Skocz do zawartości

Recommended Posts

Bez GPU? IMO za 4k nie warto.

 

Za 4k złożysz NOWY zestaw z 10400f i 1660/1660super. Procek też będzie 6/12, nie tak wiele słabszy, a jak by nie patrzeć wszystko nowe i z GPU.

 

Nic ci po 8700k w budżecie do 4k, jak dołożysz do tego gpu za 400zł z braku siana. 

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

GPU jest nowa GTX 1060 i HDD 1TB. Tylko brak na fakturze bo kupione pół roku temu.

Problem mam jeszcze z monitorem bo mały posiada jeszcze analoga i ciężko ogarnąć sytuację, ale tak myślę że może oddam mu swój NEC, a ja wreszcie sobie kupię coś 27 cali.

Link to post
Share on other sites

.

 

Problem mam jeszcze z monitorem

 

zawsze można coś z poleasingowców 1080p po kosztach, ostatnio Lenovo 24" brałem do takiego jednego biurowca (bardziej biurówka ale go gierek dla dzieciaka też wystarczający).

 

https://allegro.pl/oferta/lcd-24-lenovo-lt2452p-led-ips-dvi-dp-pivot-wuxga-9507945534?snapshot=MjAyMC0wNy0zMFQwODozMDo0MC4zNDlaO2J1eWVyOzAyZWYwZmQ3ODI2MzI5M2ViMjM1OTcwNDRhMjIzNDljOWM4MWZiYmY4M2IyNmRhZGFlZmUyNGVkZjYwYWEwOGM%3D

 

160zł zero bad pixeli

 

Na amso swego czasu mieli niezłą ofertę.

Link to post
Share on other sites

Nadal mnie to nie przekonuje. Za 3500 masz NOWY zestaw z 1660 SUPER która zamiecie pod dywan 1060 - jest dobre 30% wydajniejsza. To, że będzie chodzić w parze z ryzenem 3600, a nie 8700k jest i tak bez znaczenia, bo i tak GPU w grach będzie tu warunkowało wydajność. 

 

https://proline.pl/koszyk/6bbaef3a

 

Na upartego można zastąpić platformę AMD intlowskim 10400f, ale szczerze mówiąc nie chciało mi się dobierać zasilacza, dysku, ramu i obudowy więc skopiowałem z innego tematu koszyk kogoś bardziej rozeznanego w cenach ode mnie. Z tego też powodu niektóre części niedostępne, ale na proline było mi najłatwiej eksportować koszyk, zresztą chodziło raczej o pokazanie co można mieć w tym budżecie, pełno jest zamienników w tej samej cenie do zaproponowanego sprzętu. 

 

Zostanie ci jeszcze 500zł za co kupisz bez problemu sensowny monitor, albo dorzucisz jeszcze jakiś HDD na nade. Ba, idąc po bandzie można by wepchnąć tam i 2060 SUPER (wydajniejsza od 1080) i nadal zamknąć się w 4k zł, ale to byłaby już moim zdaniem przesada w naciąganiu budżetu. 

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

Dobrze, używak odpadł. Chociaż ciężko było bo dziecko jak dziecko, widzi że i7 i masakra. Dobrze że auta nie mają bo by było pozamiatane.A tak powiedziałem że mam czas dopiero w niedzielę i ochłonął...Nie znam się na Radeonach, lepsze to od 1660?

Nosz kuźwa nie mogę uwierzyć że kumpel rodzinie taki numer odwalił. Nie potrafił się rozstać z butelką, więc go żona postraszyła rozwodem, żeby zmobilizować do myślenia. Dostał pismo z sądu i sam sobie karę wymyślił. Kuźwa razem nasze żony rodziły. Masakra, jakoś nie ogarniam, ten mały to jak syn dla mnie...

Link to post
Share on other sites

Cześć, na wstępie kondolencje, miło, że pomagasz małemu.

 

Co do RX 5600 XT to jest to karta zdecydowanie lepsza od GTX 1660 jak powiedział kolega wyżej. Poniżej dwa przykładowe testy, gdzie możesz ocenić jak sprawuje się w tandemie z zaproponowanym przez 3ndurek Ryzenem 5 3600:

 

 

W mojej opinii jest to wystarczające do 1080p, sam zresztą korzystam z takiego samego zestawienia CPU + GPU i jestem zadowolony, tym bardziej, że wersja Radeona od Sapphire jest bardzo cicha i chłodna.

 

Również z doświadczenia, jeśli puszcza budżet, to wrzuciłbym jakieś chłodzenie na CPU- to stockowe jest słyszalne i procesor na nim nie zachowuje szałowych temperatur.

Link to post
Share on other sites

Ulepiłem takie coś. W zasadzie to trochę brak czasu, trochę problem z dostępem do niektórych klamotów. A to będzie w piątek na stole i się poskłada do kupy, tym bardziej że się już rok szkolny zaczyna.

 

Wszystkim dzięki za rady, nawet jeżeli nie mogłem się do nich z takich czy innych powodów zastosować.

 

Wyszło 3980zł.

 

884c18ae5b14c6f6b60b4d83f8cf1459.jpg

 

Z czasem jeszcze monitor, ale to już sobie zaplanowałem że po cichu im dołożę trochę a powiem że kosztował 200zł.

Bo jak powiem że im kupię to i tak honor matce nie pozwoli go wziąć. Więc trzeba będzie pooszukiwać troszkę.

 

A właśnie, jakiś monitor 24 - 27 cali w przedziale 500 - 800zł to się coś da dobrego ulepić?

 

Edytowane przez AudiAWX
Link to post
Share on other sites

@@3ndurek, domyślam się, że @@AudiAWX, ma takie a nie inne źródła elementów ale dzięki temu powiedzmy że cena za to jest niższa niż półkowa - to nieco specyficzny temat. 

A odnośnie tej obudowy to powiem wam, że ostatnio składałem zestaw na ibox i te nowe wypusty to już nie jest wcale taki paździerz. Znajdzie się oczywiście do czego przyczepić ale tragedii za te pieniądze nie ma, widać że coś tam u nich drgnęło. Kolejny projekt pokroju SPC, muszą się tylko przyłożyć jeszcze nieco bardziej i nie będzie wstydu.

Link to post
Share on other sites

 

 

Mam pro za 400. Kumpel ma sklep komputerowy i prawie po kosztach puścił. A pro to pro. Nie używam innych.
 

 

Bardzo dobra cena- za tyle nie znajdzie się nawet Home w wydaniu Box z uznanych źródeł, więc to ok.

 

 

 

@AudiAWX, ma takie a nie inne źródła elementów ale dzięki temu powiedzmy że cena za to jest niższa niż półkowa - to nieco specyficzny temat.

 

Cena podzespołów umieszczonych na liście to 3100 PLN w porywach do 3200 PLNów. Jeśli system kosztował 400 zł to oznacza, że za podzespoły przepłacono od 500 do 400 zł. @@AudiAWX, masz możliwość zmiany/anulowania zamówienia?

Link to post
Share on other sites

Akurat buda stała na sklepie. Jak mi ją zaproponował to też się przyczepiłem że chyba żart, ale rozkręciliśmy, popatrzyłem i nie jest źle. Natomiast zasilacz był ibox to go wywaliłem, nie mam ochoty na testy ich zasilaczy.

Mam na wszystko możliwości, ale nie mam czasu, a i rok szkolny się zaczyna.Natomiast dostępność części, a to co jest naprawdę dostępne to....

Windows to oczywiście OEM nie box.Boxa to za taką kasę się nie da.

Link to post
Share on other sites

 

 

to nieco specyficzny temat

Bardzo specyficzny, gość nie raczył nawet zastosować się do wzoru działu.

 

 

 

Akurat buda stała na sklepie.

Ok, idąc dalej to okaże się że tam 3/4 podzespołów to używki po zwrocie i wielka okazja kupić półśrodki jak w tej kasie ma lepszy PSU Seasonica czy nawet mocniejsze GPU.

 

 

 

A właśnie, jakiś monitor 24 - 27 cali w przedziale 500 - 800zł to się coś da dobrego ulepić?

Po co pytać jak i tak skończy się na tym co będzie tam od ręki.

 

Pod taki zestaw FHD 75Hz 24" IPS/PLS w cenie 500-550zł, resztę wolałbym dorzucić do GPU - RX 5600XT.

 

Ile kosztuje całość z posta #10 albo inaczej, jakie masz ceny na te podzespoły?

Link to post
Share on other sites

Bo pewne wytyczne wyszły z czasem.

Komp ma być na Intelu i NVIDIA. Nie mam tu ruchu. Młody uważa że ten który miał to syf bo AMD.

Ja nie będę walczył z fanatykiem BMW że Audi lepsze czy jakiś Mercedes. Lepsze to co mniej awaryjne i bardziej zadbane. Do tego kiedyś dorośnie.

Ale fakt że pierwsza opcja jaką mu dałem była na AMD i niestety nie było dyskusji, ble i koniec. A było nie było to ich kasa.

 

A do proca i grafiki się zastosowałem bo była tu taka propozycja. I zresztą za tą kasę jedyna możliwa w realizacji.

Można lepsza płytę, można zasilacz ale czas... Ze względu na pracę od poniedziałku już go nie mam.

 

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...