Skocz do zawartości

Asrock z490 extream 4


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez subcio,

Recommended Posts

Witam.

Potrzebuję porady najlepiej od użytkownika w/w płyty. Zmieniłem platformę z Msi z270 plus i5 7600 na w/w płytę i I7 10700k. Już nie wiem co mam zrobić z ustwieniami... cpu. Jak w biosie dam na auto to procek chodzi na max 3.8Mhz tak pokazuje cpuz ( apropo procek sie nie przegrzewa.. temp po ok 60' , dark rock4 ). I co mnie najbardziej załamuje cały czas chodzi z ta prędkością nic nie zbustuje...nawet podczas jakiejś gry Cpu Z pokazuje że mam 4 rdzenie i 8 wątków....wersja 1.93 jak zmienię którąś z opcji w biosie.. coś tam turbo perforance... tu wskakuje na 4.7 i też na stałe w tym przypadku chciałbym aby podczas klikania po necie spadły zegary....

 

ps. zaczynam żałować z moim wyborem płyty.... dotychczas używałem msi i tam wszysko ładnie działało na auto....

 

odpowiadając na pytanie odnośnie zasilania cpu, tak mam podłączony kabel 8pin plus 4pin. Zasilacz Corsair 850i.

Edytowane przez subcio
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

jako ciekawostka....

 

https://zapodaj.net/be1abd0a796d3.jpg.html

 

Hwinfo tak jakby korzystał z 4 rdzeni.... i ktoraś linijka ze ma bustować do 4,7

 

 

ps.

... po rak kolejny nie wiem co sądzić... w menedzerze zadań zakładka wydajność cpu...... pokazuje ze mam 4 rdzenie i 8 wątków.... gdzie najpewniej spradzić że mam działające 8/16. Czy może coś źle poskładałem.... albo coś jest zepsute ?

w biosie w którejś tam opcji jest napisane 8/16.... już mi się lasuje w głowie.....


jako ciekawostka....

 

https://zapodaj.net/be1abd0a796d3.jpg.html

 

Hwinfo tak jakby korzystał z 4 rdzeni.... i ktoraś linijka ze ma bustować do 4,7

 

 

ps.

... po rak kolejny nie wiem co sądzić... w menedzerze zadań zakładka wydajność cpu...... pokazuje ze mam 4 rdzenie i 8 wątków.... gdzie najpewniej spradzić że mam działające 8/16. Czy może coś źle poskładałem.... albo coś jest zepsute ?

w biosie w którejś tam opcji jest napisane 8/16.... już mi się lasuje w głowie.....

 

 

.....Witam użytkowników...

niestety się zawiodłem tym razem forum.... jak moje poprzednie pytania miały jakiś odgłos.... i nawet konkretne porady... tak w tym przypadku... L.I.P.A. ...

jedynie Janek20 coś zaproponował... ale nie tędy droga Janku.... nie po to wydawałem prawie 3k aby na sztywno go ustawiać ... poza tym jak pisałem prawie wszyskie programy wykrywały 4/8.......

 

Znalazłem przyczynę.....  nic nie zmieniałem w biosie..  ale po raz drugi zainstalowałem win 10 .... i teraz wszystko działa jak powinno każdy program poprawnie wykrywa proc, win10 także i testy też wychodzą ok.

Śmiga aż miło od 800Mhz do 4700 na wszystkich rdzeniach.. i to mi odpowiada..... nie będę na razie  ''kręcił'' na 5000 bo jaka różnica w wydajnośći......

Edytowane przez subcio
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...