Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wiem właśnie że tej obudowy nie ma, ale sądziłem że może coś o niej wiecie :wariat:

 

a o tym co sądzicie?

http://www.esc.pl/build.php?edit=1&products_id=41016

 

Zastanawiam sie jeszcze nad:

 

Pamięc Ram:

- Transcend aXe RAM 4GB (2x2GB) 2000MHz PC3-16000 CL9 TX2000KLU-4GK

- GOODRAM Play 4GB (2x2GB) 1866MHz PC3-15000 CL9 GY1866D364L9/4GDC

- GOODRAM Play 4GB (2x2GB) 1600MHz PC3-12800 CL8 GY1600D364L8/4GDC

- GOODRAM 4GB (2x2GB) 1333MHz PC3-10600 CL9 GR1333D364L9/4GDC

- Transcend 4GB (2x2GB) 1333MHz PC3-10600 CL9 TS1333KLU-4GK

 

Dysk Twardy:

- Seagate Barracuda LP ST3500412AS 500 GB

- Seagate Barracuda 7200.12 500GB ST3500418AS 500 GB

 

Karta Graficzna:

 

-Zotac GeForce GTX 560 Ti AMP! Edition 1024MB GDDR5

- HIS Radeon HD 6950 2048MB GDDR5

- Sapphire Radeon HD 6950 FleX 2048 MB GDDR5

- Asus ENGTX560 Ti TOP 1024MB GDDR5

- Zotac GeForce GTX 560 Ti 1024MB GDDR5

 

Zasilacz i obudowa:

Może coś z allegro w kąplecie obudowa i zasilacz?

Link to post
Share on other sites

Słuchaj. Zaproponowałem Ci dobrego kompa w przewidzianym budżecie. Wszystko będzie ładnie śmigać. Nagle samemu składasz kompy za 2500 zł z zasilaczem modecom feel 350W do i5-2500K i GTX560Ti. Doradziliśmy Ci dobrze, nie wiem dlaczego tak kombinujesz i utrudniasz sprawę. Określ się konkretnie jaki masz budżet itd a nie kombinujesz jak koń pod górę. Jak nie chcesz naszej pomocy i uważasz, że samemu złożysz dobry zestaw to go sobie złóż i nie proś nas o pomoc skoro ją odrzucasz i wszystkie nasze propozycje negujesz. Tylko potem nie płacz, że komp nie wyrabia albo, że coś się spaliło.

Link to post
Share on other sites

Zaproponowałem Ci wydajny zestaw za 2007 zł wiec w czym problem? Wszystko będzie hulało aż miło.

Cen nie obejdziesz. Jeśli chcesz 2500K i do tego GTX560Ti to innej opcji jak dozbieranie kasy nie ma. Nie można aż tak bardzo ciąć kosztów bo albo kupisz zasilacz który popali Ci sprzęt albo obudowę w której podzespoły się ugotują. W swojej konfiguracji i tak dałem "tańszy" zasilacz oraz najtańszą i zarazem najsensowniejszą obudowę (w tej cenie lepszej nie znajdziesz a wszystkie tańsze to kupa), nawet zrezygnowałem z niereferencyjnego chłodzenia na CPU byleby tylko nie ciąć kosztów na karcie graficznej.

Link to post
Share on other sites

Wiem że są to hujo... producenci. Ale już coś zaoszczędziłem. : )

Co sądzisz o zmianie ram na :

GOODRAM Play 4GB (2x2GB) 1866MHz = 177zł

I czy opłaca sie dołożyć na płytę główną

ASRock 870 Extreme3 albo Asus M4A87TD Evo (Czy one posiadają wyjscie ata?)

Link to post
Share on other sites

Hmm której nie wybierzesz będziesz zadowolony. Jednak jeśli weźmiesz bez ATA to wtedy będziesz musiał kupić nowy dysk i napęd. A to juz są koszty. Wybierając MSI zaoszczędzisz trochę grosza.

Na każdej sprzęt będzie dobrze działał. Osobiście mam zastrzeżenia co do pamięci Goodram współpracujących z płytami Asus/Asrock- spotkałem się z przypadkami gdy taki konfig nie działał poprawnie. Nie jest to reguła jednak pewną niechęć do Polskich pamięci mam ;)

Jamnik, proszę Cie... Znalazłem Ci dobrą obudowę w postaci Brutusa 410, nie ma lepszej w tej cenie ani lepszej i tańszej. To jest najlepsza opcja zważywszy, że zależy Ci na oszczędnościach :[:sciana:

Edytowane przez SP1DER987
Link to post
Share on other sites

Chyba troche aż za mi zależy . :)

Teraz inną prosba. na innym forum :

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

 

Wyczytałem producentów robiących dobre zasilacze . pomożesz mi może jakiś tańższy wybrać z tąd?

 

http://www.camino.pl/produkty,102,zasilacze-atx-do-obudow-komputerowych,~,cena-rosnaco,be%20quiet!@Chieftec@Cooler%20Master@Corsair@MODECOM@OCZ%20Technology@TAGAN,12,1.html

Link to post
Share on other sites

Jamnik bo Cię pająk użre i zdechniesz w męczarniach :[ Podałem Ci gotowy konfig i tak ze sporym zapasem oszczędności tak by nie stracił na wydajności. Kup to cO poleciłem i koniec tematu. Bardziej NIE DA się zaoszczędzić. Słabsze, tańsze zasilacze się NIE NADAJĄ :[

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dlatego, że są za słabe a te 500 czy 60W na etykiecie jest warte tyle co obietnica polityka. W rzeczywistości ich moc jest znacznie słabsza. Ponadto te zasilacze nie trzymają stabilnie napięć zgodnie z przyjętymi normami co może skutkować niestabilnością sprzętu, resetami albo co gorsza jego uszkodzeniem. Źle Ci nie doradzam więc kupując zaproponowany przeze mnie konfig nie pożałujesz.

Link to post
Share on other sites

ale ja po prostu nie rozumiem dlaczego się nienadzadzą ?

 

mało do czytania http://hddrecovery.pl/uslugi/odzyskiwanie-danych-z-dyskow-twardych/uszkodzenie-elektroniki-dysku-pcb/

 

przypuśćmy zasilacz na linię +12V dobrej renomowanej i sprawdzonej marki daje cały czas napięcie w granicach 12V +- 0.2V pomimo obciążenia natomiast na jakimś złomie nawet i 600W może się zdarzyć taka sytuacja, iż wystąpi nagły skok napięcia nawet o offsecie 30V a wtedy efekt jest tylko jeden >> fajerwerki, swąd, czasem ogień, popalone scalaki (przypominam, że w technologi CMOS masz zasilanie 3...15V) spalony Twój słodziutki GTX560TI za 800 zł wraz z Core I5 2500K za kolejne kilka stówek :) a potem jedynie zostaje dla komputera jedno przeznaczenie: http://www.autodidactics.com/blog/computerbarbie.jpg

 

edyta: ostatnio na jednym z laboratorium doktor badał na oscyloskopie przebieg napięcia po włączeniu zasilacza jakaś słaba jednostka nie dysponująca żadnymi zabezpieczeniami przeciw przepięciowymi, efekt był taki, iż na takim oscyloskopie standardowym z szybkością próbkowania 50MS/s Mega sampel per second wydawało nam się że wsio gra jednak w przypadku zastosowania takiego z 1GS/s udało nam się zaobserwować b.duży skok napięcia na wyjściu zasilacza. Co ma to zobrazować? Otóż fakt, że wystarczy nawet na bardzo bardzo krótką chwilę skok napięcia nie zauważalny przez zwykłe mierniki aby spalić wszystko co znajduje się na jego drodze :)

Edytowane przez Pasjonat
Link to post
Share on other sites

Dobrze a nie ma tańżych jakis renomowanych firm takich jak : Amacrox, Antec, Astec, be quiet, Chieftec, CoolerMaster, Corsair, Delta, Enermax, Enlight, Fortron (nowy, nieregenerowany), Modecom (MC, Volcano), OCZ, PCPower&Cooling, Pentagram, Seasonic, Silver Power, Tacens, Tagan, Topower, Yesico, Zalman ?

Link to post
Share on other sites

XFX 450W to OPTYMALNE rozwiązanie. Wszystkie inne tańsze zasilacze są po prostu słabsze (pomimo markowości) i się nie nadają. Są zasilacze lepsze ale droższe. Dlaczego jesteś tak uparty? Przecież czarno na białym napisałem Ci, że innych oszczędności poczynić nie można chyba, że kosztem wydajności.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...