Skocz do zawartości

podłączenie lapka do tv sony bravia


Recommended Posts

Witam,

telewizor - sony bravia 40", mode jeśli sie nie myle to SONY KDL-40NX700.

lapek - stary sprzęt z radeonem x200m, sterowniki jakieś niedawno instalowałem, catalyst 9.8 czy coś w tym stylu. win xp.

kabel:

http://static.frazpc.pl/board/2009/10/125649806159985134.jpg

 

Nie udaje mi sie ustawić rozdziałki 1980x1080 na tv, wyrzuca komunikat "nieobsługiwany sygnał". mniejsze telewizor wyświetla jako 1280x1024. zmiana na trochę wyższą rozdziałkę skutkuje "przewijanym" obrazem myszką przy krawędziach, rozmiar nadal 1280x1024.

 

Wcześniej podłączałem do tego telewizora pc z gf 9800gt tym samym kablem, od razu była natywna rozdziałka bez najmniejszych problemów.

 

Jakieś rady? Problem jest ze sterownikami czy zabytkową kartą graficzną?

 

#edit: zauważyłem drobny defekt obrazu na tv - lekko trzęsie się w poziomie. Nie było tego przy podłączeniu pc z 9800gt.

Edytowane przez vandal-
Link to post
Share on other sites

Witam,

telewizor - sony bravia 40", mode jeśli sie nie myle to SONY KDL-40NX700.

lapek - stary sprzęt z radeonem x200m, sterowniki jakieś niedawno instalowałem, catalyst 9.8 czy coś w tym stylu. win xp.

kabel:

http://static.frazpc.pl/board/2009/10/125649806159985134.jpg

 

Nie udaje mi sie ustawić rozdziałki 1980x1080 na tv, wyrzuca komunikat "nieobsługiwany sygnał". mniejsze telewizor wyświetla jako 1280x1024. zmiana na trochę wyższą rozdziałkę skutkuje "przewijanym" obrazem myszką przy krawędziach, rozmiar nadal 1280x1024.

 

Wcześniej podłączałem do tego telewizora pc z gf 9800gt tym samym kablem, od razu była natywna rozdziałka bez najmniejszych problemów.

 

Jakieś rady? Problem jest ze sterownikami czy zabytkową kartą graficzną?

 

#edit: zauważyłem drobny defekt obrazu na tv - lekko trzęsie się w poziomie. Nie było tego przy podłączeniu pc z 9800gt.

 

Spróbuj użyć kabla DVI

Link to post
Share on other sites

Spróbuj użyć kabla DVI

 

tv nie ma wejscia dvi, a lapek nie ma wyjscia dvi..

 

 

edit: jak wyłączę opcję "powiększ pulpit systemu Windows do rozmiarów tego monitora" to dostaję czarny ekran na tv i komunikat 'brak sygnału', nie mogę wtedy też ustawić rodziałki innej niż 1280x1024.

Edytowane przez vandal-
Link to post
Share on other sites

A na laptopie masz rozdzielczość 1980x1080 że chcesz taką samą na ekranie TV ?

 

Na pewno nie ma ten laptop Full HD - to czego oczekujesz ?

 

Stara karta gf 9800gt bez problemu obsługuje rozdzielczość 1980x1080 a nawet większe i dlatego nie miałeś z nią problemów po podłączenie do TV. :P

 

...lapek nie ma wyjscia dvi..

 

To nic niezwykłego bo wyjścia DVI to nie ma każdy laptop. :menda: Edytowane przez Kamerton
Link to post
Share on other sites

A na laptopie masz rozdzielczość 1980x1080 że chcesz taką samą na ekranie TV ?

 

Na pewno nie ma ten laptop Full HD - to czego oczekujesz ?

 

 

Bzdury piszesz i nie wprowadzaj w błąd ludzi.

 

 

vandal

Zmień wyświetlacz na TV i wtedy zmień rozdzielczość na FHD wtedy musi działać 1920x1080

Link to post
Share on other sites

Zmień wyświetlacz na TV i wtedy zmień rozdzielczość na FHD wtedy musi działać 1920x1080

 

Narazie mi to nie wychodzi. We właściwości -> ustawienia nie mogę zmienić monitora głównego, a w ustawieniach radeona przy zmianie zmienia mi też rozdziałkę na laptopową 1280x800 która jest przez nieobsługiwana przez tv. Spróbuję jeszcze nowsze sterowniki znalezc.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...