Skocz do zawartości

Upgrade PC, w jaki procesor celować?


Recommended Posts

Cześć!

Po czterech latach mój komputer przestaje sobie dawać rade. Kiedyś tylko grałem i był spoko, ale dzisiaj używam go głównie do grafiki 3d (3ds max) - modelowanie, rendering, symulacje i jest krótko mówiąc kiszka.

Chcąc mieć mocarnego pcta muszę wymieniać pojedyncze podzespoły co jakiś czas bo inaczej nie wyrobie finansowo :) 

 

Aktualny setup:

Zasilacz                              Corsair VS Series 450W

Procesor                             Intel Core i5-6600

Karta graficzna                   EVGA GeForce GTX 960 4Gb

Płyta główna                       MSI B150M PRO-VDH

Pamięć Corsair                   Vengeance LPX, DDR4, 2x8Gb, 2133MHz, CL13 
Dyski                                   WD Blue 1Tb + Samsung Evo 860 480Gb

 

Na start chciałbym wymienić CPU i MOBO a resztę pewnie na pół roku zostawić tak jak jest. 

 

A teraz pytania do znawców:
1) w jaki procek celować? Chwilowo zastanawiam się nad Ryzenem 9 3900x, czy to dobry wybór? Czy jest duży przeskok mocy w porównaniu np z ryzenem 7 3700x tańszym o te 5 stówek? może od niebieskich coś konkurencyjnego? 

2) Mobo, czy takie byłoby wporzo do tego cpu? https://www.x-kom.pl/p/448022-plyta-glowna-socket-am4-gigabyte-b450-aorus-elite.html

3) Martwi mnie jeszcze zasilacz, czy on będzie w stanie uciągnąć ten procek czy niestety to kolejne koszty? :(  
4) myśląc przyszłościowo zastanawiam się nad ramem, jest sens dokładać drugą pare takich samych kości? Czy te prędkości to archaizm i lepiej jest sprzedać i kupić cos 3200MHz?? 

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam! 

Link to post
Share on other sites

Cześć!

Po czterech latach mój komputer przestaje sobie dawać rade. Kiedyś tylko grałem i był spoko, ale dzisiaj używam go głównie do grafiki 3d (3ds max) - modelowanie, rendering, symulacje i jest krótko mówiąc kiszka.

Chcąc mieć mocarnego pcta muszę wymieniać pojedyncze podzespoły co jakiś czas bo inaczej nie wyrobie finansowo :)

 

Aktualny setup:

 

Zasilacz                              Corsair VS Series 450W

Procesor                             Intel Core i5-6600

Karta graficzna                   EVGA GeForce GTX 960 4Gb

Płyta główna                       MSI B150M PRO-VDH

Pamięć Corsair                   Vengeance LPX, DDR4, 2x8Gb, 2133MHz, CL13 

Dyski                                   WD Blue 1Tb + Samsung Evo 860 480Gb

 

Na start chciałbym wymienić CPU i MOBO a resztę pewnie na pół roku zostawić tak jak jest. 

 

A teraz pytania do znawców:

1) w jaki procek celować? Chwilowo zastanawiam się nad Ryzenem 9 3900x, czy to dobry wybór? Czy jest duży przeskok mocy w porównaniu np z ryzenem 7 3700x tańszym o te 5 stówek? może od niebieskich coś konkurencyjnego? 

2) Mobo, czy takie byłoby wporzo do tego cpu? https://www.x-kom.pl/p/448022-plyta-glowna-socket-am4-gigabyte-b450-aorus-elite.html

3) Martwi mnie jeszcze zasilacz, czy on będzie w stanie uciągnąć ten procek czy niestety to kolejne koszty? :(  

4) myśląc przyszłościowo zastanawiam się nad ramem, jest sens dokładać drugą pare takich samych kości? Czy te prędkości to archaizm i lepiej jest sprzedać i kupić cos 3200MHz?? 

 

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam! 

 

Pod ryzena teraz najbardziej opłacalną płytą jest Msi TomaHawk B550. To płyta za jakieś 800zł a jakością i możliwościami celuje w segment premium. Wszyscy mówią o genialnej sekcji zasilania.

Jeśli chodzi o zasilacz, to najlepiej będzie, jak odpalisz sobie jakiś kalkulator i podasz w nim ilość wentyli itd.

Ramy do takiego proca trzeba zmienić na jakieś minimum cl16 3200 Mhz na dobrych pamięciach i próbować je kręcić

Z procem nie wiem, czy warto czekać. Na początku nowej generacji może być jeszcze większy problem z dostępnością, niż jest w tym momencie. 3900x jest bardzo wydajny, a tak naprawdę jeszcze dokładnie nie wiadomo co będzie oferowała nowa generacja. AMD na razie powiedziało, że w tym roku wyjdą nowe procki

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...