Skocz do zawartości

Modernizacja pod kątem większej ilości FPS


Recommended Posts

Witam

 

Aktualnie posiadam :

Procesor AMD Ryzen 5 2600, 3.4GHz, 16 MB + Karta graficzna XFX Radeon RX 580 GTS XXX OC+ 8GB GDDR5 + standardowo 16 gb ram + SSD

Pytanie co trzeba by zmienić aby uzyskać więcej FPS w takim np Call of duty warzone, ponieważ aktualnie na średnich ustawieniach mam około 60-70 a chciałbym mieć około 150.

Przy okazji zapytam czy dobrze rozumiem działanie monitora z odświeżaniem 144 czy aby osiągnąć takim poziom odświeżania muszę także osiągać tyle FPS. W przypadku procesorów w grę wchodzą tylko ryzeny bo nie będę przepłacał za ten szit od intela

Link to post
Share on other sites

Nie podałeś jaki masz budżet, jaka płyta główna, jaki zasilacz, stawiam że monitor 1080p/144 hz, słabszym ogniwem w zestawie jest karta, potrzebowalbys minimum rtx 2060 super żebyś się zbliżyć do 144fps, realnie pewnie 100-120, z tego co wiem 2070 super daje radę osiągnąć koło 150fps, ten Ryzen 2600 mógłby go bez overclockingu ograniczać.

 

 

Ale bym raczej poczekał na debiut Ampere I co się wtedy z cenami wydarzy.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za konkretną odpowiedź, jeśli chodzi o budżet to nie ma tu granic jednak zwyczajnie szkoda mi wydawać nie wiadomo ile bo są ciekawsze rzeczy na które można spożytkować kaskę ;] Tutaj jak kupować to 2070 w takim razie pół środków nie ma sensu bo za rok, półtora będzie ta sama sytuacja. Trzeba poczekać na nowe ceny i wymienić procek plus kartę. Jeszcze raz dzięki za pomoc

Link to post
Share on other sites

 

 

Przy okazji zapytam czy dobrze rozumiem działanie monitora z odświeżaniem 144 czy aby osiągnąć takim poziom odświeżania muszę także osiągać tyle FPS

Nie, to tak nie działa. Jeśli masz ustawione odświeżanie monitora na 144 Hz, to czy masz mniej czy więcej FPS od tej liczby, to nie ma znaczenia. I tak monitor wykona 144 cykli odświeżania matrycy na sekundę. FPS to parametr płynności obrazu, a nie odświeżania monitora :)

Link to post
Share on other sites

Nie, to tak nie działa. Jeśli masz ustawione odświeżanie monitora na 144 Hz, to czy masz mniej czy więcej FPS od tej liczby, to nie ma znaczenia. I tak monitor wykona 144 cykli odświeżania matrycy na sekundę. FPS to parametr płynności obrazu, a nie odświeżania monitora :)

Wymyśliłem sobie to na podstawie tego że w menu mogę włączyć wartość odświeżania i wtedy w prawym górnym rogu mam wartość odświeżania. Grając w counter strike wartość jest zawsze 144 w grze bo fpsy są na poziomie 200, natomiast grając w warzona wartość cały czas skacze bo fpsy są na poziomie około 70. Zmieniając ustawienia żeby fpsy w warzone były na poziomie około 120 -140 wtedy ta wartość w prawym górnym rogu też jest wyższa jednak nigdy nie trzyma stałych 144 tak jak w przypadku cs'a. Model monitora to Acer Nitro VG272PBMIIPX czarny HDR.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...