Skocz do zawartości

Modernizacja 2+ letniego zestawu pod streaming.


Recommended Posts

Witam serdecznie,około 2 lata temu robiłem dość porządny upgrade,nie wymieniłem wtedy tylko GPU i bodajże zasilacza,które były w miarę okey na tamtą chwilę a i budżet już nie pozwolił. Zestaw wygląda następująco :

 

CPU : i7-8700k 3,7 GHZ + Grandis 2

GPU : Geforce 1060 6GB

RAM : G.Skill Ripjaws V, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16

Zasilacz : Corsair CX450M 450W

SSD : GoodRam 240 GB 2,5" SATA III

MOBO : ASRock Z370 EXTREME 4

Monitor : AOC G2460PG

Obudowa : SilentiumPC Gladius M35W Pure Black

Internet : 300/60 (faktyczny download upload najczęściej 150-200/45-50)

 

 

W żadne nowsze tytuły nie grywam,jedynie dota 2 + streaming. Maksymalnie co moge osiągnąć to 720p/30 fps/2500 bitrate przy prawie najniższych ustawieniach graficznych w grze i tutaj mowa o stabilnych 144 fps podczas gry,beż najmniejszego laga,freeza itp.

Ustawienie 1080p/60 fps jest możliwe,jednak spadki fps i ogólna jakość gry jest dla mnie nie do dopuszczenia,niestety wymagam prawie że perfekcojnizmu tutaj.

 

Sądzę,chociaż mogę nie mieć racji,że ogranicza mnie kupiona w 2015/16 karta graficzna której nie wymieniłem do tego czasu. Od tamtego czasu praktycznie nie siedziałem ani minuty w kartach graficznych,nie mam pojęcia jakie są teraz opłacalne pod względem wydajność=cena. Na samą GPU jestem w stanie wydać 2,5-3k. 

 

PS. Z chęcią posłucham opinii na temat reszty zestawu,domyślam się że zasilacz nie wystarczy.

Edytowane przez Ethas
Link to post
Share on other sites

Troche poprzegladałem i praktycznie od razu znalazłem 2070,nie widzę żadnego innego konkurenta a i budżet idealnie się wpasowuje.

 

Pytanie tylko,od którego producenta polecacie ? A co do zasilacza,prawie na każdej piszą 650W,więc nawet ten zapas do 700W mogę dołożyć,to nie jest problem,tylko jakiś sprawdzony,porządny jakby ktoś mógł polecić.

Link to post
Share on other sites

Z kart polecam Zotac Amp! Extreme, dobre chłodzenie i dość nisko wyceniona:

https://www.ceneo.pl/86055549

Alternatywnie (i możliwe że trochę drożej): Asus ROG Strix, EVGA FTW3 / XC Ultra, MSI Gaming X Trio, Inno3D iChill X3, Gigabyte Aorus. Wszystkie wymienione są bardzo dobre, wybierz która ci z wyglądu najlepiej pasuje i w dobrej cenie jest akurat.

 

Zasilacz to klasycznie Seasonic Focus 550W. Do mocniejszego nie ma sensu dokładać, i7 i 2060S wezmą max z 450W więc jeszcze spory zapas zostaje.

https://proline.pl/zasilacz-seasonic-focus-gx-550-80plus-gold-550w-p1401081

Link to post
Share on other sites

Jutro po robocie poszukam tych 2 rzeczy i zamówie,dziękuje bardzo za pomoc. Nie planowałem co prawda jeszcze inwestycji zasilacz,nie mniej jednak domyślałem się że będzie trzeba. 

 

Myślę że starczy taki zestaw na jakiś czas.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o kwestie pojemności,to mi starcza,jedyne co by można było zarzucić to prędkość działania momentami,ale nie wiem czy w tym roku to jeszcze wymienię, na razie zamówię GPU z PSU i zobaczymy jakiś czas jaka poprawa będzie w streamingu.

Link to post
Share on other sites

Rzecz w tym że nigdy tego nie robiłem,ale poradnik widze że jest bardzo przejrzyscie napisany,moze na dniach wolnych usiądę nad tym,raczej nie wysadzę pc w powietrze.

 

A skoro o OC mowa,dużo słyszałem pozytywnych opinii na temat kręcenia RAM,jak by to się miało do moich kostek?

Edytowane przez Ethas
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...