Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Big Navi / Navi 2 / RDNA2


Recommended Posts

Hehehe, może jak będzie dostępny. A co do AMD, jeśli to się potwierdzi, to nikt nawet nie będzie brał tych kart pod uwagę, bo co z tego, że najprawdopodobniej 6800 gniecie 3070, gdy przewaga wydajnościowa jest dużo niższa od różnic w cenie.

Link to post
Share on other sites

Uwaga, będę przeklinał, zaczynam: "ku**a je***a mać - rynek kart graficznych, to jakaś pi*******a kpina. - koniec.

 

 

AMD Radeon RX 6800 XT Ashes of the Singularity

A możesz rozwinąć temat?

na videocardz pisali, ze szafirki nitro po tygodniu a pulsy po 2 mają sie pojawić, inne firmy mogą mieć dłuższe NDA

 Czyli nitro będą na reference pcb? Bo tylko takie mają wyjść w tym roku.

Link to post
Share on other sites

Poznałem ceny na Radeony w wydaniu ASUSa. Info z dystrybucji, zobaczymy czy to się potwierdzi wszystko. Słaba dostępność to i windowane cen będzie.

 

RX 6800 XT TUF - 4499 zł

RX 6800 TUF - 3899 zł

RX 6800 XT STRIX - 5090 zl

 

Z takimi cenami nic nie sprzedadzą. Poza tym ostatnimi czasy ASUS'y ssały w radeonach. Np. słynny brak chłodzneia VRM na strixach.

 

Imo czekałbym na oficjalne ceny Szafira, Powercolora i klasycznie (eco) gigabyte'a. 

Link to post
Share on other sites

Poznałem ceny na Radeony w wydaniu ASUSa. Info z dystrybucji, zobaczymy czy to się potwierdzi wszystko. Słaba dostępność to i windowane cen będzie.

 

RX 6800 XT TUF - 4499 zł

RX 6800 TUF - 3899 zł

RX 6800 XT STRIX - 5090 zl

 

Czy tylko ja mam wrażenie że cena za Rx 6800 TUF jest wysoka?

Link to post
Share on other sites

Z takimi cenami nic nie sprzedadzą. Poza tym ostatnimi czasy ASUS'y ssały w radeonach. Np. słynny brak chłodzneia VRM na strixach.

 

Imo czekałbym na oficjalne ceny Szafira, Powercolora i klasycznie (eco) gigabyte'a. 

Oczywiście, że sprzedadzą. Wręcz będą problemy z dostępnością i windowanie cen. Analogicznie do Ampere. Tak działa rynek.

Uwaga, będę przeklinał, zaczynam: "ku**a je***a mać - rynek kart graficznych, to jakaś pi*******a kpina. - koniec.

 

 

AMD Radeon RX 6800 XT Ashes of the Singularity

Wszelkie testy w 1080p traktuj jako festiwal bottlenecków platform testowych.

Link to post
Share on other sites

Ok przypatrz się na ten update i pomyśl co tam nie pasuje :) Jak ostatnio sprawdzałem (a, jestem już po testach 3080 i 3090) to RTX 3090 na platformie optymalnie skalibrowanej minimalizującej wpływ bottlenecka (chociaż w 1080p i często w 1440p nie da się uniknąć, na ŻADNYM CPU) RTX 3090 był szybszy od RTX 3080 w przedziale 15-20% (RTX 3080 STRIX vs RTX 3090 STRIX) , na screenie widzę przewagę RTX 3080 nad RTX 3090 ;-)

 

W 4K CPU również musi swoje zrobić więc totalnym mitem jest to, że do 4K można brać byle proca i wykarmi topkę GPU, no ale to ogólnie wiele osób rozumie.

 

Podsumowując, poczekaj na testy kart, na szeroki wachlarz testów. Teraz trwa kampania marketingowa i kontrolowane przecieki.

 

Zresztą Ashes jest bardzo specyficznym środowiskiem testowym z wieloma zmiennymi, anomaliami etc. Na ten moment nie ma ani jednego testu reprezentatywnego w kwestii nowych RX. NDA schodzi 18 Listopada, powiem tak - będzie ciekawie ;-)

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites

Że 3080 jest wyżej niż 3090. Ja do tego podchodzę tak samo, jak do obietnic rządu o obniżkach podatków - uwierzę jak zobaczę.

 

Przy czym w AotS dobrze wykręcony 3080 może być na równi / minimalnie szybciej niż słaba 3090 na throttlingu.

Link to post
Share on other sites

Że 3080 jest wyżej niż 3090. Ja do tego podchodzę tak samo, jak do obietnic rządu o obniżkach podatków - uwierzę jak zobaczę.

 

Przy czym w AotS dobrze wykręcony 3080 może być na równi / minimalnie szybciej niż słaba 3090 na throttlingu.

No i dobrze podchodzisz do tematu. Zdrowo.

Link to post
Share on other sites

Jeśli będzie wydajniejszy od 3080 i dostępny to będzie się sprzedawać jak szalony.

Zobacz ile kosztuje 3080 TUF w sklepach w których jest dostępny.

Jeśli tak będzie, to jak najbardziej. Z tym, że...18 Listopada wszystko rozjaśni. Po prostu - karty na stół ;-)

Link to post
Share on other sites

 

 

(jak te ceny się sprawdzą na te asusy to będzie niezły kabaret
\

Obawiam się że ten kabaret będzie miał szersze spektrum niż się spodziewamy, braki produkcyjne widać gołym okiem i nie tylko w segmencie GPU.  Śmiałem się dziś do kolegi @Rebela, że jednak zamawiam nowe termopady do mojej 1070, bo przyjdzie mi na niej jeszcze "chwilę" posiedzieć. :>

Link to post
Share on other sites

 

 

nigdy więcej radeona od asusa, imo power color albo szafir z naciskiem na to drugie

 

Podpisuję się obiema "ręcami" z tą jednak różnicą, że u mnie TYLKO szafir.

 

 

Tak sobie patrzę na te wstępne przecieki testów (np te poniżej)

 

 

VbIjbgm.jpeg

 

 

 

I powiem Wam, że nie spodziewałem się, że seria 6000 może nawiązać walkę wydajnościową z nowymi RTXami. Myślałem, że AMD bardziej spróbuje powalczyć dobrą ceną i może lepszą dostępnością.

 

A tu gucio - wg tego co podał EH_Gosu będzie drogo, a do tego boję się, że AMD znów mogą się okazać najlepsze w kopaniu, a wtedy to już będzi pozamiatane po całości : / 

 

No, ale czas pokaże, już niedługo ...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...