Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Big Navi / Navi 2 / RDNA2


Recommended Posts

Takie trochę jakby skądś mi znane to chłodzenie :roll: :roll: :roll:

 

yM3j3kg.jpg

 

Tak, z Arctica Accelero Twin Turbo z 2006 roku. 

 

Arctic-Accelero-Twin-Turbo-II-dual-92mm-

 

Sry za sarkazm ale jest tylko jedno miejsce na wklejenie nazwy swojej firmy jak nie ma miejsca na górze a boki są otwarte. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Sry za sarkazm ale jest tylko jedno miejsce na wklejenie nazwy swojej firmy jak nie ma miejsca na górze a boki są otwarte. 

Nie chodzi o wstawioną nazwę tylko o całość - do złudzenia przypomina Founders Edition z Turinga ;)

Oczywiście przy takim porównaniu jak wyżej.

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@up a dla mnie liczy się stosunek C€bulion/performance a to jak to wygląda case, czy kto od kogo małpował design to dla mnie nieistotne, ma to nie robić mi w domu odrzutowca, bo huku od serwerów mam dosyć w pracy. ^^

Jak już rozmowa o wyglądzie to podobał mi się bardzo RX 580 pulse ... zwarta solidna obudowa, prosty design, stonowane kolory i nienaganna kultura pracy.

 

 

hqdefault.jpg

 

11265_05_RX580_Pulse_8GB_800x500_04.png

Link to post
Share on other sites

@up a dla mnie liczy się stosunek C€bulion/performance a to jak to wygląda case, czy kto od kogo małpował design to dla mnie nieistotne, ma to nie robić mi w domu odrzutowca, bo huku od serwerów mam dosyć w pracy. ^^

Jak już rozmowa o wyglądzie to podobał mi się bardzo RX 580 pulse ... zwarta solidna obudowa, prosty design, stonowane kolory i nienaganna kultura pracy.

 

 

hqdefault.jpg

 

11265_05_RX580_Pulse_8GB_800x500_04.png

Miałem - rx5700 blower którego wszyscy wyzywali miał lepsza kulturę pracy? xD
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bardzo ciekawe, ponieważ wpisu dokonano po premierze Ampere. W związku z tym nasuwają się dwa pytania- czy AMD przeliczyło się ze swoimi konstrukcjami i żeby skutecznie rywalizować z Nvidią muszą wjechać z czymś mocnym? Czy wręcz przeciwnie- oczekiwali mega fajerwerków od Ampere, a po premierze okazało się, że są w stanie nawiązać walkę w segmencie 80/70 i wypuszczają kartę do segmentu, dla którego pierwotnie zakładali NAVI 22?

Link to post
Share on other sites

Po testach 3090 na PurePC można zaryzykować stwierdzenie, że AMD ma szansę zaistnieć w High-End, bo wydajność topowego Ampera mocno rozczarowuje. Gdyby najmocniejszy BigNavi wyszedł wydajnościowo blisko 3080 (na co jest szansa), to przy odpowiedniej wycenie - na co czerwonych zdecydowanie stać patrząc na 2070/S vs 5700 XT - może być wielki powrót na salony. 

 

Dla wielu osób DLSS oraz RT to nadal mniej istotne bajery, a CENA zawsze będzie miała znaczenie. 

 

Jeszcze miesiąc - czekam. :D

Link to post
Share on other sites

Po testach 3090 na PurePC można zaryzykować stwierdzenie, że AMD ma szansę zaistnieć w High-End, bo wydajność topowego Ampera mocno rozczarowuje. Gdyby najmocniejszy BigNavi wyszedł wydajnościowo blisko 3080 (na co jest szansa), to przy odpowiedniej wycenie - na co czerwonych zdecydowanie stać patrząc na 2070/S vs 5700 XT - może być wielki powrót na salony. 

 

Dla wielu osób DLSS oraz RT to nadal mniej istotne bajery, a CENA zawsze będzie miała znaczenie. 

 

Jeszcze miesiąc - czekam. :D

:rotfl: Jak dogonią RTX 2080 Ti to będzie dobrze. Zaś DLSS to przyszłość.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Gdyby najmocniejszy BigNavi wyszedł wydajnościowo blisko 3080 (na co jest szansa)

Nie ma na to najmniejszych szans patrząc przez pryzmat zapowiadanej budowy RDNA2 - 80Cu's

 

przy odpowiedniej wycenie - na co czerwonych zdecydowanie stać patrząc na 2070/S vs 5700 XT - może być wielki powrót na salony.

AMD od premiery 5700/XT do dnia dzisiejszego straciło ~8% rynku choć w poprzednich generacjach sukcesywnie rynek powoli odzyskiwali. Tyle dała dobra wycena 5700XT względem RTX2070S.

 

Dla wielu osób DLSS oraz RT to nadal mniej istotne bajery, a CENA zawsze będzie miała znaczenie.

Patrząc przez pryzmat utraty 8% rynku przez AMD w dziale kart graficznych widać, że jednak DLSS i RT to nie jest mało istotny bajer a ludzie świadomie wybierają karty wspierające te rozwiązania. Ludzie jednak woleli ten bajer niż niższą cenę ;)

 

 

 

 

:rotfl: Jak dogonią RTX 2080 Ti to będzie dobrze. Zaś DLSS to przyszłość.

2080Ti BigNavi wyprzedzi ale sporo braknie do 3080.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

@Up pożyjemy, zobaczymy. Ja i tak nie celuję już w ten segment. Poza tym, marketing robi swoje.

 

Ponadto przy testach V64 też padło stwierdzenie "nie ma na to najmniejszych szans“ (~żeby Vega nawet zbliżyła się do 1080 Ti). No i po dwóch latach zaczęły wychodzić tytuły, w których różnice w wydajności są niewielkie... Tak więc z tym zaklinaniem się sam widzisz jak jest ;)

 

Dalej, zobacz różnice w budowie rdzenia w 3090 a 3080 i jak to przekłada się na wyniki w grach. Różnica w liczbie jednostek SP nijak nie ma się do różnic w grach - więc budowa jeszcze o niczym nie świadczy.

Link to post
Share on other sites

:rotfl: Jak dogonią RTX 2080 Ti to będzie dobrze. Zaś DLSS to przyszłość.

Jeszcze jakiś czas temu (ładnych parę lat wstecz) ,robiono testy która karta wyświetla lepszy, dokładniejszy obraz , czy czasem ktoś (nvidia albo AMD) nie obcina jakości żeby poprawić wydajność , przyglądano się pixel po pixelu u kogo to ładniej wygląda .

Teraz oficjalnie nvidia psuje jakość grafiki poprzez DLSS i mówi że tak ma być i będzie lepiej dla nas LOL   :rotfl:

Można ? można !  :D

Edytowane przez Kawabonga
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...