Skocz do zawartości

Recommended Posts

Właśnie złożyłem b550 master z 3800x, podłączyłem gtx 980ti, włączam... i g@wno. brak obrazu. Co prawda kość ramu to tylko 4 GB kingstona 2400 MHz ale bez przesady (siusiaki z net-s.pl to oszuści ale nic na to nie poradzę). Pokazuje na wyświetlaczu błędów 02. Patrzę do instrukcji: brak w instrukcji. Czy ma ktoś pomysł dlaczego nowy sprzęt NIE DZIAŁA ????????????????????????????????????????????????????????

Bo mnie krew zaleje za chwilę. Od 1999 roku pracuję na intelach, nigdy NIGDY NIGDY żadnych problemów. Kupiłem AMD - nawet nie startuje. Czy ktoś mnie oświeci o co w tym syfie chodzi??????????

Link to post
Share on other sites

RAM w drugim slocie licząc od CPU?

RAM W KAŻDYM SLOCIE OD CPU!!!!!!!!!!! W ŻADNYM NIE DZIAŁA!!!!!!!

ALLELUJA! przez DP nie działa a przez DVI działa... SZOK

Przepraszam za moją nieco emocjonalną wypowiedź.

1. Tak, drugi slot od proca, gniazdo A2 - tak napisane jest w instrukcji. Działa.

2. Z nieznanych dotąd przyczyn nie było obrazu z Display Port (chociaż działa, bo przed chwilą ta sama karta grafiki śmigała na dp w innej plucie głównej), natomiast na DVI poszło bez problemu.

3. Skłaniam się to przyznania racji kolegom z moich poprzednich tematów, że bios do aorus master b550 pisał jakiś nadmiernie ambitny programista, ponieważ ciężko się w nim połapać w porównaniu do poprzednich biosów Gigabyte.

4. Navier, dziękuję za szybką odpowiedź.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Długi start to pal licho. Jak czekałem 15 minut klnąc w surowy kamień na czym świat stoi kiedy nie miałem obrazu/sygnału z display port to myślałem, że zedrę gardło a sąsiedzi wezwą policję. Nie tak łatwo zrobić przekładkę kiedy się ma custom loop i trzeba przerabiać długości rurek do nowego rozkładu w obudowie... Generalnie można się zdenerwować (delikatnie powiedziane) jak po całej operacji coś nie działa...

Link to post
Share on other sites

Nie mogłem bo mam blok na grafice więc i tak musiałem wodę podłączyć. Zakładałem że "co może pójść nie tak"?? Ale powoli się oswajam z tym sprzętem. Na razie wynik w Cinebench spowodował, że mam banana na pysku. A to dopiero na 4 GB RAM bo czekam aż siusiaki z net-s.pl (uwaga oszuści!!!!) doślą mi porządne kości.

Link to post
Share on other sites

Trzeba było mówić, że chcesz kupić w Net-S - KAŻDY praktycznie by Ci z kolegów forumowych odradził ;)

Co zaś się tyczy bloków wodnych na Gpu: ja mam zawsze w rezerwie grafikę dodatkową (obecnie gtx 960 kupiony za ~90 pln) do testowania, czy reszta złomu działa.

Link to post
Share on other sites

też mam rezerwową grafikę gtx560... tylko mam mały problemik. jest na niej chłodzenie arctic extreme IV. jest tak ogromna że nie mieści mi się w obudowie bo mam w dziwnym miejscu rezerwuar XD. A co do net-s.pl... na ceneo mieli dużo pozytywnych komentarzy i tym się zasugerowałem. dopiero po zakupie wyszło szydło z worka. dałem im czas do wtorku.

Link to post
Share on other sites

Tak, mam kartę której w tej obudowie nie mogę użyć ;)

 

co do siusiaków z net-s.pl: tak, dowiedziałem się po fakcie, w zasadzie po tym jak nie mogłem się do nich dodzwonić i odpisali mi na wiadomość, że nie wyślą towaru od razu bo nie ma takiej możliwości. jak zacząłem drążyć to dopiero mi powiedzieli, że oni tak naprawdę to tego nie mają tylko dopiero muszą zamówić i mogę ich generalnie pocałować w ****

Link to post
Share on other sites

 

 

jak zacząłem drążyć to dopiero mi powiedzieli, że oni tak naprawdę to tego nie mają tylko dopiero muszą zamówić i mogę ich generalnie pocałować w ****

 

To akurat jest działanie z premedytacją i szczerze mówiąc nie ogarniam jak można działać w ten sposób, bo to jest strzał w stopę - nie dość, że Ty nie zamówisz już tam nigdy więcej to jeszcze obsmarujesz ich w necie. Net-s walczy już widzę w tym momencie tylko i wyłącznie ceną, ale takie zadowolenie i tak ich wygryza bo mają przeważnie jeszcze free shipping do tego.

 

Stawiając sklep za który jestem odpowiedzialny (zupełnie inna branża) postawiłem sprawę jasno - jest towar na magazynie = jest dostępny w sklepie.

nie ma towaru = nie ma go na sklepie (nie da się go kupić), koniec kropka.

Oczywiście handlowy może zamówić pod klienta ale wtedy dostaje on rzetelną informacje na kiedy dostanie swoje zamówienie.

 

A i tak zdarzają się sytuacje, że w systemie niby coś wisi a na stanach fizycznie towaru nie ma. Na szczęście coraz rzadziej bo w końcu gospodarka magazynowa taka jak należy. 

 

W takiej sytuacji praktycznie chwilę po złożeniu zamówienia klient dostaje telefon z przeprosinami a jeśli już opłacił zamówienie i nie jest w stanie na nie czekać od razu leci zwrot na konto przelewem natychmiastowym. I z tego co widzę po statystykach to Ci ludzie wracają cyklicznie nawet jeśli taki fuckup z dostępnością się zdarzył. Wiedzą że nie zostaną na lodzie i chyba o to w tym chodzi, bo błędy czy pomyłki się zdarzają nikt nie jest idealny.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pracowałem w sprzedaży wysyłkowej i, jak wspomniałeś, jeśli czegoś brakowało, klient natychmiast dostawał informację. Ja teoretycznie też dostałem informację od net-s po interwencji, jednakże czuję się zrobiony w balona ponieważ skusił mnie szybki termin dostawy i dostępność towaru. W innym sklepie było kilkanaście zł drożej i kiedy tam zadzwoniłem potwierdzono mi, że otrzymam przesyłkę następnego dnia. Niestety było to już po fakcie zamówienia w net-s a że moje konto nie jest z gumy to już nie miałem środków żeby zamówić i i czekać na zwrot od net-s. Dlatego przestrzegam wszystkich: jeśli nie macie czasu na to żeby czekać na wysyłkę tydzień to nie kupujcie w net-s. Tyle w tej kwestii.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...