Skocz do zawartości

Recommended Posts

OxygenOS to AOSP kod Androidowy od Google na bazie Linuxa

tzoooo? https://brouken.com/2020/02/oxygenos-oneplus-vs-aosp-stock-android-pixel/

 

 

Pomyśl jeszcze nad O+7t bez pro. Podobno dziś potaniały . Masz to samo co Realme X2 a producent lepszy

2699 w xkomie, faktycznie potaniał...

to wszystko bbk jedni ciągną od drugich, nie ma dużego znaczenia

Edytowane przez jempierozki
Link to post
Share on other sites

Na Reddit piszą że obniżyli cenę w UK.

To za chwilę potanieje u nas.

 

@jempierozki no... OxygenOS to AOSP.

 

https://en.m.wikipedia.org/wiki/OxygenOS

 

 

Dlatego jest taki biedny. Bo jest.

I szybki :D

 

W supporcie O+ udostępnili HydrogenOS można sobie zamienić.

Edytowane przez Lord_Krecitsqa
Link to post
Share on other sites

 

Android is developed by Google until the latest changes and updates are ready to be released, at which point the source code is made available to the Android Open Source Project (AOSP),[139] an open source initiative led by Google.[140] The AOSP code can be found without modification on select devices, mainly the Google Nexus and Google Pixel series of devices.[141] The source code is, in turn, customized by original equipment manufacturers (OEMs) to run on their hardware.[142][143] Android's source code does not contain the device drivers, often proprietary, that are needed for certain hardware components.[144] As a result, most Android devices, including Google's own, ship with a combination of free and open source and proprietary software, with the software required for accessing Google services falling into the latter category.

https://en.wikipedia.org/wiki/Android_(operating_system)#AOSP

przecież oxygenos jest zmodyfikowanym androidem (chociażby na pierwszy rzut oka ikonki nie są z czystego androida), ma pełno opcji personalizacji, czego zwykły android nie ma, to, że bardzo przypomina czystego androida, to nie znaczy jeszcze, że nim jest, bo nie jest

 

 

Na Reddit piszą że obniżyli cenę w UK. To za chwilę potanieje u nas.

pewnie wyprzedają resztki, u nas działa januszowa ekonomia, gdzie podwyższają ceny jeśli są problemy z dostępnością, lub wycofują model (chociażby realme x2 pro, o którym tak cały czas rozmawiamy, jeszcze jakoś przed majem kosztował 2199 w wersji 12/256, a nie 2299 jak teraz)

Edytowane przez jempierozki
Link to post
Share on other sites
Czyli Realme to taka budżetowa wersja OP? XD

zasadniczo tak, chociaż bardziej powiedziałbym, że to budżetowa wersja oppo, więc jeśli masz do wyboru oppo i realme w tej samej cenie to bierzesz (w większości przypadków) realme

no tak. To są właśnie wersję AOSP

no nie, nie chce mi się rozwodzić nad tym tematem, ale pomimo tego jak wygląda oxygenos, to nie jest to czysty android

Na czymś musieli zaoszczędzić skoro jest ~700 różnicy. No siły nie ma.

pojęcie marka (producent) jest ci znane? w ogóle cokolwiek z marketingu jest ci znane?

Bo wiem że Xiaomi się rozlatują po roku xD

xiaomi miało inny cel, mieli zarabiać na oferowaniu swoich usług (w chinach to działa, bo nie mają aplikacji googla), stąd oferowali niskie ceny za swoje smartfony i stąd masz reklamy w ich software, miałeś się uzależnić od ich oprogramowania i kupować ich wirtualne usługi (my mamy usługi googla i nie pykło u nas, teraz ceny zaczynają rosnąć do takiego poziomy, gdzie mogą zarabiać "normalnie")

Edytowane przez jempierozki
Link to post
Share on other sites

@jempierozki ja tam nie krytykuję Realme X2 pro bo to bardzo fajny telefon. Szacun poprostu że tak tanio może konkurować z telefonami za 1000 więcej.

 

Ten NORD faktycznie szału nie robi względem Realme.

Ale jeśli faktycznie cena One Plus 7t została zrównana do Realme oraz Nord to nawet bym się nie zastanawiał.

 

Chyba za wcześnie na reakcję polskiego rynku na obniżki.

 

Może być tak że 7t już nie jest produkowany i stąd te zrównania cen ?

Edytowane przez Lord_Krecitsqa
Link to post
Share on other sites

Przeważnie rezygnacja ze szkła i aluminium na rzecz plastiku. Ale bebeszki w normie. Ewentualnie gorszy wyświetlacz, lub brak 90HZ.

 

Ale to wciąż ta sama firma, i dobre fony. W sumie firma matka to Oppo więc oppo powinno być lub jest flagowe w tych markach. Ale jakoś najlepiej wypada one+. Trochę ich nie rozumiem...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Może być tak że 7t już nie jest produkowany i stąd te zrównania cen ?

może być tak, że mają ograniczoną możliwość produkcji i być może w końcu zaprzestaną całkowicie (nie dziwiłoby mnie to, w końcu nord gdzieś i z czegoś muszą produkować, ale to gdybanie)

na stronie realme eu x2 pro w wersji 8/128 można dostać za 399 ojrów i 449 za 12/256, więc chyba nadal wypada taniej

Ale jakoś najlepiej wypada one+

oneplusy na początku chyba miały być (i były) flagship killerami, dopiero później jak już zbudowali markę to ich trochę poniosło, no ale co się dziwić

to samo jest z xiaomi, to samo będzie z realme, dlatego przywiązywanie się do jednej marki i twierdzenie, że xiaomi nadal jest warte zakupu i jest jedyną opcją jeśli chodzi o budżetowe smartfony w 2020 jest głupie

Edytowane przez jempierozki
Link to post
Share on other sites

Podepnę się pod temat. Ponieważ nie ma nigdzie Realme X2 Pro z sensownymi ratami (czyli 0%), zacząłem zastanawiać się i czekać na OP Nord, ale tak śledzę ten temat i sam nie wiem. Obecnie w promce jest Poco F2 Pro za 2 koła, tylko czy się opłaca? Ogólnie to czekać aż się pojawi coś czy wybierać pomiędzy:

P30

Poco F2 Pro

Reno3

 

Ogólnie to w tej cenie nie ma chyba nic idealnego (złącze słuchawkowe, wejście na karty SD, pamięć UFS3, dobry proc i amoled z 90Hz odświeżania)?

Link to post
Share on other sites
P30 Poco F2 Pro Reno3

z tych to p30, ale jak ci się nie spieszy, to czekałbym, może po wakacjach się coś pojawi

 

a allegro i ich raty? akurat są tam x2 pro z x-komu, w wersjach outletowych x 12/256, może ciebie zainteresują

Edytowane przez jempierozki
Link to post
Share on other sites

Ostatecznie zdecydowałem się na OnePlus 7T Pro. Jak dla mnie telefon rakieta. OxygenOS najlepszy system z jakim miałem do czynienia. Myślę, że na 3 lata spokojne mi wystarczy. Dzięki wszystkim za pomoc. Pozdrawiam :)[/size] [/size]

Bardzo dobry wybór.

Ja też jestem mega zadowolony.

Zresztą od początku o nim mówiłem.

Edytowane przez Lord_Krecitsqa
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...