Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć

 

Z racji, że mój PC był już dosyć wiekowy to postanowiłem złożyć coś nowsze... Jednak moja radość z nowego zestawu szybko przeminęła gdy zauważyłem temperatury procesora rzędu 70* do nawet 85*... 

 

Konfiguracja: 

 

1. Ryzen 7 3700x.

2. MSI GeForce RTX 2070 SUPER Gaming X Trio 8 gb.

3. Gigabyte B450 AORUS ELITE.

4. G.Skill Ripjaws V 16 GB 3200MHZ (2x8gb).

5. SilentiumPC Supremo FM2 Gold 650W.

6. Be quiet! Pure Base 500 Window.

7. SSD ADATA XPG Gammix S11 Pro 512 GB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVME.

8. Seagate Barracuda 1TB 3.5" SATA III.

9. CPU be quiet! Dark Rock 4.

 

Jak to jest z tymi procesorami Ryzen w technologii 7nm? Temperatury rzędu ~40/45 stopni w spoczynku i ~75*/80* w stresie są normalne? Ewentualnie co mogę zrobić, żeby je zbić trochę.

 

Zastanawiałem się nad dołożenie 2 dodatkowy wiatraków na front obudowy (byłyby 3x140mm) lub zmianą chłodzenia może na jakieś AIO.

 

Ktoś może już spotkał się z tym problemem i ma jakieś wskazówki co mógłbym zmienić, a może po prostu ten typ tak ma... 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

80°C w syntetyku, przy obecnych upałach to normalka. Ratunkiem jest OC i zejście z napięciem kosztem minimalnie niższych zegarów.

 

Zobacz przy jakim VCore twój R7 trzyma np 4200 MHz all core (strzelam w okolice 1.2V) i to powinno poskutkować spadkiem T na poziomie 10-15°C - a prawdopodobnie pogorszenia wydajności nawet nie odczujesz.

Link to post
Share on other sites

Ja testowałem różne ustawienia OC w 3700x, i jako złoty środek ustawiłem 4.325ghz na jednym Ccx i 4.375ghz na drugim przy 1.275v, temperatury przy 30 minut AIDA64 koło 77 stopni, skoki max do 80, w normalnym użytkowaniu 50-70 zależnie od obciążenia. W pokoju miałem temperatury 26-27 stopni. Możesz testować ustawienia w Ryzen master a potem ustawić to samo w biosie spróbuj na początek np 4.3 GHz na wszystkich i 1.3v, a jak będzie niestabilnie to obniz do 4.25, jak będzie stabilne to próbuj obniżać napięcie.

Jeszcze pytanie czy jesteś pewny że jest pasta dobrze nałożona?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...