Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Kończy mi się umowa z dostawcą internetu, a w związku z faktem iż jest coraz gorzej więc będę wybierał innego.

Mam do wyboru Orange, Vectrę oraz lokalną sieć która działa w kilku sąsiednich gminach oraz miastach. I to właśnie ją biorę pod uwagę ponieważ jako jedyni podpinają modem, do którego podłączasz swój router, a nie combo jak w przypadku dwóch pierwszych.

Po krótkiej rozmowie otrzymałem informację, że do lokalu wchodzą światłowodem i podpinają modem Huawei HG8546M, z niego idzie RJ45 do routera oraz kolejna RJ45 (w moim przypadku 2) do dekodera TV.

1. Z tego co patrzę to ten huawei jest jako router, więc jak podepnę swojego TPlinka to nie będzie problemów (podwójny NAT)?

2. Jeżeli ten huawei będzie ustawiony w tryb bridge to nie jest czasami tak, że będzie działał tylko LAN1 (który będzie podpięty do mojego WLAN routera), więc co z sygnałem do dwóch dekoderów? a dostałem informację iż  z LAN2 i LAN3 z ich huawei będzie sygnał szedł do dekoderów.

 

Aktualnie mam tak, że koncentryk wchodzi do mieszkania - rozgałęźnik i jeden kabel do dekoderów a drugi do ich modemu do którego mam podpięty TPlink - i to działa dobrze. Natomiast w nowym przypadku nie wiem czy nie będzie problemów na linii router - router. Przyznam się, że nie znam się za bardzo w tym temacie więc proszę Was o pomoc, bo nie chciałbym aby np jakaś gra sieciowa lub aplikacja nie działała prawidłowo.

 

Dziękuję za pomoc

Link to post
Share on other sites

Zapytaj dostawcę jak to ustawiają i gdzie jest NAT.

OK, dzięki za odpowiedź i zapytam ich.

Natomiast jeżeli byłby podwójny NAT to jak to sprawdzić? Zwykłe polecenie tracert lub pathping do tego wystarczy?

Jak dziś robię ww. komendy na IP, które znajduje się w Holandii to modem jest pomięty:

1. Moje urządzenie

2. Router TPLink

3.... węzły przez które przechodzi sygnał - Warszawa - Poznań - Niemcy - Holandia.

Jeżeli wybiorę tego dostawcę neta i będzie podwójny NAT to będzie tak:

1. Moje urządzenie

2. Router TPLink

3. ich HUAWEI

4.... węzły ?

 

Kolega ma neta od nich i bym podszedł posprawdzać, to byłbym już jakoś przygotowany :)

Link to post
Share on other sites

Na podstawie adresu na wanie i/lub adresu pod którym jestes widoczny z Internetu.

Czyli jak sprawdzę mój publiczny adres IP to on musi się zgadzać z IP, który będzie na moim routerze TPLink w zakładce WAN? I wtedy będę miał pewność, że Huawei nie tworzy osobnego NAT, co za tym idzie że podwójny NAT nie występuje.

Dobrze rozumiem?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...