Skocz do zawartości

Recommended Posts

Asrockowi mówimy serdeczne "idź pan w ch*j" (za akcję z NIE WYSYŁANIEM swoich płyt do recenzji do dwóch dużych, niezależnych kanałów youtube - Gamers Nexus i Hardware unboxed - bo te miały czelność skrytykować źle zaprojektowany produkt).

 

Standardowe pytanie: budżet, wymagania i preferencje?

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

oprócz taichi to b550 od asrocka mają jedno złącze m2 gen4x4, a drugie złącze m2 gen3x2 (gdzie inni producenci mają x4). W podobnym budżecie wziąłbym msi b550 gaming edge wifi lub b550 aorus pro ac lub dołożył trochę do x570 tomahawka, a asrocka omijał z daleka.

Link to post
Share on other sites

Co wy panowie gadacie. Sam od wielu lat używam płyt Asrocka i jak bym kupował nową to również tej marki. W drugim kompie mam gamingową płytę MSI ale co z tego, niby ciut fajniejsza bo ma RGB ale i tak nie ma tyle portów m2 co asrock 2 msi1. A nawet wygląd Asrocka jest fajniejszy i solidnij to wygląda ( oczywiście mowa o płytach średniej klasy ). No kozackie te Asrocki wybrałeś mi bardziej podoba się nr 2

Edytowane przez majster klepka
Link to post
Share on other sites

@Up ale ja nie piszę żeby nie kupować Asrocka, bo robi złe płyty - oni robią ŚWIETNE płyty (pisane bez ironii). Ja sugeruje jednorazowe (1. gen) potępienie z powodu podejścia do konstruktywnej krytyki.

 

MSI B550m Bazooka lub B550 A-Pro mają odpowiednio 15/20 °C niższe temperatury na sekcji zasilania a kosztują podobne pieniądze więc Asrocku - z czym do ludzi?

 

Poza tym zobacz na recenzje Bodajże Z490 Pro4 to może zmienisz zdanie ;)

Link to post
Share on other sites
Poza tym zobacz na recenzje Bodajże Z490 Pro4 to może zmienisz zdanie

Już sprawdzam.

No fakt to jest taki model za który nie zapłaciłbym aż tyle kasy, gdyby był dużo tańszy to chętnie. A w innym wypadku wolałbym dopłacić do innej.

Edytowane przez majster klepka
Link to post
Share on other sites

kurde, nie pomagacie mi ;)

MSI jak dla mnie całkowicie odpada. Dla mnie ta firma to szrot jakich mało. Mam ich laptopa i podziękuję do końca życia za następne takie badziewie. Poza tym składałem ze dwa kompy na mobo MSI kiedyś komuś - najwięcej miałem z nimi problemu przy ustawianiu pamięci i podkręcaniu. Ostatecznie myślałbym jeszcze o Gigabyte PRO

https://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-b550-aorus-pro-6794026/

jednakże kolorystyka najbardziej mi pasuje AsRock steel legend, wszystko w obudowie mam na biało. Białą obudowa, zasilacz, węże chłodzenia, kable w białym oplocie, wentylatory białe. Dlatego myślę o steel legend https://www.morele.n...a0uayz-6858212/ bo najbardziej kolorystycznie pasuje. Moje pytanie bardziej dotyczyło tego, czy są istotne różnice między asrockami SL a Ex4 poza przyciskami power i reset. Bo jeśli to jest to samo to mam gdzieś kwestie prędkości dysków NVMe bo i tak będzie tylko jeden. A na X570 mnie nie stać. Takie jakbym chciał mieć zaczynają się od 1200 zł, dla mnie to za dużo.

Link to post
Share on other sites

Nie będę Cię namawiał do zmiany upodobań, bo msi to taki sam "krętacz" jak asrock - Gamers Nexus wrzucił OSTATNIO nawet filmik, w którym podsumował kilka lat swoich doświadczeń z MSI.

 

Rzuć w takim razie na te porównanie płyt z tego segmentu:

 

Steel Legend wypada całkiem przyzwoicie i poza osobistą niechęcią nie można tej płycie nic zarzucić.

Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites

Wnioskując budżet z propozycji w pierwszym poście, najlepszym wyborem był by x570 TUF, potem B550 Aorus PRO=Asus F-Gaming (chociaż z b550 wolał bym Tomahawk)

 

Gdyby jednak chodziło o kupienie czegoś dobrego i nie za dużo dukatów to B550 A-Pro jest na polskim amazon.de za 560pln

 

Jeśli nie MSI (nie ma co wnioskować płyt po laptopach)  to Aorus Elite za 615 w proline


To tu trzeba wkleić 

 

https://ithardware.pl/aktualnosci/niedobory_podwajaczy_pwm_zmuszaja_gigabyte_do_zmian_w_plytach_glownych_dla_klientow_to_dobrze-13122.html

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

a czy ma znaczenie to, że w AsRock proc zasilany jest przez 12 pinów (8+4) a w Aorus Pro przez 8? TUF mi się nie podoba wizualnie.


Ponadto, opinie o TUF są mieszane... Może nawet bym się zdecydował na x570 TUF https://www.morele.net/plyta-glowna-asus-tuf-gaming-x570-plus-5938864/  ale mam wątpliwości po przeczytaniu opinii. Poza tym przeszkadza mi jedna rzecz. Niby chipset x570 a tylko jedno wewnętrzne gniazdo USB 3.0 do podłączenia na front....... JUŻ SAM NIE WIEM :'(

Link to post
Share on other sites

Sam mam płytę X570, która od nowości elegancko ogarniała 3700x (w przeciwieństwie do Asus C7h, z którym miałem problemy), ale gdybym przed wyborem stał teraz kupiłbym coś na B550.

 

Ten Elite nie jest zły, ale nie dałbym za niego takiej ceny gdy za niecałe 200 PLN więcej jest Aorus B550 Master

 

https://www.zadowolenie.pl/podzespoly-komputerowe/plyty-glowne/gigabyte-plyta-glowna-b550-aorus-master-am4-4ddr4-hdmi-m-2-atx

Link to post
Share on other sites

Ok, 300 PLN różnicy - nadal brałbym Mastera, bo tj mocarz. Ta płyta gniecie znakomitą większość płyt X570 pod względem sekcji zasilania (praktycznie ustępując tylko konstrukcjom za grubo ponad 2k).

 

Jezeli cena doleci do okolic 1000 PLN to oddaje tego bida-Asusa co to go mam w dobre ręce i przytulam Miszcza (i to pomimo tego, że niespecjalnie lubię uefi od Gigabyte).

Link to post
Share on other sites

ja akurat uwielbiam uefi gigabyta. ale ok, mam taki mętlik w tej chwili że już sam nie wiem co wziąć. chyba na Elite się skuszę, skoro mówisz, że ma lepszą sekcję zasilania od AsRocka. Powiedzmy, że finansowo jestem w stanie to jeszcze udźwignąć. Chodzi o to, że muszę się zamknąć w pewnym budżecie z procem 3800x, 32 GB ramu TridentZ RGB i blokiem wodnym na ten proc. Tu gdzie mogę szukam oszczędności...


No i już wiem po obejrzeniu kilku opracowań i testów że asrock odpada całkowicie z powodu bardzo mocno grzejącego się chipsetu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...