Skocz do zawartości

Xiaomi Mi LED 4s 55" vs Sony KD55xg8596

Recommended Posts

Cześć. Planuje zakup telewizora. Początkowo byłem zdecydowany na telewizor Xiaomi Mi LED 4S, i takowy planuje zakupić. Budżet na telewizor jaki przeznaczyłem to około 2 tys zł.

W celu sprawdzenia na żywo postanowiłem że pojadę do RTV euro AGD i zobaczę na żywo jak to wygląda. Niestety nie posiadają tego telewizora na stanie, ale po 15 minutowej rozmowie z bardzo sympatycznym pracownikiem i po pokazaniu mi kilku telewizorów, Pan przekonywał mnie że ten telewizor to dziadostwo, a w budżecie 2 tys zł nie ma szans na zakup czegokolwiek sensownego. Jego argument był całkiem słuszny ponieważ po zobaczeniu różnicy na matrycy 50hz i 100hz jest różnica ogromna. 

Zaproponował mi telewizor sony kd55xg8596. Wszystko super fajnie, tylko z założonego budżetu 2 tys zrobił się już 3.

Telewizor stoi w pokoju w odległości 2,5/3 metrów od łóżka. Służyć ma jedynie wieczorem żeby coś się świeciło, oglądnąć film czy serial na Netflixie i od czasu do czasu jakiś kanał tv/czy pograć na xboxie. Pytania mam w zasadzie dwa.

1. Czy na którymkolwiek z tych telewizorów mogę pobrać aplikację nc+ i oglądać mecze/filmy? (Mam wykupiony cały pakiet w domu rodzinnym). Jeśli nie będzie działać to w jaki sposób zaopatrzyć się w tv w canal+ i eleven sports? (Przez internet)

2. Czy jest aż tak wielka różnica pomiędzy tymi telewizorami że warto dołożyć 30% wartości tego tańszego?Z jednej strony w większości ma służyć do netflixa i meczow, natomiast nie chciałbym sytuacji w której włączę TVP czy TVN a obraz będzie jak w moim 10 letnim tv

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Czekam na opinie bardziej doświadczonych, oraz na propozycję może jakichś innych TV.