Skocz do zawartości

Czy warto teraz kupić rtx 2070 super ze strony nvidi


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez subcio,

Recommended Posts

Jak w temacie mam dylemat.

Czy warto kupic karte 2070 super ze strony nvidi za 2399. Czy jednak poczekac na serie 3070 i pewnie bedzie trzeba dołożyć ok 400 zł. Aktualnie mam gtx 1070 i gram tylko w fullhd. procek i5-7600.

ps. juz od kilku mc sie zastanawiam nad zmiana karty jak na razie to tylko RDR2 nie chodziło na ultra...delikatnie musialem obniżyć detale.

Link to post
Share on other sites

To zależy w co grasz (tytuły multi / single, jeżeli single to bardziej sandbox typu właśnie RDR2 czy inne), czy planujesz wymianę monitora (bo do 1080p gtx 1070 spokojnie jeszcze starczy).

 

Wymiana platformy prędzej czy później Cię i tak czeka, bo epoka 4R procków dobiega końca.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To zależy w co grasz (tytuły multi / single, jeżeli single to bardziej sandbox typu właśnie RDR2 czy inne), czy planujesz wymianę monitora (bo do 1080p gtx 1070 spokojnie jeszcze starczy).

 

Wymiana platformy prędzej czy później Cię i tak czeka, bo epoka 4R procków dobiega końca.

monitora nie planuje wymieniać nie widzę sensu wymiany na np1440p przy 24' a gram głownie single... i wows...

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem wymiana na RTX 3070 to przy 1080p przesada, już 3060 to będzie overkill do FullHD.

 

Co zaś się tyczy monitora: a widziałeś kiedyś na własne oczy jak wygląda gra typu Doom, Wiedźmin czy inny sandbox na większym monitorze ORAZ większej niż 1080p rozdzielczości? Bo ja też tak myślałem przez długi czas - a teraz nie ma powrotu ;)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Może ten filmik pomoże:

 

 

 

 

..... no to już mam jasno wyjaśnione..... decyzja podjęta :) na początku zmienię platformę na coś 8r/16. Dzięki za odzew i temat do zamknięcia

 

/ nie cytuj całych postów / worm

Edytowane przez worm
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja nie ruszałbym w ogóle procesora i przypierdzieliłbym mocną kartę. Zamieniłem ostatnio Z97 + i5-4690K (cztery rdzenie) z DDR3 na Z390 + i5-9600K (6 rdzeni) + DDR4. W grach nie przybyła ani jedna klatka. GPU miałem wtedy GTX 1080. Jest na forum gdzieś ten temat...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja nie ruszałbym w ogóle procesora i przypierdzieliłbym mocną kartę. Zamieniłem ostatnio Z97 + i5-4690K (cztery rdzenie) z DDR3 na Z390 + i5-9600K (6 rdzeni) + DDR4. W grach nie przybyła ani jedna klatka. GPU miałem wtedy GTX 1080. Jest na forum gdzieś ten temat...

..... nooooo kolego to zasiałeś ziarno totalnej niepewności... tym bardziej że właśnie o to chodzi co w pierwszej kolejności zmienić wiem że całą platformę  .... grafika lub płyta plus procesor o to jest pytanie :)

 

ps. jestem "starej daty" i wiem że nowe konsole może będą za max 3k... ale nie przekonam się Nigdy do pada..... ;)

Edytowane przez subcio
Link to post
Share on other sites

..... nooooo kolego to zasiałeś ziarno totalnej niepewności... tym bardziej że właśnie o to chodzi co w pierwszej kolejności zmienić wiem że całą platformę  .... grafika lub płyta plus procesor o to jest pytanie :)

 

ps. jestem "starej daty" i wiem że nowe konsole może będą za max 3k... ale nie przekonam się Nigdy do pada..... ;)

U Ciebie to bym przypierdzielił grafikę i tyle. Jak będziesz chciał więcej to wymień CPU na taki z literką "K" i przypierdziel na 4,7-4,8 GHz i masz potwora a nie PC. Gdybyś miał jakiś Core 2 Duo czy Pentium to wiadomo - platforma do zmiany. Nie mogę znaleźć tego tematu swojego bo tą moją zmianę potwierdziłem testami. Może chłopaki pomogą jak to znaleźć...

 

Znalazłem temat:

http://forum.benchmark.pl/topic/276668-upgrade-pc-druga-karta-czy-zmiana-podstawki/

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@bonus ci dobrze radzi bo tamci naciągają cię na koszta nie potrzebnie.

Zmień grafikę a do tej platformy jak będzie mało zmienisz procek na K albo tanio wyrwiesz i7 a rozdzielczość monitora sobie nie podnoś jak wystarczy ci ta co masz.Przez takie wydziwianie będziesz musiał wydać więcej niż zakładałeś.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@bonus ci dobrze radzi bo tamci naciągają cię na koszta nie potrzebnie.

Zmień grafikę a do tej platformy jak będzie mało zmienisz procek na K albo tanio wyrwiesz i7 a rozdzielczość monitora sobie nie podnoś jak wystarczy ci ta co masz.Przez takie wydziwianie będziesz musiał wydać więcej niż zakładałeś.

...dobrze prawicie.... :) właśnie taki miałem cichy plan .... zapitolić grafikę będe miał porównanie z obecną... i wtedy się okaże czy procek do natychmiastowej wymiany. ;) .

ps. tylko czy teraz za 2399 rtx 2070 super czy na rtx 3070 ????? we wrzesniu... 

Link to post
Share on other sites

Zapomnij o RTX 30XX to będzie przerost formy nad treścią i kupią je tylko lanserzy.

 

RTX 2070 SUPER ta karta pozwoli ci,cieszyć się długo grami  w 1440p i nie rzadko w 2160p a do tego jak będzie trafiał DLSS 2.0 do nowych gier to tylko wydłuży wydajność tej karty.

Wybierz sobie teraz 2070 SUPER bo ceny są już prawie identyczne z tym co było przed wilusiem. 

Link to post
Share on other sites

Do 1080p gtx 1070 dalej wymiata i nic wymieniac nie potrzeba.

 

Skupił bym sie raczej najpierw na procku bo on juz jest waskim gardłem  do gtx 1070.

 

poczekaj do wyjscia 3xxx ,zobaczymy jak ceny rtx 2070 sie ustawią,a potem cos wybierz,ale rownolegle ze zmiana karty mysl tez na wymiana procka ,albo juz calej platformy typu ryz  3600+  tania b450 .

Edytowane przez kuba223
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

...dobrze prawicie.... :) właśnie taki miałem cichy plan .... zapitolić grafikę będe miał porównanie z obecną... i wtedy się okaże czy procek do natychmiastowej wymiany. ;) .

ps. tylko czy teraz za 2399 rtx 2070 super czy na rtx 3070 ????? we wrzesniu... 

Do września niedaleko. Jak Ci się nie śpieszy to poczekaj. Ale z 2070S też będziesz bardzo zadowolony.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Sęk w tym, że jak wejdzie DLSS 2.0 na dobre, to będzie pozamiatane.

 

Rację bytu będzie miało tylko RTX. 

 

koledzy.. dzięki serdeczne za rady..... własnie dokonałem zakupu rtx 2070 super z Nvidia store . tak że teraz to zbieram kasiore na zmiane platformy. Dzięki za sugestie. Temat do zamknięcia

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie ma to jak wcisnąć koledze na dwa miesiące przed premierą nowej generacji kartę "starej" generacji, i to w cenie wyższej niż na premierę ;)

 

Owacja na stojąco :/

 

 

Jak to się mówi, najłatwiej dysponować cudzymi pieniędzmi.

 

 

 

Rzeczywiście,kto tu chce bezsensu dysponować cudzymi pieniędzmi od razu widać.

Moim zdaniem wymiana na RTX 3070 to przy 1080p przesada, już 3060 to będzie overkill do FullHD.

 

Co zaś się tyczy monitora: a widziałeś kiedyś na własne oczy jak wygląda gra typu Doom, Wiedźmin czy inny sandbox na większym monitorze ORAZ większej niż 1080p rozdzielczości? Bo ja też tak myślałem przez długi czas - a teraz nie ma powrotu ;)

 

Link to post
Share on other sites

@up no i co tymi cytatami udowodniłeś? - świeć nas, co Ci się tutaj nie zgadza? sam napisałeś....

 

 

RTX 2070 SUPER ta karta pozwoli ci,cieszyć się długo grami  w 1440p i nie rzadko w 2160p... 
  ale do tego jeszcze wrócimy.

 

 

Co do sedna sprawy, przynajmniej kilka osób w tym wątku wyraźnie tłumaczyło autorowi dlaczego zakup 2070S do obecnej konfiguracji to nie jest dobra opcja:

 

#2

 

 

Najpierw zmień procesor. 
 

#4

 

 

Wymiana platformy prędzej czy później Cię i tak czeka, bo epoka 4R procków dobiega końca.
 

 

#7

Może ten filmik pomoże:

 

... nie pomógł, choć bardzo wymowny, ale po co tracić czas jak się wie lepiej.

 

#15

 

 

Skupił bym sie raczej najpierw na procku bo on już jest wąskim gardłem  do gtx 1070.

 

I tak będzie... autor właśnie kupił GPU, którego nie wykorzysta na obecnej platformie, Natomiast popatrzmy co Ty proponujesz...

 

 

 

RTX 2070 SUPER ta karta pozwoli ci,cieszyć się długo grami  w 1440p i nie rzadko w 2160p a do tego jak będzie trafiał DLSS 2.0 do nowych gier to tylko wydłuży wydajność tej karty. Wybierz sobie teraz 2070 SUPER bo ceny są już prawie identyczne z tym co było przed wilusiem. 
 

 

Po premierze Ampere ceny 20xx spadną, autor spokojnie mógł to przeczekać przeskakując na nową platformę. A tak to ma dalej 4 gołe jajka na martwej platformie i EOL GPU którego i tak nie wykorzysta. Excellent.

  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

Kupowanie karty gdy za rogiem premiera nowych to głupota. Może nowe nie będą warte uwagi, ale ceny ich poprzedników ulegną zmianie na pewno. Jeszcze do takiego procesora. Nie przybyło klatek, ta a z pewnością niedługo nie spadną jak teraz 4 rdzenie już w grach na 100% fruwają.

 

Marekpe już nie pierwszy raz widzę jak swoimi postami działasz na szkodę osobom, które chcą się poradzić.

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Pan Marek błyszczał także w wątku bodajże o wydajności 4 rdzeniowych inteli w grach, kiedy to wyszło na jaw że manipuluje specyficznymi ustawieniami tak, aby zakląć rzeczywistość i dodać sobie nieco klatek. Jak jeden z użytkowników to zauważył, czym prędzej usunął swoje odnośniki i zwinął żagle.

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Pan Marek błyszczał także w wątku bodajże o wydajności 4 rdzeniowych inteli w grach, kiedy to wyszło na jaw że manipuluje specyficznymi ustawieniami tak, aby zakląć rzeczywistość i dodać sobie nieco klatek. Jak jeden z użytkowników to zauważył, czym prędzej usunął swoje odnośniki i zwinął żagle.

 

Dowiodłem,że macie zaburzenia struktury i funkcji myślenia.

I tego przykładem będzie kolejny to raz,że chodziło o procesor 6-rdzeniowy tj 8600K/9600K vs R 3600 widać dokładnie kto stara sie manipulować informacjami,wybierz się z kolegami do lekarza z problemem opisanym wyżej.Ja żagli nie zwijam po prostu nic nie będę więcej udowadniał,zwłaszcza takim znawcom jak wy.

Wszystko, co istnieje w świecie, musi podlegać prawom logiki. Z wyjątkiem ludzkich myśli. Człowiek jest czymś więcej niż materią, bo prawa logiki może zawieszać. Wolność do głupoty – oto wielkość ludzkiego fenomenu. Tylko czy można z tej wolności korzystać bezkarnie? jak wy k...a dwóch prostych postów nie potraficie przeczytać.Was mogę przyrównać tylko do jednej grupy zwierząt.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...