Skocz do zawartości

Listwa zasilająca osłabia sygnał czy może dłuższy kabel telefoniczny?


Recommended Posts

Witam,

 

jak w temacie, podłączyłem do listwy linie telefoniczną w celu zabezpieczenia przed przepięciem i okazało się że prędkość internetu spadła mi o 3mbit/s

 

 

testy wykonywałem wielokrotnie, i wyniki zawsze wychodzą te same:

 

n53ao2R.png

 

  • zdjęcie wyżej/\ to podłączenie bez listwy
  • zdjęcie niżej\/ to podłączenie z listwą

 

i nachodzi pytanie, słabszy sygnał wynika przez listwę? czy może po prostu przez to że zastosowałem dłuższy kabel o 1m?

 

zapraszam do odpowiedzi

 

Link to post
Share on other sites

Tak, to jest wina listwy, metr kabla ma tu minimalne znaczenie. Podłącz kabel bezpośrednio do modemu, listwa jest tutaj całkowicie zbędna. Złóż też reklamację na prędkość usługi, może coś z tym zrobią, kolega zyskał kilka Mbit po tym, jak technik podłączył modem pod inną linię.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

dzięki za odpowiedź,

napisze do producenta listwy, co to ma znaczyć że ich wtyka telefoniczna osłabia sygnał VDSL'ki

 

 

reklamacje u dostawcy robiłem wielokrotnie i technik nie był w stanie więcej wyciągnąć na tej linii, dodam jeszcze że jakimś cudem co roku regularnie sygnał słabnie o parę mbit/s....trwa to już 5 lat, gdy brałem pierwszą umowę w 2015 roku było 54mbit/s, dzisiaj w 2020 roku jest już 40mbit/s, i zawsze przy użyciu max uploadu ~8mbit/s internet łapie zadyszkę do 400-800ms.

 

 

na szczęście za nie cały rok zakończę z nimi umowę. :D

Link to post
Share on other sites

Każdy element filtrujący tłumi sygnał, co przekłada się na obniżenie prędkości. To wynika z fizyki i producent nic Ci na to nie poradzi.

Sygnał słabnie, bo pewnie naprawa wszystkich awarii polega na przepianiu linii w istniejące okablowane, a uszkodzonych nikt nie naprawia, bo wszyscy teraz idą w światłowody i nikt w miedź nie inwestuje.

Edytowane przez Pawel7
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...