Skocz do zawartości

Ryzen 3700x OC


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Artok,

Recommended Posts

Witam, chciałem się dopytać czy dla Ryzena 3700x, takie ustawienia OC są bezpieczne na dłuższą metę:

 

4300 Ghz All Cores, napięcie 1.275v, stress test 30 minut AIDA 64, temperatury max 82 stopni

 

W codziennym użytkowaniu temperatury poniżej 65 stopni.

Link to post
Share on other sites

Składali mi go w sklepie więc nie wiem, a nie spisali numerków:)


Zazwyczaj jeden jest wyższej klasy i możesz go ustawić do 150Mhz wyżej w porównaniu z pierwszym blokiem.

Dzięki za wskazówkę, na razie udało mi się ustawić 4.3 na jednym i 4.375 na drugim i stabilnie działa, a wydajność lepsza jak miałem 4.35 na wszystkich przy 1.35v

 

 

Link to post
Share on other sites

Jestem super zadowolony, zwłaszcza że ja celowałem w wydajność wielowątkową. W moim wypadku wystarcza aż nadto, w programowaniu i kompilacji na razie nie jest nawet obciążony na 100%, gdzie mój pc z biura z i5-8500 leci na 100%, ale co się dziwić to ponad 120% większą wydajność wielowątkowa. Myślę że mi starczy na 3-4 lata.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Musisz mieć praktycznie tylko na uwadze temperatury sekcji zasilania. Jeżeli kupić nawet 4950x (zakładając, że będzie miał wyższy pobór energii niż 3950x) to jedyne co musiałbyś zrobic to zamontować min. 90mm wentyl, który by dmuchał bezpośrednio na VRM. 

Link to post
Share on other sites

3 lata temu wystarczał mi i5-8400, który teraz już chodził na 100%, 3700x ma 120% wydajności i5 i teraz pewnie mam na 2-3 lata spokój, 3900x już teraz jest 50% szybszy to pewnie 4900x za 3 lata się nada.

 

Po próbach i testach, zdecydowałem się na stałe dać 4.325/4.375 Ghz przy 1.275v, wydajność spoko, temperatury niskie (max 82 w stresie), wydajność np w Cinebench R20 5247cb

Dzięki za pomoc zwłaszcza za wskazówkę od @Artok

 

Sprawdziłem jeszcze przy wyższych ustawieniach/temperaturach:

 

4.4/4.450 przy 1.4v, miałem w Cinebench R15 2323cb , ale to niewielki wzrost w stosunku do tego 4.325/4375 - 2298cb

Edytowane przez wrobel_krk
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...