Skocz do zawartości

I7 6700k problemy z temperaturą


Recommended Posts

Hej

 

Ostatnio zauważyłem, że podczas renderowania filmów procesor jest używany tylko w 60% 

Postanowiłem to sprawdzić, okazało się, że wydajność spada ponieważ temperatura osiąga 95-100 *C.

Pomyślałem o wymiane pasty termoprzewodzącej, okazało się, że już jest sucha, założyłem więc nową

jednak problem nie zniknął. Temperatury spoczynkowe są w normie 35-38*C, chłodzenie fo Fera 3.

Założone jest dobrze, pasta nie jest z najtanszych. Fera jest chłodna, tak jakby się nie nagrzewała, założona dokładnie tak jak wcześniej, wiatrak jest w dobrą stronę, chłodzenie przylega do procesora szytwno. Poniżej podaję specyfikację.

 

 

I7 6700K (Zegar stockowy) Wcześniej oc 4.5

1080ti

Pamięć hyperX Furyx 16 ddr4 2133

Msi-z170a PRO - aktualizacja bios nie pomogła

Obudowa zalman, wszystkie wiatraki sprawne, w obudowie jest chłodno.

Chłodzenie FERA 3

Zasilacz SilentiumPC FM2 650

 

 

Proszę o pomoc, moje próby ponownego montażu fery nie dają poprawy.

Link to post
Share on other sites

Przepraszam już wstawiam to co trzeba. Przy obciążeniu temperatury rosną natychmiastowo do 100, wieża fery pozstaje chłodna, ilość jak i jakość pasty jest okey, montaż także i tym jestem zdziwiony i dość zagubiony, wszystkie moje pomysły się już skończyły co może być nie tak.

 

Adnotacja-2020-08-21-084052.jpg

 

Adnotacja-2020-08-21-084157.jpg

Link to post
Share on other sites

Pod obciążeniem 1.25V, temperatury przy takim napięciu powinny być dużo dużo niższe.

Procesor ma już swoje lata i pewnie pasta między rdzeniem a IHSem straciła swoje właściwości. W takiej sytuacji trzeba zrobić skalp (delid) i zastąpić pastę ciekłym metalem.

Do zdjęcia IHS można użyć np. Dr. Delid i zrobić to samemu albo zlecić to komuś (na forum jest niejaki Patryk, który się tym zajmuje).

Link to post
Share on other sites

 

 

SilentiumPc to chiński szmelc brandowany na "jakąś tam" markę
jak 90% innego "szmelcu"? 

 

Nie ma co bić piany jak pasta była zmieniona i nie pomogło to CPU jest do skalpa, jak nie czujesz się na siłach żeby samemu to zrobić to oddaj komuś kto to dobrze ogarnie. 

Link to post
Share on other sites

stary proc

zresztą skylake i nowy słynął z ciekawych temp,szczególnie po oc

między rdzeniem a ihs'em masz pewnie skałę

bez skalpowania się nie obejdzie

a różnica w temp.będzie znaczna

a fera3 to nie szajs,kolego @cyna76,chyba żeś szajsu nie widział :rotfl:

choć do oc tego procka ciut przy słaba

radę da,tylko głośno może być

fortis by był jak znalazł

Edytowane przez mufasa
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...