Skocz do zawartości

Monitor - Philips 245E1S/00 - do prac graficznych...


Recommended Posts

WItam!

 

Chcę zmienić wysłużony monitor na coś nowego. Na codzień składam grafikę - Adobe pakiet... wieczorami łupię w WARZONA itd. Wiem, że wskazany w temacie monitor nie jest GRAFICZNY - ale chciałem połączyć w miarę szybszą matrycę 75Hz Freesync itd. + żeby kolory nie były z kapelusza...

matryce TN odpadają z założenia.  

 

Philips 245E1S/00

Czy ktoś coś w kwestii tego monitora jest w stanie powiedzieć?? Jak wyglądają kolory, odwzorowanie, możliwość ustawienia??? 

 

Z góry dzięki za pomoc :)

 

 

Link to post
Share on other sites

No w granicach do tych 870 zł.... właśnie tego ACERA też brałem pod uwagę w pierwszej kolejności... ale później trafiłem PHILIPSA który obecnie jest tańszy o 150 zł... 

 

Grafika - płaska DTP - do druku rzeczy.

 

Teraz ogarniam na DELLu U2412m - kolory fajne - IPS - niestety opóźnienie matrycy spore i 60 hz tylko :(((

 

Reasumując - PHILIPS 150 tańszy -ma większe pokrycie RGB z tego co czytałem... z minusów - TO PHILIPS :) - nie posiada Adaptive Synca.

ACER droższy ale popularny na rynku. Posiada Adaptive Synca... dużo dobrego można przeczytać o tym monitorze - ale tylko od graczy...

 

Dlatego pytanie brzmi - który? :)))

 

 

Dzięki i pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Sznib... No proszę Cię. Tak mam taki monitor na biurku wraz z kalibratorów w biurze. W domu potrzebuje wypośrodkować... Coś do pracy i do grania... Znaleźć złoty środek dlatego zapytałem o wskazane monitory... Twój komentarz niczego nie wniósł... Dzięki, że się starałeś ale odpuść sobie.

Link to post
Share on other sites

Ale nie da się tego "wypośrodkować". Jeszcze przy robieniu grafiki do neta, to tak. Ale jak robisz do druku to musi być dobry skalibrowany monitor, bo inaczej kolory nie będą dobrze odwzorowane. Tego nie przeskoczysz. Jak Ci zależy na gamingowych ficzerach to tylko kupno dwóch monitorów; jeden do pracy, drugi do grania. W jednym obu rzeczy nie pogodzisz.

Link to post
Share on other sites

Sznib dobrze pisze  jak można wypośrdokować :D  niby coś tam wiesz o kolorze ,masz kalibratory,masz monitor graficzny a pytasz jaki monitor  ??? coś tu się nie zgadza  :D   czyli wychodzi że za bardzo jednak o tym kolorze brak wiedzy. Podpowiem że coraz częściej można za ok 1500pln mieć nówkę neca ea275wmi  a często gęsto używki z gwarancjami chodzą po 1-1,1tyś  + kalibracja i niema sobie równych w takiej kasie 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...