Skocz do zawartości

Bezprzewodowy mechanik 500


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Leminairre,

Recommended Posts

Cześć.

Moja klawiatura (logitech cordless wave) po 13 latach i kilku czyszczeniach zaczyna odmawiać posłuszeństwa (myszka z zestawu poddała się rok temu).

 

Ale do rzeczy:

Szukam mechanika, najlepiej na cherry mx silent red, choć w ostateczności moja druga połowa pogodzi się z zwykłymi red'ami (czyli ma być jak najciszej).

Drugi warunek potrzebuje coś, co może działać bez kabelka(pytanie czy to ma sens).

Będzie głównie do gier(RPG, fps, strategie, głównie single) powiedzmy 60/40.

Rozmiar 60% lub 65%.

Podświetlenie: będzie to będzie, nie to nie.

No i żeby było na lata.

Budżet powiedzmy że 500 zł, im mniej tym lepiej ;) ale zależy mi na jakości.

 

 

Po czytaniu wielu wątków w dziale chciałem coś z Leopolda, ale nie mogę znalezc bez kabelka.

Z ikbc znalazłem W200 (większą niż bym chciał, ale ostatecznie by była) i jak ona się ma w porównaniu do Anne Pro 2.

Czy Akko 3068 to to samo co ducky?

Która z wyżej wymienionych będzie najpelsza.

Pomocy. :)

Z budżetówek napotkałem Rk61, ale czy warto się tym w ogule interesować?

Edytowane przez aquila
Link to post
Share on other sites

"Drugi warunek potrzebuje coś, co może działać bez kabelka(pytanie czy to ma sens)."

Anne Pro 2, zupełnie nie spełni oczekiwań - Bluetooth niestety ma nieznośne opóźnienie, które wyklucza tę klawiaturę z dynamicznych gatunków gier, a więc odraczam również od RK61.

 

"Czy Akko 3068 to to samo co ducky?"

Akko było partnerem biznesowym Ducky w Chinach, współpracę zakończyli w maju poprzedniego roku, z tego powodu Akko rozpoczęło produkcję wyłącznie pod własną nazwą.

 

"Z ikbc znalazłem W200 (większą niż bym chciał, ale ostatecznie by była) i jak ona się ma w porównaniu do Anne Pro 2."

Otrzymujesz nade wszystko łączność 2.4Ghz, która winna zapewnić niskie opóźnienie, W200 patrząc przez pryzmat poprzednich konstrukcji, prezentuje się naprawdę w porządku.

Dostępność pod znakiem zapytania, niestety, niegdyś JoyBuy zapewniał wysyłkę do Polski.

Link to post
Share on other sites

@Leminairre bardzo dziękuję za rzetelną i zadowalającą mnie odpowiedź. Czytając Twoje wcześniejsze wypowiedzi liczyłem że taka będzie :) i się nie rozczarowałem.

Z W200 liczyłem się, że będę musiał polować na JoyBuy, więc na tym się skoncentruje.

 

Tak na marginesie:

"Akko było partnerem biznesowym Ducky w Chinach, współpracę zakończyli w maju poprzedniego roku..." - > rozumiem, że przez to spadła jakość klawiatur w porównaniu z ducky. Tak?

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

iKBC W200

 > https://www.joybuy.com/601069203.html

Szczęśliwie, dostępna na wyciszonych MX Red Silent.

Legendy, są wykonane w technologii "laser-etching", podobnie jak w przypadku docenionego modelu MasterKeys L oraz MasterKeys S produkcji Costar (jest również podwykonawcą klawiatur Filco, znanych każdemu entuzjaście), nie są nazbyt żywotne, lecz najważniejsze, iż otrzymujesz PBT.

 

 

"...rozumiem, że przez to spadła jakość klawiatur w porównaniu z ducky. Tak?"

Ducky wplecione zostało najprawdopodobniej wyłącznie ze względów marketingowych, biznesowy mariaż.

PCB wykonane jest charakterystycznie dla budżetowych modeli, nie ma nic wspólnego z jakością klawiatur Kaczuchy.

Warto wścibić oficjalną wiadomość od Ducky, które ogłosiło, iż wszelakie klawiatury "Akko x Ducky", są kopiami ich produktów, gdyż zaprzestali współpracować, niemniej liczebność typowych produktów "knockoff", jest bardzo mała.

Nabywając klawiaturę z podlinkowanych w wątkach witryn, najprawdopodobniej otrzymałbyś po prostu wypust Akko.

Tak więc, jakość pozostała, suponuję - tożsama, gdyż Ducky nie przyniosło ze sobą swojej fabryki, z pewnością nie w tej kategorii cenowej.

 

Abstrahując, rzeczywistość małych marek, jest niestety bardzo przykra.

Niezdolni sfinansować własnego projektu bądź ponieść kosztu porażki inwestycji, funkcjonują na kagańcu chińskich fabryk, które udostępniają produkty na swojej licencji.

Peryferia Dream Machines, od dłuższego czasu są usprawniane, nie jest to już wyłącznie doklejanie własnego logo, a ingerencja w projekt, kosztuje niemało, czas realizacji potrafi ciągnąć się miesiącami, najsmutniejsze jest jednak to, iż usprawnione modele pozostają pod ręką manufaktury, która po prostu sprzedaje już poprawioną przez Twoje pieniądze i czas koncepcję innym.

Tak też, DM zastosowało mikro-przełączniki Huano "Blue shell" w modelu DM1 FPS i niedługo po tym znalazły się w myszy Genesis i innych "chińczykach", podobnie zresztą jak enkoder "F-Switch" który zastosował w myszach Glorious - absolutnie każdy "chińczyk" kosztujący podobną kwotę, ma prawie identyczne komponenty.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...