Skocz do zawartości

Podkręcenie procesora i5 4690K


Recommended Posts

Witam chciałbym sie przywitać, jestem tutaj nowy :)

 

Mam delikatny problem.

Moja specifikacja PC:

 

i5 4690k procesor to wiadomo.

ram 16 gb (idą smiało na 2000mhz)

zasilacz 530w thermaltake

karta graficzna gtx 1080

obudowa zalman z3 troszke przerobiona 

chłodzienie wodne navis evo 240 

 

 

Chodzi mi o mój procesor. Chciałbym go podkrecić na wieksze taktowanie powiedzmy 4.5 lub 4.8 oczywiscie jak sie da (czytałem że można) nawet stosowałem sie do poradnika na youtubie.

 

W moim PC uzyskałem stabilne 4.4 ale to jest dla dosyć mało :(

Gdy prubuje go wybić na te 4.5 to komputer sie zawiesza i resetuje przy testowaniu w programie occt ale w grach róznierz.

Podbijałem napiecia prubowałem naprawde wszystkiego.

 

Może jest tu ktoś kto by mógł coś moze doradzić, może coś zle robie nie mam pojecia

 

Dziekuje serdecznie za pomoc.

 

PS.

Dodatkowo wrzucam screny z biosu jak to ustawiłem w tej chcwili i jest stabilne 4.4

 

https://zapodaj.net/62b2d4cae3cbf.jpg.html

 

https://zapodaj.net/2292fe47500ac.jpg.html

 

Link to post
Share on other sites

Cześć :) Mam kilka pomysłów i uwag.

Po pierwsze podaj model płyty głównej i obecną temperaturę pod obciążeniem.

Po drugie na czas podkręcania procesora przywróć RAM na domyślne ustawienia. Szybszy ram obciąża kontroler pamięci w procesorze i może wpływać na osiągi. Jak będziesz zadowolony z taktowania procesora to dopiero wtedy bierz się za OC ramu.

Po trzecie napięcie jest zwyczajnie zbyt niskie. Ale wszystko rozbija się w przypadku tej generacji o temperaturę. Jeśli Navis daje sobie radę to za punkt wyjściowy przyjąłbym 4,7ghz @ 1,3V. Jeśli temperatura i stabilność będą OK to można kombinować dalej, podbić zegar, podbić Ring Ratio albo zbijać napięcie. VCCIN można dać na auto.

Link to post
Share on other sites

Cześć, płyte główną mam MSI z97. Na stabilnym 4.4 temperatura wacha sie od 69 do 85 stopni na kazdym rdzeniu.

 

 

Edit: Dałem mu na 4.7 ghz i zrobiłem tak jak napisałeś. Dałem wszystko na auto prócz "V" na 1.300

 

Komputer sie zawiesił w programie occt przy 0:05 sekundzie i potem blue screen.

 

Edit 2: Dałem mu 4.6 ghz napiecie 1.3v  i 1.9vccin pochodził 5 minut w occt i sie wysypał czarny ekran. Temperatura nie przekroczyła 70 stopni... Ram był ustawiony na auto.


10 minut testu w occt.

 

4.5ghz

taktowanie ramu na 1600

vccin 1.9

1.27 volta

 

https://tinypic.pl/wf904hkicxml

Temperatury.

 

Czy to szczyt jego możliwosci?

4.6 ghz sie wykrzaczył 

Edytowane przez tomekstary
Link to post
Share on other sites

tak przy 4.6 ghz napieciu 1.3v wysypuje sie. Nie wiem w czym moze lezec problem. Teraz chodzi mi na 1.230v i 4.4 ghz i taktowaniu ramu 2000mhz i sie nie wykrzacza a przy 4.6 ghz i napieciu 1.3v czarny ekran albo blue screen...


i zauważyłem ze to nie wina temperatury bo wykrzacza sie po iluś tam sekundach i nawet nie przekroczy 70 stopni

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Hej, tak sie składa że to była moja poprzednia plaftorma, też swego czasu męczyłem temat OC na tym procku, ale też musisz wziąć pod uwagę że te wyniki o których wspominasz (4.7 GHz) nie są gwarantowane. W moim przypadku również zatrzymałem sie na 4.4 i pamięciach 1866 MHz.

 

Po prostu #silicon_lottery, a to i tak myślę przyzwoity wynik jak start z 3.9 turbo.

 

Oczywiście nie zniechęcam do dalszych prób, ale też w pewnym momencie trzeba uznać stan za sukces a nie za porażkę ;) 

Link to post
Share on other sites
Chodzi mi o mój procesor. Chciałbym go podkrecić na wieksze taktowanie powiedzmy 4.5 lub 4.8 oczywiscie jak sie da (czytałem że można) nawet stosowałem sie do poradnika na youtubie.

Nie warto :) Mam taki sam cep . Jemu nawet wyższe taktowanie już nie pomoże.W grach gdzie niedomaga, niedomagać będzie .Możesz zyskać co prawda parę fps min/max ale to i tak nie zmieni oblicza już.  :/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...