylatory są plastikowe.   

bo taka jest prawda, kilka gier obecnie z tymi ficzerami z czego może 1-2 warte uwagi, reszta to krapiszony , że i bez rt tego nie chce się ruszać

10400F który właściwie teraz nie ma sobie równych w tej kasie

Nie wiem, kupiłem dziś 10400F żeby go porównać z Ryzenem 3100 i generalnie fajerwerków nie widać. Może to przez skopane ustawienia ramu z mojej strony, niestety nastawy z AM4 tutaj nie działają.

Oni już sobie zrobili ładny wykresik cena/wydajność względem i5 10600K. Szkoda tylko, że Intel kosztuje 262$, więc zrobiony uczciwie by się trochę wypłaszczył.

(porównywany był 10600K z 5600X)

A pamiętasz z czym był porównywany na start R5 3600 np. na PurePC?

https://www.purepc.pl/amd-ryzen-5-3600-vs-intel-core-i5-9600k-test-procesorow

Panowie przypominam że ten temat dotyczy kart graficznych :P

Gdzieś w komentarzu znalazłem celną uwagę że gry zaprezentowane wczoraj na Big Navi były wszystkie na UE4 gdzie tradycyjnie Nvidia radzi sobie lepiej. Mimo to wydajność względem rtx 3080 wynosiła 90-100% w zależności od gry i testu. Także bezpośrednia konkurencja 1:1 nie jest wykluczona.

Tak to bracie było na slajdzie

HY6woRH.jpg

czyli troszke nizej, ale totalnie sie nie oplaca bo tracimy dlss i lepsze RT.

Powiem Ci z autopsji, miałem długi czas nV i też bo się nie opłaca, bo tracę cuda, physx i coś tam może jeszcze. Zmieniłem na amd, dostosowałem soft, aby jak najlepiej wspierał nowy u mnie sprzęt i teraz mam gdzieś cudy i physx.

Dam sobie palec obciąć (ale nie ten dwudziesty pierwszy  :wariat: ), że w tym przypadku będzie u mnie tak samo. :) 

• Upvote 1

Nie Ty jeden masz gdzieś physx ;)

Od czasu, gdy Geforce zaczęły wspierać FreeSync jako posiadacz monitora z tymże FS bardzo się cieszę, że mogę wybierać z ofert obu firm. I że to ode mnie tylko zależy, czy wolę RT/DLSS czy więcej kasy w kieszeni. Bardzo bym nie chciał, żeby premiera BigNavi to zmieniła (ceny).

Edytowane przez Rebelmind

Widziałem i aż nie dowierzam, że tak może być.

Ale z drugiej strony Wiedźmin 3 działa na 1060 na ultra (w 30fps - ale trzyma je stabilnie w absolutnej większości gry), to może i CB 2077 też na jakiś Wysokich bez nowych wodotrysków graficznych będzie dobrze chodził.

Zresztą twórcy chyba wiedzą co piszą podając wymagania minimalne i zalecane :)

Widziałem i aż nie dowierzam, że tak może być.

Ale z drugiej strony Wiedźmin 3 działa na 1060 na ultra (w 30fps - ale trzyma je stabilnie w absolutnej większości gry)

A to coś dziwnego, że 1060 daje radę na ultra w Wiedźminie 3? Ja też grałem na ultra na GTXie 970 w dniu premiery.