Skocz do zawartości

MiniITX na ryzenie do Internetu


Recommended Posts

Panowie potrzebuję do domu małego PC. Najlepiej miniITX. 

 

Komputer typowo pod przeglądanie internetu + filmiki youtube. Mam laptopa z ryzenem 5 2500u i taki procek spokojnie dałby radę do moich potrzeb ale chcę coś małego stacjonarnego (szkoda mi baterii w lapku no i mały pc to mniej kabli).

 

Dysk spokojnie 256gb ssd na sata lub nvme. 

 

Bez dedykowanej grafiki. 

Ram 8GB starczy. 

 

Można z używek. 

Zależałby mi na ładnej smukłej obudowie (bez okna, ledów itd). 

 

Budżet mocno niewielki powiedzmy do 1000-1500zł. 

 

Czy możecie coś mi polecić? 

Link to post
Share on other sites

Pod te zastosowania to zwykły smartfon wystarczy..

 

Rozważ Nvidię Shield pro za tysiąc zł. No chyba, że potrzebujesz coś pecetowego na nim robić, czego nie możesz na tym.  Obudowa jest malutka i ładna. Da się wymienić dysk na większy oraz używać myszy i klawiatury.

 

Czuję, że ten frankenstein mini ITX miał iść do salonu, ale nawet jak do biurka z monitorem to shield ogarnie internet, you tube czy nawet office i nie wiem co byś jeszcze potrzebował.

Link to post
Share on other sites

Zależnie od potrzeb, ale do tego NUC trzeba ram dokupić i dysk i zero możliwości rozbudowy, gdyby plany się zmieniły. Osobiście wolałbym coś co można rozbudował lub sprzedać na części. 

Nie rozumiem (nie muszę bo to nie moja sprawa) podejścia autora. Skoro jest laptop i spełnia wymagania to korzystaj z niego do bólu, sprzęt szybko się starzeje technologicznie i za 3 lata będzie przestarzały, bateria tak szybko nie padnie, zawsze można pod ładowarką pracować w domu, 90% ludzi i tak tak robi. A te 1500 zostawić sobie i zbierać na nowego laptopa i zmienić jak stary padnie lub ze starości przestanie wystarczać. Poza tym bateria do laptopa to tak na oko 200-300pln a nie 1500.

Oczywiście jak ma to być mini pc do salonu to co innego ale tak to nie widzę sensu składania tego pc.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...